Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chcípá při jízdě i volnoběhu


Lusinda

Recommended Posts

Mám 206 r.v.2001, 44kW, 1,1 a při jízdě mi při sešlátnutém plynu chípne jako by došel benzín, prostě jdou otáčky dolů a konec.Nastartuju a jedu dál,ale už mi to i nastartovat nešlo,jako by se něco protáčelo,ale po chvilce už opět ok.Někdy se mi taky při jízdě rozsvítí kontrolka katalyzátor-motor,ale nechcípne to.Na diagnostice to nic neukázalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se podívat na rampu s cívkama - pokud máš starej typ (sagem), tak doporučujou vyměnit. Já mám ty špatný cívky a mám takovej neklidnej volnoběh, ale po sešlápnutí plynu to jede plynule - žádnej cukec. Dokud to pojede a nebude to vynechávat, tak cívky měnit nebudu.

Svíčky sou v pohodě?

Benzín tam de?

Říkáš, že to začalo dělat až kdy šly ranní teploty dolu? Začly ranní mlhy, tak se tam možná vysrážela vlhkost - bych to viděl na nějakej problém se zapalováním (ale nejsem odborník :o)))

[upravil dne 16.10.07 tanagy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PeterG

vlhkost posobi na motor tak ze ide lepsie. preto niektore zavodne auta maju normalne do sania vstrekovanie vody.

pozri palivovy filter, skontroluj benzinove cerpadlo (tlak paliva). moze to byt aj sanim, ze to niekde dostava falosny vzduch.

To jako fakt?

Já myslel, že to funguje vstřikováním vody (rozuměj slabounkého rozprašku vody) přímo do válce. Namixováním směsy benzínu a H2O u karburátorových motorů.

viz - http://www.techblog.cz/technologie/vstrikovani-vody-do-motoru.html

To si opravdu myslíš, když máš poránu mlhu a zarosený okna, tak že ti motor líp pojede? To se ti maximálně nakondenzuje vlhkost na filtru a ten zvlhne, což určitě nezvýší výkon, Ale notak :o:papa

Já to myslel jinak. Schválně sem psal o cívce, která při navlhnutí může zlobit.

Každopádně jax napsal - palivový filtr má být čistý, čerpadlo má dávat správný tlaky a vzduch to má sát jen přes filtr. Zkontrolováním těchhle věcí nic nepokazí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...