Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

samoblikací LEDka


Tonys

Recommended Posts

Tak nějak... relé, které sepne při zapnutí palubní elektriky (klíč v první poloze) a LEDku připojit přes rozpínací kontakt tohoto relé přes pojistku na baterku. Takhle bude blikat jen, když bude relé neaktivní a při jeho sepnutí se vypne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Tak nějak... relé, které sepne při zapnutí palubní elektriky (klíč v první poloze) a LEDku připojit přes rozpínací kontakt tohoto relé přes pojistku na baterku. Takhle bude blikat jen, když bude relé neaktivní a při jeho sepnutí se vypne.

Nějak složitě to píšeš, zkusím to napsat já:

Tonys: Kup si rozpínací relátko, přes něj ved' blikající LEDku a od spínačky vytáhni kabel, ve kterém je proud po prvním pootočení klíčku - tento kabel ti relátko rozpojí...

Takže vždy když dáš klíč do nulté polohy, tak se ti rozbliká LEDka...

Fakir: Napsal jsem totéž?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Marcelem505, ale mám k tomu pár komentářů.

Měl jsem blikající LEDku na Tempře. Odběr jen této LEDky byl cca 20mA a připojovalo se to přímo na 12V napětí. Po 3 týdnech neježdění mi to totálně vyžralo baterku (nebyla uplně plná a byly tam ještě hodiny) Takže doporučuji extra vypínač. Pokud nechceš vypínač, tak je zbytečné i to relé, protože jestli to bliká za jízdy, tak to nikoho netrápí (pokud to nemáš před obličejem - já to měl na středovém panelu vedle ručky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na co je to dobré?

Jinak zde na netu jsem četl o pojednání, jak chytrý zloděj dokáže určit typ alarmu dle intenzity a prodlev na LED DIODĚ. Dokonce si na to nějaký mezek stavěl machrovinku s nějakým světelným čidlem a pouštěl frekveci probliku do PC resp. PDA, kde měl udělanou nějakou referenční tabulku a porovnal to!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapoj to daleko jednoduššejc. Kup blikací LEDku, odpor (nevím přesně, cca 100kohm), ten přiletuj na jeden fous LEDky. Pokud ji umístíš např. na středový tunel, Tak ji napoj na stálý plus (např havarijní blikače) a druhý vodič na plus, který se spíná se zapalováním (např. napájení spínače vyhřívání oken). Při vypnutém zapalování bude blikat, protože se druhý fous bude kostřit přes obvod (v tomto případě napájení okna) a po zapnutí zapalování zhasne, bo do obou vodičů půjde plus. Nepotřebuješ žádná složitá zapojení s relátkama a vlastní LEDka má odběr = nula, nula, prd. IMHO jakákoliv LEDka může mít smysl, protože zloděj neví, jestli je to atrapa, nebo ne.

Edit: větší blbost, než atrapa LEDky je to, nalepit si na okno cedulku s typem alarmu, který je použit. Pro zloděje informace k nezaplacení, alespoň ví, jak postupovat při překonání.

[upravil dne 15.10.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas s kdo, nicmene falesny alarm bych kdyz uz, tak instaloval i s tajnym vypinacem a nebo bych na tuning centru koupil alarm za 500, tu ledku jsem mel driv na facku, tam se to jeste da tolerovat, ale na pazoutka abych si daval takovou haluz, to ne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Tonys: Kup si rozpínací relátko, přes něj ved' blikající LEDku a od spínačky vytáhni kabel, ve kterém je proud po prvním pootočení klíčku - tento kabel ti relátko rozpojí...

Takže vždy když dáš klíč do nulté polohy, tak se ti rozbliká LEDka...

Fakir: Napsal jsem totéž?

Jo. :super Ikdyž řešení, které popsal Kdo je ještě mnohem elegantnější, než to naše. :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ono i těch 100kOhm je dost přemrštěný. Na obyčejnou LED diodu by to mělo být cca 1 kOhm.

A ještě jsem hledal a našel: pokud chceš být originální a nespokojíš jen tak s něčím, tak tady jsou dva odkazy:

Objímky:

http://www.ges.cz/?cur=CZK&ipp=12〈=cz∨=sort&page=index&gcat=3ag000&of=1&inc=browse

Blikající LEDky:

http://www.ges.cz/?cur=CZK&ipp=12〈=cz∨=sort&page=index&gcat=3aJ000&of=1&inc=browse

Jenom nevím jak blikají :)

Edit: Jak blikají je napsáno v typovém listu...

[upravil dne 16.10.2007 Ticcino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...