Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hučeni od nápravy


rodov

Recommended Posts

Zdravím opět všechny.Po odstraněni cukání a vyměněni trubiček od brzd mam dal dotaz.Při jízdě v různé rychlosti je slyšet hučeni od přední nápravy.Koukal jsem na na poloosy,na pravé straně mám prasklou prachovku na homokineťáku.Jinak necvaká,jen hučí.Myslím buď na ložisko v kole a nebo ten kloub.Taky by to mohlo být ložisko ve spojce.Co myslíte?Jak mám poznat co to je?Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už vím co to dělá.Je to homokinetický kloub.Měl jsem zvednuté kolo a při zarazené rychlosti pěkně hučí.Myslíte,že se dá zachránit pokud dám novou prachovku a opět ji namažu?Teď jsem se vydal z penízků(brzdy) a chtěl bych to zatím řešit takhle.Dík za odpověďi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá,pokud to budou jen kuličky,kde je seženu?Stejně to budu muset nechat nakonec udělat,myslite,že to ani nemám zkoušet dát jen prachovku a novou vazelinu?Bude to jen práce navíc bez výsledku?Nehledal jsem cenu za kloub,kolik stojí a hlavně od jakého výrobce aby něco vydržel.Nebo nechat udělat repas,kde to dělají kvalitně,jsem od HK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já poloosy řeším výměnným způsobem (doopravdy nemám čas se v nich hrabat - a ani tomu nerozumím), a to tak, že Glogar mi dá za cca 1100-1200,- Kč opravenou se zárukou.

Já jen vím, že "prasklá" poloosa je sranda na nedojetí a při dnešních cenách odtahu by taková akce mohla vyjít i na "novou" 205.

Jinak, pokud se do toho pustíš sám, solidní manžeta stojí asi 300,- (ne ta z lisované tmy za 80,-), něco pásky, něco vazelína a stále nemáš jistotu, že nebude něco s kloubem.

Tak asi tak - ale proti gustu žádnej dišputát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec všem,tak nakonec to nebyl homokloub,ale ložisko v kole.Už je to vyměněný,dnes jsem opravený auto přivezl.Trošku jiná jízda.Ještě jsem si domluvil výměnu gufer na ventilech,ale až budou nějaké tintily.Nechavám to dělat u učňů,jsou to pak zajímavé ceny za práci.Dnes tam dělali P405 MI 16,spojku.Prý za ni majitel dal 9tis!Vypadala dobře.Tak zatím čauky.Snad budu jezdit a nic se neposejří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...