Roman3329

Peugeot 206 - nefungující otáčkoměr

15 posts in this topic

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s otáčkoměrem resp opravou otáčkoměru??? z ničeho nic odešel do křemíkového nebe:roll při větším vytočení se někdy chytne ale o 1000 méně. A nová palubovka Jaeger stojí 21tis:bojim

[upravil dne 13.10.2007 Kurt]

Zkus uvést aspoň ročník abychom věděli jestli máš MUX síť, jinak pokud by jsi sháněl budíky tak zásadně z vrakáče případně rozebrat a podívat se co se děje ale zřejm nebude chyba v budíkách :(

Původně zaslal: Roman3329

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s otáčkoměrem resp opravou otáčkoměru??? z ničeho nic odešel do křemíkového nebe:roll při větším vytočení se někdy chytne ale o 1000 méně. A nová palubovka Jaeger stojí 21tis:bojim

[upravil dne 13.10.2007 Kurt]

To se mi taky stalo,ale čím to je nevím a už je docela dlouho sháním(budíky) :(

V servisu Peugeot jsem nechal 1500,-(napojeni na PC a kontrola cidel) za informaci, že je to budíkama:grr a na vrakáčích nejsou vůbec k sehnání

Nazdárek lidi, tak řeším podobný problém. Otáčkoměr na 206 1.4 benzín r.v. 2000 si dělá co chce, chvíli skáče v červeném, pak nejde vůbec... Všiml jsem si,že když jsem čistil konektor u pal. desky a při opětovném zapojení chvíli (asi 5 km) běžel normálně a pak začal zase blbnout. Mohla by nějaká dobrá duše udělat aspoň fotku,kde přesně je čidlo otáčkoměru?! Popř. jak to přesně s tím čidlem je, protože jsem se zde dočetl, že "údajně" benzíny čidla jako takové nemaj a impulzy jsou brané z rozdělovače... Nejsem odborník, proto žádám o radu, na co se zaměřit. Ale údajně problém bude nejspíš v čidle.

Díky moc za odpovědi:papa

Tak mi včera přestal k otáčkoměru fungovat i tachometr :grr takže ani nevím kolik jedu :xvul

Obvolal jsem snad 15 vrakáčů a nikde je nemají :(

Kdyby někdo o nějakých věděl tak prosím dejte vědět :(:papa

To jsou ty budíky z aukra,ale co je to za teploměr v otáčkoměru?Je to na měření teploty oleje?Já to na mých budíkách nemám :bojim

budkyle0.jpg

[upravil dne 24.6.08 Pepito]

V otáčkoměru je teplota vody, budík vpravo je teplota oleje.

Trochu mě mate ještě absence měrky hladiny oleje, ale je možný že to taky závisí od výbavy. Píše že je to z roku 00, takže by se mělo jednat o non-MUX.

Ono by bylo ideální domluvit se s ním a prvně vyzkoušet, to bude vzhledem ke vzdálenosti ale asi problém.

Jestli teď ukazatel teploty oleje nemáš, zřejmě nebudeš mít ani čidlo v motoru a tudíž by byl tenhle budík mrtvej, zbytek by snad ale fungovat mohl. Co na to někdo znalejší problematiky?

mně taky nefungovali budíky, na tachometr stačil vyměnit náhon ..... na otáčkoměr už mam koupenej snímač a už zbývá akorát palivoměr, tak se pak uvidí :D

Původně zaslal: Kekros

mně taky nefungovali budíky, na tachometr stačil vyměnit náhon ..... na otáčkoměr už mam koupenej snímač a už zbývá akorát palivoměr, tak se pak uvidí :D

A není ten tachometr elektronickej? :myslim

Původně zaslal: Pepito

Původně zaslal: Kekros

A není ten tachometr elektronickej? :myslim

je elektronickej ( tam je to samá elektrika :grr ) - vyměnil jsem snímač ( náhon ) a do něj jsou připíchnutý 3 konektory