lkr@cbox.cz

Klepani motoru

41 posts in this topic

Ahoj, uz delsi dobu si nevi nikdo rady s klepanim motoru. A jelikoz uz nevim co ma delat, pisu svuj problem sem. Mam Xsaru VTS 2.0 16V, ale je to ten samy motor jak na P306stce.

Dokonce to zaslo az tak daleko, ze jsem sehnal druhy motor, ale po namontovani dela to same. Fakt uz nevim, kde muze byt problem, nechce se mi verit, ze dva ruzne motory maji ten samy problem :-(

Zdvihatka meneny dvakrat, vstriky, ventily, odzkouseny tlaky, jednotka, svicky, civky, rozvody, nic nepomaha :-(

Podotykam, ze zvuk vychazi z prostoru v hlave, na spodu by problem byt nemel.

Puvodni motor mel 130 000 a ten druhy ma 80, takze je jeste relativne novy...

Budu vdecny za kazdou radu...

Původně zaslal: lkr@cbox.cz

Ahoj, uz delsi dobu si nevi nikdo rady s klepanim motoru. A jelikoz uz nevim co ma delat, pisu svuj problem sem. Mam Xsaru VTS 2.0 16V, ale je to ten samy motor jak na P306stce.

Dokonce to zaslo az tak daleko, ze jsem sehnal druhy motor, ale po namontovani dela to same. Fakt uz nevim, kde muze byt problem, nechce se mi verit, ze dva ruzne motory maji ten samy problem :-(

Zdvihatka meneny dvakrat, vstriky, ventily, odzkouseny tlaky, jednotka, svicky, civky, rozvody, nic nepomaha :-(

Podotykam, ze zvuk vychazi z prostoru v hlave, na spodu by problem byt nemel.

Puvodni motor mel 130 000 a ten druhy ma 80, takze je jeste relativne novy...

Budu vdecny za kazdou radu...

A co vačkz ?:myslim

Comáš za motor?

2.0 16V 07.1998 11.2000 97 kW 132 HP 1998 ccm RFV (XU10J4R)

2.0 16V 11.2000 100 kW 136 HP 1997 ccm RFN (EW10J4)

2.0 16V 04.1997 11.2000 120 kW 163 HP 1998 ccm RFS (XU10J4RS

Možná blbost - jediná věc, kterou ty motory mají společnýho je, že oba byly napojený na stejnej přivod paliva.

Ptám se jenom protože to není v původním příspěvku napsaný - silentbloky motoru jste asi měnili že?

stary motor rozobrat a skusit najst pricinu.ak nic nenajdete tak problem je mimo motor podla vsetkeho

No sani je stare to je pravda. Silentbloky na motoru vymenene.

A asi to bude blba nahoda.

Po nedeli to jde jeste jednou do servisu, napadlo me, ze muze byt ucpany nejaky mazaci kanal a nahore je maly tlak

a jak je velke to klepani,zkousel sis poslechnout stejny motory na jinem aute?treba ten zvuk k tomu motoru proste patri..

Ma to kamos a je to tiche a ja to puvodne mel taky tissi :-(

A klepe to jak svina, aj za studena i za tepla

[upravil dne lkr@cbox.cz]

Mi to dělá taky,hlavně v tahu.Přesně podle otáček. Když zastavím a chvíli to protůruji lehce na volnoběh,tak to po chvilce přestane. potom zase za jízdy to začne,,,,ale né pokaždé. Byl jsem s tím u Vašendy v servise a tam mi řekli,že u 2.0 16v to dělá sběrné výf. potrubí co je přidělané k hlavě. Tam prý povolují nějaké sváry.U 3.0 to nedělá,má jiné potrubí. Už to prý jednomu kupéčku měnili. Nechal tam 9000 korunek,ale spokojenost.Už mu to neklepe. Tak jestli to nebude ten zádrhel i u Tebe. Taky máš 2.0 16v.

Původně zaslal: Pišta

Mi to dělá taky,hlavně v tahu.Přesně podle otáček. Když zastavím a chvíli to protůruji lehce na volnoběh,tak to po chvilce přestane. potom zase za jízdy to začne,,,,ale né pokaždé. Byl jsem s tím u Vašendy v servise a tam mi řekli,že u 2.0 16v to dělá sběrné výf. potrubí co je přidělané k hlavě. Tam prý povolují nějaké sváry.U 3.0 to nedělá,má jiné potrubí. Už to prý jednomu kupéčku měnili. Nechal tam 9000 korunek,ale spokojenost.Už mu to neklepe. Tak jestli to nebude ten zádrhel i u Tebe. Taky máš 2.0 16v.

Hmm to je zajimave, protoze svody sem dal svoje. mam jeste jedny k tomu novemu motoru tak to muzu zkusit...

Akorat se ty ladene blbe vytahuji, je to jak jezek v kleci :-(