Sign in to follow this  
Followers 0
stalmik

Pomoc - Diagnostika P406 - Vyblikaná chyba č.52

17 posts in this topic

Ahoj všichni,

Konečně se mi rozsvítila dlouho očekávaná kontrolka diagnostiky. Trošku se peru s chodem studeného motoru. Přijel jsem domů a vyblikal chybu. Vyblikalo to chybu č.52, která je popsána v přiloženém obrázku.

Má někdo zkušenosti co přesně vyměnit?? Nebo co s tím dál?? Poraďte please.. Díky

post-0-14109596682632_thumb.jpg

Není to moc dobře vidět tak přepisuji ještě do texťové podoby:

52 - Mixture control (MC)

Wiring, incorrect fuel, HO2S, exhaust leak, fuel pressure, injector control, EVAP canister, purge value, compression, air filter blocked, ignition system, ECM

Popravdě rozumim asi tak 3věcem. Zbylé tuším, ale jsem laik.. Jinak palivo používám SHELL nebo OMV vždy natural 95 (V-Power), vzduchový a palivový filtr vyměněn. Auto startuje v poho a svíčky jsou nové. Podotýkám, že už to dělá asi rok.. :myslim

překlad je zhruba:

kabeláž, špatné palivo, ???, netěsnost výfuku, tlak paliva, ovladač vstřiků, ???, proražený píst?, komprese, ucpaný vzduchový filtr, zapalování, ???

[upravil dne 11.10.2007 Martin.405]

Původně zaslal: Milhaus65

Já bych asi zajel do servisu na normální diagnostiku. TO je takový popis na nic.

zítra tam volám a domluvím se s nimi na diagnostiku.. Jsem zvědavej ale jsem rád že mi to konečně vyhodilo nějakou chybu! Čekal jsem na to 3měsíce :super

Mohl by jsi prosim napsat postup jak jsi tu chybu vyblikal? Ja myslel podle toho co jsem se tady na foru docetl, ze to jde jen na starsich typech Peugeotu, jako 405 atd.

Původně zaslal: Tornado

Mohl by jsi prosim napsat postup jak jsi tu chybu vyblikal? Ja myslel podle toho co jsem se tady na foru docetl, ze to jde jen na starsich typech Peugeotu, jako 405 atd.

na benzinove ridici jednotce Bosch MP5.1.1 co je ve 406 a 306 to jde taky

Původně zaslal: OK406

Tady se taky řešily kódy závad. Je to příspěvek v pdf. od Swallow. A zde jsou také vypsané.

[upravil dne 12/10/07 OK406]

No jo ale to ta moje 52 je Poměr vzduchu a paliva mimo toleranci..ale co to způsobuje??

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: Tornado

na benzinove ridici jednotce Bosch MP5.1.1 co je ve 406 a 306 to jde taky

Ridici jednotku mam taky Bosch, ale nevim jakej typ. Diesel tedy vyblikat nejde, nebo to jeste nikdo nezkousel? Predpokladam ze to bude stejny postup jako u starsich Peugeotu, jen se to pripoji na jeden pin z diagnost. zasuvky. :myslim

tady máš fotku konektoru.. nevim jestli je stejnej i u dieslu.. stačí zapojit Pin C2 a pak postupně ukostřovat.. Napiš mi na icq řeknu ti jak na to pokud máš stejný konektor ;) ICQ: 207-105-488

post-0-14109596689623_thumb.jpg

Diky za info. Ten obrazek se mi zdal povedomej, nakonec jsem zjistil ze to jsou Autodata a ty mam taky. :D

Ale tahle nabidka o diagnostice u staryho dieselu neni. Tak to snad ani nebudu zkouset, at neco nezmrvim.

no mě to posílal Ferry :D Nicméně u mého to šlo bez problémů. A chyba se odstranila výměnou svíček a resetu ŘJ včetně přenastavení Krokového motorku.. Jede to jak čert teď a klesla mi o 0,5litru spotřeba..

no poradil mi to jeden odborník. Prej když ho odpojíš a zapojíš po resetu ŘJ znova je dobrý dát klíček do druhý polohy na víc jak 10s pak vypnout a pak nastartovat.. mě to pomohlo.. bohužel jen na dva dny..:( Dnes ráno stejné komplikace při prvním ranním nastartování.. :nevim

Poradíte někdo co dělat?? Eventuelně prosím lidi kolem Plzně zda by poradili kam zajet na 100% diagnostiku. Kromě ofiko servisů tam už nepáchnu.. Díky