Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problem s katalyzatorom u P307 Break


mac

Recommended Posts

Den sa zisiel so dnom a ja mam to \"potesenie\" prispiet do tohoto fora opat. Tentokrat mi moj milacik pripravil oznam, ze mi zlyhal katalyzator. Ak ste niekedy videli na displeji svojho Peugeotu hlasenie \"Catalytic converter fault\", asi viete, o com hovorim. Na internete som sa docital, ze ide casto o falosne hlasenia zapricinene zlym sofverom, bohuzial v mojom pripade bolo sprevadzane trasenim sa celeho auta.

Vsetkemu predchadzalo hlasenie \"Ice alert\" hned po nastartovani - ak to ma byt problem, pytam sa, ci su Peugeoty stavane len na prevadzku nad 0 stupnov Celzia? Pripominam, ze vonku bolo +1...

Mali ste niekedy podobny problem? Resp. viete mi niekto osvetlit, co moze byt pricinou zlyhania katalyzatora? Je jasne, ze auto dam do servisu, ale rad by som vedel, na com som.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je zufalo malo na to, aby som s nim uz mal problemy. Toto je len najvaznejsi z nich, okrem toho mam to potesenie napr. z nenormalnej spotreby oleja - pri 3000 Km som uz bol pod ryskou, doliali do plna, teraz uz som opat tak v jednej tretine nad spodnou ryskou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem mac

Den sa zisiel so dnom a ja mam to \"potesenie\" prispiet do tohoto fora opat. Tentokrat mi moj milacik pripravil oznam, ze mi zlyhal katalyzator. Ak ste niekedy videli na displeji svojho Peugeotu hlasenie \"Catalytic converter fault\", asi viete, o com hovorim. Na internete som sa docital, ze ide casto o falosne hlasenia zapricinene zlym sofverom, bohuzial v mojom pripade bolo sprevadzane trasenim sa celeho auta.

Vsetkemu predchadzalo hlasenie \"Ice alert\" hned po nastartovani - ak to ma byt problem, pytam sa, ci su Peugeoty stavane len na prevadzku nad 0 stupnov Celzia? Pripominam, ze vonku bolo +1...

Mali ste niekedy podobny problem? Resp. viete mi niekto osvetlit, co moze byt pricinou zlyhania katalyzatora? Je jasne, ze auto dam do servisu, ale rad by som vedel, na com som.

Ice alert znamena ze muze byt namrzla cesta, ja osobne tuto hlasku vzdy ocenim, jelikoz si zacnu davat bacha po cem jedu.

To auto je benzin nebo diesel ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to benzin 1.6 16V. Je teda \"Ice alert\" len hlaskou, ze teplota je pod bodom mrazu? Ak ano, nema to s katalyzatorom nic spolocne, malo by to sluzit len ako informacia - right?

Ked clovek nevie, preco mu z nicoho nic prestava fungovat nove auto, musi sa holt zamysliet aj nad suvislostami - a tou je v tomto pripade prave tato hlaska.

Skusal som na Internete najst, na co presne reaguje hlaska \"Catalytic converter fault\", ale nasiel som len par odkazov, ze je to chyba softveru, ktora sa tomu-ktoremu majitelovi obcas objavila, pricom v servise boli bezradni. Nechapem, preco nie je v uzivatelskej prirucke vsyvetlenie vsetkych takychto hlasok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ice alert je fakt jen info o pocasi. Ferrari F-40 melo takovou kontrolku, ktera se rozsvitila, kdyz se zacaly prehrivat katalyzatory a hrozilo jejich zniceni. To ale nebude tvuj pripad, prece jen mas trosicku jiny motor.

Mas to v zaruce, tak nevahej a jed do servisu. Tam by meli vede co s tim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho sa obavam aj ja - podla tych par informacii, ktore som nasiel na webe, im zmenili firmware, chvilu to islo a po case sa to objavilo opat.

Na druhej strane, ako som spomenul, nieco s katalyzatorom skutocne je, lebo auto sa cele triaslo, akoby som mal banan vo vyfuku (teraz ma napadlo, ze som sa do vyfuku nepozrel - keby mi tam niekto nieco strcil, asi by to robilo to, co to robi? Ale neviem si predstavit, ze by bol niekto tak zlomyselny, aby to urobil...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že diagnostika ten problém odhalí ihned. asi to nechce odkládat, nebo se kat může zničit, třeba i částečně začít ucpávat a pak odejde přesně v okamžiku skončení záruky. jinak hlášení námrazy varuje ještě nad nulou, aby potom nebylo pozdě :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...