Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kuželový "sportovní" filtr s průchozím čelem


Fakir

Recommended Posts

Zdravíčko Pežoťáci. ;)

Jak jsem si tak pročítal thready o sportovním sání do 206ky (kterých je tu opravdu dost), zaujalo mne řešení filtru v Kulíškovo 206 SW, resp. přiložená fotka čela toho filtru. Pokud to dobře chápu, tak by se ta díra nejdřív měla zakrýt, jelikož kuželový filtr saje po obvodu (tam je jeho filtrační schopnost), nicméně když se mu nechá vepředu takováhle díra, tak je to stejné, jako kdyby tam žádný filtr nebyl a sání bylo vyvedené otevřenou rourou. :myslim Teda pokud v tom není nějaký figl... :o

P.S.: Dovolil jsem si připojit onu fotku z té diskuze, doufám, že mně Kulíšek nezmlátí. ;)

[upravil dne 10/10/07 Fakir]

post-0-14109596679633_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakire- vůbec mi nevadí že jsi použil mé foto:mrk.

Ten otvor ti zvětšuje plochu pro vstup nasavaného vzduchu, je to znatelné i při volnoběhu to ti přisaje třeba list papíru i když přiložiš na otvor dlaň tak je znatelné přisátí k filtru.

Jakou vložku jsis to objednal ? Do origo boxu ?

Určitě je to jednodušší řešení než se trápit kde dát přívod čestvého vzduchu, jak vykutit potrubí.:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kulíšek

Fakire- vůbec mi nevadí že jsi použil mé foto:mrk.

Ten otvor ti zvětšuje plochu pro vstup nasavaného vzduchu, je to znatelné i při volnoběhu to ti přisaje třeba list papíru i když přiložiš na otvor dlaň tak je znatelné přisátí k filtru.

Jakou vložku jsis to objednal ? Do origo boxu ?

Určitě je to jednodušší řešení než se trápit kde dát přívod čestvého vzduchu, jak vykutit potrubí.:aut

Takže chápu správně, že tam je ještě jakýsi vnitřní kužel, tvořící špičku proti sacímu potrubí? Tomu bych pak rozuměl. Já tenhle typ filtru fakt nikdy neviděl naživo... :)

Jinak ano, objednal jsem si od Greena vložku do originálního airboxu, z části proto, že teď nemám finance na pořádné přímé sání a z větší části proto, že jsem línej a toto je tudíž nesrovnatelně pohodlnější. :D Uvidíme, jak se to bude chovat, nicméně přímé sání stejně asi časem zkusím. Té mojí 16V DOHC potvoře by se to mohlo líbit. :D (to zas bude kravál :) )

[upravil dne 11/10/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mišak

Původně zaslal: f3Rd@

ja ho mam taky, ale asi koupim normal bavlnenou vlozku do airboxu..

Proč maš ktomu nějaky duvod nebo jenom tak?

Bo myslim, ze to kuci usaty, francousky nemaj zas tak spatne vymysleny a myslim, ze tam bude lepsi prutok vzduchu, obzvlaste kdyz tam pridam jeste jednu trubku pro privod od narazniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pozor ! Prodávají se i "sportovní" filtry, které se tváři že jsou bavlněné a ve výsledku člověk zjistil že dal nekřesťanské peníze za papiřák:grr, který má stejné, neli horší propustnost než origo papírová vložka.

Balvna, by měla být od výroby nainpregnovaná a podle toho i tak "voní" :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...