Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pneumatiky a profilové číslo


405GLD

Recommended Posts

Myslím ,že Oddie to vystihl naprosto přesně, co se týká pneumatik z hypermarketů. Jestli se někdo chce zabít, tak a? si je koupí. Ty gumy vůbec nedržej, kámoš je koupil(chtěl ušetřit) a vyletěl ze silnice i když jel jako obvykle a není to žádnej trotl, jezdí opatrně. Hned je sundal a nazul Barum Polaris. Chválí si je, nedá se to prý srovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zvláštní, jak se liší testy gum u jednotlivých rozměrů, klidně guma, která zvítězila, je v jiném rozměru a ve stejném testu, na čtvrtém místě. A taky je divné, že se mění pořadí stejných pneu (když zrovna není novinka) třeba v následujícím roce, nebo u jiných testů. Asi záleží na konkrétních podmínkách a komu se zrovna fandí :-))) Taky jsem zjistil, že různí výrobci mají při stejném rozměru jiný obvod, a to i o několik milimetrů na průměru. Taky se mění obvod ojetím gumy a to celkem markantně, zvláště u zimních gum. Další roli hraje i pevnost kordu a nafouknutí gumy, protože by se měl vlasně měřit poloměr kola mezi silnicí a středem disku ( zde hraje roli i rozvalení gumy atd.). Jinak jsem nikdy chválu na protektory neslyšel, většinou je z bezpečnostních důvodu mnozí dávají jen na zadek. A Barumky jsou prý všeobecně špatné hlavně na mokru a to je v zimě skoro pořád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom, že výsledky testů se liší a pořadí značek se liší té které tiskovině není pochyb. Stejně tak je tomu i u aut. Osobně se zimních protektorů nebojím. Měl jsem je již na několika autech a bez vážných problémů. Všechny byly kupované v SRN a podle prospektů na značkových kostrách. Řeším to tak, protože moje dělnický auta nikdy nemám dvě zimy a kupovat značkový zimáky se mi nevyplatí. Problém jsem s nimi měl pouze v létě, kdy se mi při fofru na dálnici půl běhounu odloupl (bylo to na Cromě - Oddie víš co tam bylo za pryže).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Venca: no, čéče, už si to moc nepamatuju. To byly tuším nějaký zimní protektory?

Jak vůbec jezdí ta nová Croma, máš ji vůbec ještě, nebo už šla zas o dům dál? Si tak říkám, pokud jednou kopnu do vrtule ty diesely, a budu kupovat benzíňáka, tak to bude nejspíš právě croma posledního modelu, s tím 2,0i.e. motorem, co byla v tom starém. Sice nevypadá tak pěkně jako 405-ka, ale je podstatně praktičtější...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Croma je mazlík, zrovna jsem dával silentbloky na zadní nápravu, kus 90,-- Kč - dobrá cena, ne? Sehnal jsem papíry se závěsem na 1700 kg, tak můžu vesele tahat. Tu tvojí teď přestavuju na jinej starej model - super kastli bez motoru jsem koupil, tak je co dělat. Jak jsem byl nepřítel fiatů, tak Croma je asi vyjímka, nemůžu říct jediný špatný slovo. Teď jsem dostavěl Mareu Weekend a cromě to nesahá ani k pr.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jé, ty máš ještě pořád ten \"můj\" motor? Hm, že bych si to koupil zpátky... :D

To máš dobré, ten 1700 kg závěs, to už tam dneska jen tan nezapíšou...

Já jsem si taky hrál, do toho kombíka jsem přeházel 1,9TD agregát z r.95, tak to taky jede jinak... Ještě potřebuju dostavět a doladit 205-ku, mám do ní připravené servo, a taky asi i jiný motor, uvidím... ale až po STK, končí za dva týdny, to bych nestihl, neni čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[To Oddie: Mám 405 grd a chtěl jsem si na léto koupit nový gumy. Chtěl jsem koupit 185/70/14 nebo 195/70/14. Vím že v papírech je na tento rozměr doporučeno 65/ vadilo by to moc kdybych si koupil ty 70? Jo a byl by velkej rozdíl mezi 185 a 195 ve spotřebě? Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wasabi: na co chceš proboha na to cpát takovéhle rozměry, když máš doporučeno 185/65, notabene pokud budeš kupovat nové, a můžeš si tedy vybírat? Ty 185/70 by to asi zkouslo, 195/70 bych tam nedal v žádném případě - to auto s tím zoufale nepojede, a dost možná budou občas škrtat o podběh...

405 1,9D má v předpisu 175/70/14, a jako alternativu 185/65/14, nic jiného bych na to nedával. Ještě tak, když si to auto chce někdo zkrášlit, tak patnáctky na elektronech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Oddie:

Já vím že tam můžu dát 185 akorát by mě zajímalo jakej by byl rozdíl v jízdních vlastnostech mezi 185/65/14 a 185/70/14 vrtá mi hlavou proč ten rozměr může bejt u těch 175 a u 185 už ne. Jinak díky za odpověď.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to wasabi: s tou vyskou tech pneumati neblazni!! tech 195/70 ma tak tranzity a neco podobnyho (teda jeste s C kovym pneu).

Drz se zhruba \"celkove vysky kola\" co mas predepsany, tedy jestli mas 175/70 R14 tak to muzes trochu snizit s 185/65 nebo 60 R14 a nebo 195/55 ci 50 R15.

Zadny balony tam necpi, bude to plavat jako kacena (mozna tak v zime je to vyhoda - tolik to na zmrzcich nedrnci :-)).

Nebo jestli chces experimentovat tak si to spocitej jak to kolo bude veliky - prvni udal sirka gumy v mm / druhy udaj je pomer vysky pneu k sirce v % + R - prumer disku v palcich.

nebo najed na www.e-pneu.cz a tam ti to samo vse spocita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek, tak koukám že tu nikdo nejezdí na Matadorech, ja měl už na 205 1.8D 165/70R13 MP55 a tedˇ mám na 405 1.9D MP56 silica a jsem maximalně spokojem, v hlubokém sněhu jedu všude akorát jsem slyšel, že jsou trošičku hlučnější na asfaltu, mě to teda nepřišlo a letos už to neusliším - mám ladˇáček:P;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Wasabi: Jestli máš 405ku, tak alespoň u mé 405ky GLD je předepsán rozměr 175/70 R14. Já osobně si budu kupovat 175/70 R14 Matador MP56, (finanční krize). Proč na zimu cpeš na auto 185/65 R14, když s tím kulový vyjedeš (pokud nejezdíš někam dokopečků, tak 185 tam můžeš dát). Já jsem loňskou zimu pořídil 185/65 R14 a měl jsem dost velké problémi se vyškrábat někam do kopečka.

To? můj názor. ZDAR A SÍLU PEUGEOTŮM. Čus MAXIM :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...