Uran

Zimní pneu + ráfky na 406

12 posts in this topic

Jaké rozměry zimních pneu byste mi doporučili pro 406 Break. Kde se dají sehnat za slušnou cenu ráfky (i bazarové) - nejlépe v Praze nebo Středních Čechách. Díky z radu.

ja rafky sehnal na pezot clubu za cca 2500, jinak se daji sehnat kousek za prahou smer neratovice. Jinak pneu davam 195/65/15 ted mam good year ultra grip 6, drive barum bravuris, oboje ok na zimu a 205/55/16 pirelli na léto. Mozna zkus vrakac u vojkovic, jsou za ricanama, nebo pak autoland

Barum Bravuris jsou letňáky, takže na zimu moc OK nebudou. Kdysi jsem měl na 405-ce Bravury a v zimě to byl děs. V létě měly vcelku dobré vlastnosti, ale rychle se sjížděly.

ja mam na zimu plechovy 14ky s gumama 185/70 R14 Nokian W, ale zalezi jakou verzi 406mas, aby se ti tam ty 14ky disky vlezly pres predni brzdice. Jinak disky jsem shanel v Klicanech za Prahou ZDE odkaz

no klicany jsem myslel, kazdopadne sorac za barum bravuris, byly to barum polaris 2, sem to ale kus vola, diky ladmane

Původně zaslal: Scratch

no klicany jsem myslel, kazdopadne sorac za barum bravuris, byly to barum polaris 2, sem to ale kus vola, diky ladmane

nz:super:papa

Já musím mít 15"

Rozteč 4 x 108 ET 18 a méně, jiné se tam nevleze přes brzdiče:nevim

Pneu doporučuji Nokiany ale i jiné. Ale do Barumek bych už nikdy nešel ;)

Měli vysoký valivý odpor a moc nedrželi....mě poslali do křoví!:mad:

treba byl problem mezi volantem a sedackou :myslim

kazdopadne ja s nima byl spokojenej, ted mam ty good year a rozdil nevidim. Nokiany maji naopak vzorek uzpusoben vc do zimy, ty by mely mit valivy odpor vetsi, ale nevim, muzu mrknout na nejaky srovnavacky

protoze co neni technicky podlozeny, je pouze subjektivni pocit

Já mám 195/60/15 plechy ET18+1.5cm podložka, zimní NOKIAN. Gumy nic moc na směrové ovládání,ale na záběr OK Možná je moc foukám na 2.5 Atm. Letos je nechám na 2 a něco,tak uvidím. Jinak čím starší zimáky,tím horší jízdní vlastnosti.protože už je moc tvrdá směs za ty roky. (to jsem četl) Mají jezdit v zimě max.4-5 let pak dojezdit vlétě.