Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jízda na LTO


Guest petrdustira

Recommended Posts

Guest petrdustira

Zdar Pažouťáci,nechce se mě hrabat ve starších dotazech a určitě se to tu probíralo.Jezdíte někdo na LTO?V případě že ano,tak jaké jsou zkušenosti příp.rady(třeba míchám to s naftou atd..).Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest petrdustira

Mám Peugeot 309.Obsah 1.9 diesel.Najeto asi 167 000 Km.Tak jsem to dnes zkusil namíchat v poměru 1:1(přibližně,bylo v nádrži asi čtvrtka tak jsem tam nalil 10 litrů LTO)a jelo to bez problémů.Uvidíme jak to bude jezdit dál.Jinak jsem se informoval i jinde a bylo mě řečeno že někteří na to jezdí i bez mísení s naftou.Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EXTOL (extra lehký topný olej) je totéž co nafta na pumpě s tím rozdílem, že tam chybí určité aditiva, je to červené a cetanové číslo je mnohokrát vyšší, tím pádem je menší spotřela a líp to jede. Takže EXTOL + kvalitní aditivum a máš z toho kvalitnější palivo než na pumpě (testováno v laboratořích). Jakékoli ředění je zbytečné.

Co se týče klasického LTO, to bych do auta nelil. Vlastnosti jsou už jiné než u nafty, podobné spíše stolnímu oleji, takže v případě, že by na to chtěl někdo jezdit, měl by to ředit s naftou a vychytat určitý poměr + samozdřejmě aditivovat.

Porovnání třeba zde:

http://www.gaskomplet.cz/layout.php?art_id=24

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest petrdustira

Je to červené,takže to je ten EXTOL.Výkon se mě zdá stejný,ale zdá se mě že chod motoru je tišší a klidnější.

Podle těch listů píšou že bod tuhnutí EXTOLu je při -15 stupních Celsia.Tak to tam bude potřeba asi na zimu něco přidat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, tichší a klidnější to je právě kvůli vysokému cetanovému číslu a i spotřeba je lepší. Aditivovat musíš v zimě i naftu na pumpě (teoreticky by v chladném období už měla být), ale ten EXTOL bych aditivoval celoročně, protože tam prostě určitá aditiva chybí. Jinak červené je i LTO, tak bacha na to. Jde o to, že LTO je podstatně hustější, ale to bys poznal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

EXTOL mi připomíná označení hobby elektrického ručního nářadí.... Kde se tohle vůbec dá natankovat, a jaká je cena?

Bud je tomu říka ETOL na TOLEX ale spíše TOLEX....Natankovat???????Cože????? S tím vůbec nepočítej... a spíš ti to ani nikdo jen tak lehce neprodá,přestav jsi že by mu na to někdo přišel že to prodává.....TOLEX jse používá výhradně k topení a není zatížen spotřební daňí,takže by mu dali daňový unik a to jsi jen tak někdo nelajzne.......ale jezdit se na to dá uplně normálně......bez ředění naftou ale aditiva bych tam dával pro jistotu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to má více názvů, setkal jsem se minimálně s pěti, ale vždy jde o stejný produkt.

Jasně, jedná se o daňový podvod, pokud se to lije do auta, ale po chvilce hledání, se vždycky někdo najde, kdo je schopen tohle dodávat v jakémkoli množství za slušnou cenu ;)

Ještě do nedávna se tohle dalo běžně sehnat i v Polsku na malých pumpách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bral jsem v práci zadarmo, ale ještě pro staré auto...

Ono z 21000 l nádrže těch pár kapek nikdo nepozná a kontrolní měření sopotřeby topení jsem taky dělal já:D

Byl jsem tak domluvený se šeefem. Když snížím spotřebu za topení tak polovičku toho co ušetřím si můžu vzít.:roker

Bohužel tam už nedělám...je teda pravda, že jsem odešel sám a za lepším, ale extra lehký můžu doporučit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...