Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Únik nafty


Volfino

Recommended Posts

Zdravím ve spolek!

Mám takovou nemilou věc na mém 406,2003,2.2HDI a to sice že kapká nafta z motoru.Není přesně vidět místo ůniku,je to kdesi za/pod čerpadlem.Kape to tempem cca 2kapky/3s.Je to pravděpodobně u studeného motoru.Upozornil mě na to táta,že jsem ráno vykapal cestu jak jsem odjížděl.(jo a přišel na to díky tomu že se mi po výměně oleje a špatné montáži mechanikem z jednoho šroubu uvolnil kryt a tak to kape hned,jinak ten kryt tam udělá lavor a hned by to nepustil,proto jsem to žřejmě nenašel dřív....)Jinak po příjezdu z cest jsem nikdy nepozoroval stopy,je možné že se ten ůnik zmírní za tepla.Když to chcípnu a čerpadlo nepracuje přestane.

Lišta vstřiků vapadá suchá,trubka od čerpadla k liště taky a vstup a přepad z čeradla jsou dobře vidět a bez ůniku,je to někde za tim....jestli tam nevedou nějaký hadičky tak to leze zřejmě přímo z čerpadla....což asi přetěsnit nelze,nebo ano?

Chci se zeptat co vy na to ,co to může bejt a jak velká správka mě může čekat.Katostrofy jako nové čerpadlo mám probrané,spíš bych ocenil praktickou radu.

Jinak mám auto měsíc,vzhled ok,motor šlape obstojně,jen jsem kupoval nebourané 73tkm.No s tím že byl bouchnutej na předek jsem se smířil,že šlo Cd s radiem do opravy hned a tím že mi znalý kamarád sdělil ať počítám 2x tolik km jsem se už popasoval...ale od včerejška té věci místo "autí" říkám "francouzská kur.o",tak doufam že to přejde.....

[upravil dne 10/10/07 Volfino]

[upravil dne 10/10/07 Volfino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc lidí se koukám nevyjádřilo asi jsem se s upřímným komentářem někoho dotkl.

Tak pro informaci:

Čerpadlo to bylo,teklo to ze zadní strany.Byl jsem s tim v diesel Servisu Bosch,kde ho demontovali a přetěsnili,komplet za 3200Kč, což není taková palba.Podle jejich slov tam jedno těsnění zcela chybělo a těsnění tlakových kanálků už bylo téměř vytlačené.

Na pohled to vypadá jako by to ani nevyndali no ale nějak to utěsnit museli.Dělal jsem pak rozvody takže na to bylo vidět z blízka...pro rejpaly jsem je nenechal udělat v tom servisu proto, že jsem už byl domluvenej se známým a navíc by to u nich bylo i dražší...

Od opravy jsem moc nenajel,zatim Ok

Zdar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli celý,ale ta těsnění jsou v sadách takže předpokládám že ano.Cena těch gumiček byla cca 580Kč,zbytek za práci...

Provedli to v Diesel Servis Bosch ve Satrém Hradišti...u Pardubic.

Chlapík mi tam vyšel perfektně vstříc.

S tim naběhnutím máš pravdu,člověk to těžce nese když má pocit že ho někdo potahal na nudli. Já obzvlášť.

Ale je-li to auto jinak v dobrym stavu což poznám asi až časem, tak to neni zase taková hrůza...věci holt nejsou dokonalý a lidi nejsou férový,takovej už ten svět je:D Pomalu se učim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...