Sign in to follow this  
Followers 0
Vydrýsek

Jaký fridex?

19 posts in this topic

Já mám sice TD, ale dávám do toho nemrzku odpovídající normě G48 (zelenomodrá);)

Tak jsem se šel podívat do garáže co jsem to přesně koupil... Antifreeze Standard K11 od Starline... jen nevim jestli to můžu dát do toho mýho motoru...

a vies co tam bolo predtym?asi nie co.aku to ma farbu co tam mas teraz?vraj by mala byt farba vody zachovana.(neviem preco) a mas to na hlinnikovy motor?

To jsem chtěl vědět :-) Dá se nějak obecně říct, jaký motory maj jakou hlavu? (nový, starý, benzin, diesel).

Právě, že nevím co tam je, tak to asi komplet vypustím a doleju.

Původně zaslal: Vydrýsek

To jsem chtěl vědět :-) Dá se nějak obecně říct, jaký motory maj jakou hlavu? (nový, starý, benzin, diesel).

Právě, že nevím co tam je, tak to asi komplet vypustím a doleju.

Podívej se TADY.

co tak vim, takdo peugeotu je doporucenej REVCOEL - jhe drahej jak svine ...

existujou takovy ruzny meraky koncetrace nemrznouci smesi a kdesi co si, ale k cemu to ? - ja to delam tak, ze vzdycky pred zimou vezmu strikacku, natahnu trochu (vzorek) z nadrzky a dam to na noc do mrazaku - kdyz vzorek nezmrzne v mrazaku, tak mam jistotu, ze nezmrezne ani to co je v aute ...

hribe ;)

No ty máš kombinaci motoru s litinovym blokem a hlinikovou hlavou....dej tam prostě nemrznoucí chladící kapalinu pro celohliníkové motory...:mrk

Taky dávám nemrzku pro celohliníkový myslím že je to ta G48. :)

[upravil dne 10/10/2007 John]

Původně zaslal: hribe

co tak vim, takdo peugeotu je doporucenej REVCOEL - jhe drahej jak svine ...

existujou takovy ruzny meraky koncetrace nemrznouci smesi a kdesi co si, ale k cemu to ? - ja to delam tak, ze vzdycky pred zimou vezmu strikacku, natahnu trochu (vzorek) z nadrzky a dam to na noc do mrazaku - kdyz vzorek nezmrzne v mrazaku, tak mam jistotu, ze nezmrezne ani to co je v aute ...

hribe ;)

to je zbitocnost davat to do mrazaku.na kazdej lepsej pumpe ti pipetou naberu vzorku kvapaliny a hned ti povie do akej minusovej teploty to mas.davat tam drahe predpisove kvapaliny nema zmysel.je to stare auto a tomu uz drahou kvapalinou nepomozes.farby kvapalin by sa nemali miesat.maju ine zlozenia:papa

to je zbitocnost davat to do mrazaku.na kazdej lepsej pumpe ti pipetou naberu vzorku kvapaliny a hned ti povie do akej minusovej teploty to mas.davat tam drahe predpisove kvapaliny nema zmysel.je to stare auto a tomu uz drahou kvapalinou nepomozes.farby kvapalin by sa nemali miesat.maju ine zlozenia:papa

Taxem se zeptal u nás na Shellce a čuměli na mě co že to chcu ... ale za pultem byla žena, takže jedině tak :-D

Původně zaslal: Sektor

Taxem se zeptal u nás na Shellce a čuměli na mě co že to chcu ... ale za pultem byla žena, takže jedině tak :-D

to nemyslis vazne.asi preto ze tam bola baba, ale u nas hoci je tam baba tak vie o co ide.

da ti malu pipetu, ty naberies len par kvapiek z nadobky na vodu a oni ti to na nejakom papieri alebo na com podla toho ako sa to sfarby povedia do kolko minus to mas.

fungujem takto roky

Bývalý majitel dával klasiku-FRIDEX STABIL,tak sem ho jel koupit a paní na benzince na mě koukala nejdřív divně a pak začala nadávat,že si tím oddělám auto.

Tak teď nevím,co s tim?:myslim

Původně zaslal: Oliver Riedel

Bývalý majitel dával klasiku-FRIDEX STABIL,tak sem ho jel koupit a paní na benzince na mě koukala nejdřív divně a pak začala nadávat,že si tím oddělám auto.

No tak tim FRIDEXem můžeš obdarovat tak nějakýho majitele 120 škodovky...jinak do 405 určitě ANTIFREEZE pro celohlinikové hlavy/či i motory...alespoň normu G48:papa

cokoliv z modernějších přípravků do hliníkových motorů.je to celkem jedno,zase taková alchymie to není

Původně zaslal: Alek

Původně zaslal: Oliver Riedel

No tak tim FRIDEXem můžeš obdarovat tak nějakýho majitele 120 škodovky...jinak do 405 určitě ANTIFREEZE pro celohlinikové hlavy/či i motory...alespoň normu G48:papa

Díkes,mě to hned trklo,že to asi nebude v pořádku...