MichalKozel

Bubny a obložení

7 posts in this topic

Zdravím,

chystám se měnit destičky a chci se zeptat, jak je to brzdových obložením. Jaká je asi životnost a kdy to má smysl kontrolovat?

Mám najeto 70 tis. Díky

[upravil dne 9.10.2007 MichalKozel]

To je různé. Záleží, jak jezdíš, kvalita obložení apod. Preventivně by se to mělo kontrolovat před každou delší jízdou a i po jízdě. Ale stačí občas namátkově se podívat na stav obložení. Jinak asi okolo 60000km.

Původně zaslal: OK406

To je různé. Záleží, jak jezdíš, kvalita obložení apod. Preventivně by se to mělo kontrolovat před každou delší jízdou a i po jízdě. Ale stačí občas namátkově se podívat na stav obložení. Jinak asi okolo 60000km.

Nevím, ale u obložení není tak snadné to zkontrolovat a tak si neumím představit, že by se to mělo před "delší" jízdou dělat. :myslim

Pokud máš bubny tak ty mají ohledně desek na předku mnohem delší životnost, ale pokud máš najeto 70t. na jedněch paknách tak už by se kontrola hodila.

nic na tom není to sundat a podívat se, je to práce na pár minut, pokud to nemáš už zarostlý ;)

já jsem měnil nedávno, při brždění se auto celý roztřáslo, tak jsem vyměnil přední kotouče + obložení, tak jsem to jel projet a když sem začal brzdit, tak to dělalo pořád, pak se zjistilo, že to dělaj bubny :grr zbytečný prachy za předek ...

Není třeba nic demontovat, stačí zvednout a v brzd. štítě vyloupnout gumovou krytku a posvítit si tam. Kontrola je předepsaná po 2 letech nebo 30 tkm, ale vydrží mnohem víc.

Díky moc všem, ještě bych měl jednu otázku.

Na brzdovém kotouči (teda na obou) mám drážky (jakoby zvlněný). Je potřeba s tím něco dělat nebo to lze nechat a dát na to nové destičky?

[upravil dne 9.10.2007 MichalKozel]