Sign in to follow this  
Followers 0
Petr605

Rozbite svetlo

6 posts in this topic

Potrebuji poradit.

Stala se mi ta nemila vec, ze mi kaminek rozbil predni sklo reflektoru (udelal do neho dirku). Netusim, kde presne se to stalo a tak ani neznam vinika. Sklo jsem objednal a koupil, ale stalo 3500,-Kc a tak mi bylo doporuceno dat to pres pojistovnu. Chci se zeptat, jestli to jde udelat bez toho, abych otravoval zname a chtel po nich, aby mi delali vinika. A pokud by to neslo, jestli takovy vinik muze prijit o bonus. Vzdyt on za to nemohl, ne?

Diky predem za rady a zkusenosti.

O bonus neprijde, ale prijde o malus. Na sto pro. u Allianzu to zacali praktikovat.:mad:

To Radek V.: Tomu nerozumim. Bonus je, ze kdyz jezdis bez nehod, tak platis mensi pojistne a malus je, ze se pojistne naopak zvysi. Oboji je v procentech. O procenta bonusu platis min a o procenta malusu platis vic. Takze prijde o ten bonus nebo ne? A jestli jo, tak co to je za svinstvo? Nikdo nemuze za to, ze mu od kola odlitne kaminek:mad::mad::mad::mad::mad:

Proste a jednoduse, oboji je sleva. U HP je to bonus a u povin.ruc. je to malus.....Kdyztak si to nech vysvetlit u pojistovaku.......asi bych kecal bludy.;)

Bohuzel se resi takto i ten kaminek:mad: Ja to taky nechapu, ale je to tak. Kamosovi se to prave stalo a bylo mu neprimo receno, ze pojistovna se snazi zbavit tech, kteri ji ZDIMOU......(ti mohou jit k jine). Zajimavi jsou pro ne ti, co necerpaji........H A J Z L O V E:mad::mad::mad:

malus je opak bonusu, bouráš, tak se ti zvyšuje pojistka o malus který je v %

Svinarna to je, vede to stejne jen k dalsim nepravostem, jako je uvedeni nekoho ne znameho, kdo byl v priblizne stejny cas na priblizne stejnem miste jako vinika.

A nejlepsi je, ze se proti rozbiti skel oken (ale nevim jak u reflektoru) muzes pripojistit! A pak to najednou jde a vinik neni nutne potreba...protoze si to vlastne z casti platis ty.

Dokonce lze pripojistit i bonus! Zatim jsem u toho nezkoumal detaily.