Sign in to follow this  
Followers 0
tomingo

ako je to s palivami SK

6 posts in this topic

zase len klebety. kto vie kde je pravda.reklama urcite dobra pre slovnaft.

mam otazku.kde by sa dal urobit rozbor benzinu?chcel by som skusit dat na rozbor ukrajinsky benzin a porovnat ho s nasim

Na tomto clanku som sa smial ako debil. Je to vylozena platena reklama VSETKYCH cerpaciek, ktora ma nas sprostych nalakat na kupovanie benzinu s vyssim oktanovym cislom, alebo s cistiacimi aditivami. Lebo ak budeme jazdit iba na obycajnej, neupravovanej 95, doje..me si motory, co bude stat TISICE!!! Pretoze ta nasa velkoobchodna 95 je iba v sulade s normami EU :D:D:D

Tak, a story pokracuje, platena banda menom "novinari" sa ma k svetu:

http://www.tvojepeniaze.sk/polovica-benzinu-ma-pre-motor-nizku-kvalitu-fmg-/sk-psporteb.asp?c=A071013_125710_sk-psporteb_p01

Je to neuveritelne, ako sa nas tu snazia odrbavat - ze obycajna 95 je vlastne iba spinava voda a aby sme kupovali iba drahy benzin s cistiacimi prisadami! Fuj hnus! :grr :grr :grr

(taketo moresy este do Ciech nedorazili?)

Nezalezi az tak aky beznin tankujes, ale kde tankujes.

Kvalitu benzinu ovplivnuje hlavne majitel benzinnovej pumpy. Dolezite je, ci pravidelne meni filtre v bezninovych nadrziach a ako sa stara celkove o technologiu. Ako prepravuje benzin zo slovnaftu, ci nejakou sasr**** cisternou, co vnej predtim bolo a tak dalej. Ked vidim benzinpumpu JURKY, vzdy si spomeniem na autocisterny pod pristavnym mostom v BA, ktore boli snad este z cias socializmu a nato ako som cistil karburator na starej skodovke. V obydvoch pripadoch mi pride zle, asi som nejak telepaticky spojeny z motorom v mojej 206 a podvedome vnimam jeho pocity.

Inac snad sa nemylym, ale Shell, ESSO a podobne pumpy prevadzkuju aj sukromnici, ktory maju zmluvu s tymito spolocnostami. Musia dodrziavat udrzbu a ostatne veci, ale do akej miery to naozaj dodrzuju, to je otazne.