Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Převodový olej


Speede

Recommended Posts

Původně zaslal: mio

A k tomu oleji měl si někdy v ruce tabulky od olejů.Třeba i paramo mrkni se a nepiš kraviny.To víš že bych tam asi motorák nenalil ty jo :roll

Ne neměl sem nikdy v ruce tabulku od Oleju,ale abych tam lil olej za 600/ litr prominm,ale na to fakt nemám stejně platíš značku..;-) a mazací schopnosti budou podobný..;-)Se hnedka nerozčiluj jen se ptáám zdálo se mi to dost..;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mio

A k tomu oleji měl si někdy v ruce tabulky od olejů.Třeba i paramo mrkni se a nepiš kraviny.To víš že bych tam asi motorák nenalil ty jo :roll

Nejsem uplně hloupej... Motorák bych tam taky nelil..;-) Ale prostě se mě zdá že 600 je moc:xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No , mám druhej pod stolem v garáži , tak by z toho mohl být i osmiválec ,ale potřeboval bych kapotu z 505 - tky.

Ta kapota by se tam dala napasovat... a co bude vepředu přečnívat, ohneš a hned budeš mít hustý mračítka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím, protože, to za chvíli bude něco jinýho, co budeš chtít opravit, takže nakonec třeba zjistíš, že než se ptát lidí, kteří občas taky tápou, je lepší na to přijít sám.

Navíc, specifikace oleje je v každém návodu co dostaneš k automobilu, včetně toho, že tam máš lít předepsaný benzín.

Investice 600,- Kč (300,- v bazaru) se může třeba za knihu "Jak na to" zdát dost, ale :

1) cena neodpovídá ani polovině nádrže

2) při opravě auta svépomocí třeba díky ní ušetříš několikanásobně více

... anebo něco "zkazíš" a proděláš. Ale rozhodně koupě příručky stojí za zvážení, nemyslíš ?

... třeba pak přijdeš do servisu, a když na tebe budou machrovat, tak jim můžeš jednak oponovat, druhak je poslat do Paďous :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,ten olej co jsem tam lil je 75w-90 plná syntetika koukal jsem na lahev.Myslim že ho nabízí i gyrol za asi 300 kč .Ale ta syntetika u 1,9 d a td je podle servisky předepsaná.Takže ušetřit se určitě dá!!! ( A speede vše v pohodě!!!!!! )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Původně zaslal: mio

Olej v převodech by se měl měnit po 120000 km.Podle servisky.Měnil jsem si ho sám je to plná syntetika a je fakt mastnej.Když tam dáš jinej prej nemakaj synchrony jak by měli ,hlavně v zimě a můžeš ho i utrhnout viděl jsem to, hnus a synchron orig 4000 kč.Nešetři jinej bych nelil!!!!!!!

Jako, že máš v převodovce 5W-40 "plnou" syntetiku , tedy tu, co leješ do motoru?

Jinak v pořádku ?

Co když ti řeknu, že já dávám u 505 do převodovky motorový olej. Co mi na to řekneš??? :mrk

Do převodovky patří speciální olej do převodovek, každý typ převodovky potřebuje trochu jiný, jaký a množství náplně se dá dočíst v manuálu.

Ono je občas nic nepsat, zvlášť, když má člověk informace z agentury JPP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobra

Původně zaslal: vix

Původně zaslal: kobra

Mo tak to mě asi nečeká, mám olej v motoru a převodovce jeden , měním ho co 10 000 km. Tak ať vám ty převodovky šlapou , pánové !

Jo, muzeální kousek - plochý (ležatý) "boxer". ;)

No , mám druhej pod stolem v garáži , tak by z toho mohl být i osmiválec ,ale potřeboval bych kapotu z 505 - tky.

No problem. Mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Jako, že máš v převodovce 5W-40 "plnou" syntetiku , tedy tu, co leješ do motoru?

Jinak v pořádku ?

Do převodovky patří speciální olej do převodovek, každý typ převodovky potřebuje trochu jiný, jaký a množství náplně se dá dočíst v manuálu.

Ono je občas nic nepsat, zvlášť, když má člověk informace z agentury JPP.

Co když ti řeknu, že já dávám u 505 do převodovky motorový olej. Co mi na to řekneš???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: vix

Jako, že máš v převodovce 5W-40 "plnou" syntetiku , tedy tu, co leješ do motoru?

Jinak v pořádku ?

Do převodovky patří speciální olej do převodovek, každý typ převodovky potřebuje trochu jiný, jaký a množství náplně se dá dočíst v manuálu.

Ono je občas nic nepsat, zvlášť, když má člověk informace z agentury JPP.

Co když ti řeknu, že já dávám u 505 do převodovky motorový olej. Co mi na to řekneš???

Pekne Marcel...;-)Jenom se člověk zeptá a podívej co tu je přispěvku..;-)Ale tak asi to není moc no těch 600 asi bych to přežil..;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: kobra

Původně zaslal: vix

Původně zaslal: kobra

Mo tak to mě asi nečeká, mám olej v motoru a převodovce jeden , měním ho co 10 000 km. Tak ať vám ty převodovky šlapou , pánové !

Jo, muzeální kousek - plochý (ležatý) "boxer". ;)

No , mám druhej pod stolem v garáži , tak by z toho mohl být i osmiválec ,ale potřeboval bych kapotu z 505 - tky.

No problem. Mám.

.....a trošku delší blatníky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...