Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Převodový olej


Speede

Recommended Posts

Původně zaslal: Speede

Původně zaslal: agresssor

No něco jako takovího bych řek taky a nebo ti ho vůbec nevyměněj že....

No právě to taky se muže stat,ale já sem u te vymeny byl..;-) takže nemám strach že ho nemám vyměnej..

No snad ti někdo řekne interval, kdo má příručku k 306.

Ale měl by se měnit asi po 40 tis.km. (Tipuji!)

A hlavně by se ale mělo kontrolovat správné množství, třeba to ani nevíš a za jízdy něco sem tam ukápne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej v převodech by se měl měnit po 120000 km.Podle servisky.Měnil jsem si ho sám je to plná syntetika a je fakt mastnej.Když tam dáš jinej prej nemakaj synchrony jak by měli ,hlavně v zimě a můžeš ho i utrhnout viděl jsem to, hnus a synchron orig 4000 kč.Nešetři jinej bych nelil!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mio

Olej v převodech by se měl měnit po 120000 km.Podle servisky.Měnil jsem si ho sám je to plná syntetika a je fakt mastnej.Když tam dáš jinej prej nemakaj synchrony jak by měli ,hlavně v zimě a můžeš ho i utrhnout viděl jsem to, hnus a synchron orig 4000 kč.Nešetři jinej bych nelil!!!!!!!

Jako, že máš v převodovce 5W-40 "plnou" syntetiku , tedy tu, co leješ do motoru?

Jinak v pořádku ?

Do převodovky patří speciální olej do převodovek, každý typ převodovky potřebuje trochu jiný, jaký a množství náplně se dá dočíst v manuálu.

Ono je občas nic nepsat, zvlášť, když má člověk informace z agentury JPP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Speede

Původně zaslal: agresssor

To by mě taky docela zajímalo páč nevím jak na to se svým vozem sem...

Njn si myslím že tam stejně nalijou obyč a jenom si namastijou kapsu..;-) A řeknou ti jak je ten olej super..;-)

ty jo, tohle vlákno pomalu patří do pokecu, jedna perla za druhou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Původně zaslal: kobra

Mo tak to mě asi nečeká, mám olej v motoru a převodovce jeden , měním ho co 10 000 km. Tak ať vám ty převodovky šlapou , pánové !

Jo, muzeální kousek - plochý (ležatý) "boxer". ;)

No , mám druhej pod stolem v garáži , tak by z toho mohl být i osmiválec ,ale potřeboval bych kapotu z 505 - tky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobra

Čekám na diskusi , jestli 15W40 co běhá v motoru umaže i převodovku a diferák a pořád nic .....

Jo, umaže.. ty soukolí budou za chvíli černý. Jenže, kolik těchhle historickejch kousků jezdí, resp nejezdí. Za poslední dobu, co jsem tyhle Xx motory potkal, tak jeden lízlej na čepu, druhej na klikovce, třetí měl problémy s převodovkou...

Hele, když předovoku umazal i starej PP-90, tak to zase nebude tak hrozný, ne ?

Rozhodující je, co předepisuje výrobce převodovky za olej, že ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Původně zaslal: kobra

Čekám na diskusi , jestli 15W40 co běhá v motoru umaže i převodovku a diferák a pořád nic .....

Jo, umaže.. ty soukolí budou za chvíli černý. Jenže, kolik těchhle historickejch kousků jezdí, resp nejezdí. Za poslední dobu, co jsem tyhle Xx motory potkal, tak jeden lízlej na čepu, druhej na klikovce, třetí měl problémy s převodovkou...

Hele, když předovoku umazal i starej PP-90, tak to zase nebude tak hrozný, ne ?

Rozhodující je, co předepisuje výrobce převodovky za olej, že ?

Lízlej nelízlej, Olcit , neOlcit. Natočím motor , párkrát se převalí , olej se ohřeje a řazení jde zvolna, okamžitě , bez problémů !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...