Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vodící kolečku u klínového řemenu.


OK406

Recommended Posts

Chci se prosím zeptat, sundal jsem klínový řemen u své 406 a zjistil jsem, že vodící kolečko je trošku hlučné. Točí se dobře ale dlouho a vydává zvuk jako klasické ložisko, kterým otáčíte. Proto se chci prosím zeptat, jestli je to normální a nebo jestli ho mám vyměnit. Zjišťoval jsem ceny a je to docela pálka. Napínací kladka (mám klimatizaci) se točí dobře ale má asi 05-1 mm vůly. To se domnívám, že by mělo být v pořádku. Jaký je Váš názor a jak by jste to prosím řešili. Kolečko je z tvrdé umělé hmoty. Není kovové a ani ze slitiny. Samotné ložisko je zakrytované (samomazné).

[upravil dne 3/10/07 OK406]

post-0-14109596612268_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.Před 2 měsíci jsem ho kupoval ale na 1,9 td ,řemen běžel rovně ale po zastavení motoru šel ke straně. Při studeným motoru pískal.Koupil jsem nové 2700 kč měl jsem před dovolenou,nechtěl jsem riskovat.To nový se točilo ztuha.Myslíš vodící za 800 kč nebo napínací za 2800 kč?????:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera mi přišel balíček od Pe.Tr s klínovým (drážkovým) řemenem + vodící kolečko. Po vyzvednutí na poště = opět stálý problém. Myslím, že už se o tom na fóru psalo a to, že v poštovní schránce je lístek na dobírku ale přitom nikdo nezvonil! Byl jsem doma, jelikož jsem očekával zásilku. Odpoledne se jdu podívat do schránky a ejhle, dobírka. Zkouším zvonek, zvoní!!! Tak jsem si došel na poštu a zeptal jsem se, jak je to možné, že mám ve schránce dobírku ale nikdo nezvonil. Bylo mi odpovězeno, že zvonily (byli dvě doručovatelky. To je ale divné, že by po městě chodili s balíkama pěšky?? I nu asi novota pošty. Nemá cenu se zbytečně rozčilovat. Hlavně, že už je řemen + kolečko na svém místě!;):super Ještě jednou děkuji Pe.Tr za pomoc a ochotu.:papa:potlesk

[upravil dne 9/10/07 OK406]

post-0-14109596670431_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuješ to vodící kolečko a pokud budeš měnit i řemen, tak ten taky. Jinak vodící kolečko sundáš za pomocí 3 šroubů velikosti 13. Já jsem si odmontoval ŘJ, je pak lepší přístup. Není to nic složitého. A k povolení vodící kladky (pokud máš klimatizaci) potřebuješ čtyřhran viz šipka

[upravil dne 9/10/07 OK406]

post-0-14109596671091_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...