Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Turbodmychadlo


cabinda

Recommended Posts

mám 307 1,6 HDI Break, a v 35000 ujetých km mi začalo pískat turbo. Je to jako když jede sanita při akceleraci píská. Bohužel záruka skončila na konci července a nové turbo v servisu stojí 52000,-. Mýslíte že je nějaká šance to vyřešit jako v záruce? Připadá mi na auto za 600000,- že vydrží turbo jenom 35000km hrozdně málo. Podle mě musí vydržet alespoň 200000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto podobne mi píska turbo na Partnerovi a jazdím s tým už minimálne 110 000 km. Teraz má auto najazdené 196 000 km. Olej tade netečie, tak že je to v poriadku. Na SW mi trochu začína popiskovať turbo ale len za studena. Ak ti môžem poradiť, po jazde nechaj ochladiť turbo bežaním motora aspoň pol minuty na voľnobeh a v diaľničnej premávke aj minútu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro celých 35000km jsem ujel na dlouhé vzdálenosti a přidojezdu určitě dojíždím na pomalé otáčky. Myslím si že mojí chybou by to být nemělo podle toho co popisujete. Mě jde spíš o to jak to uhrát aby mi ho vyměnili. Není možné aby vydrželo jenom 35000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: cabinda

Skoro celých 35000km jsem ujel na dlouhé vzdálenosti a přidojezdu určitě dojíždím na pomalé otáčky. Myslím si že mojí chybou by to být nemělo podle toho co popisujete. Mě jde spíš o to jak to uhrát aby mi ho vyměnili. Není možné aby vydrželo jenom 35000 km.

Máš alespoň nějaký papír z garančky s tím, že se ti tam něco nezdá třeba jako pískání. Pak by to technik mohl zahrát ještě na záruku, že to bylo avizované dříve ještě v záruce ale servis zatím nic nenašel. Jinak přeju hodně štěstí (záleží fakt na technikovi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak se to povedlo v úterý mi vyměnili celé turbo. Vše zaplatila Praha. Asi jsi měl pravdu, záleží na technikovi, protože v Písku se to jevilo bez šance a to mi ještě chtěli vyměnit zdravé čidlo na teplotu kapaliny, protože jim nešlo nainstalovanový program do poč. Tak jsem jel do ČB kde mi hned nabídli že to zkusí vyřídit s Prahou. A povedlo se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Jsou dva měsíce od výměny turba a já jsem zjistil, že v okolí turba to mám trochu okouřené. Takže jsem byl v ČB, kde mi řekli že turbo je hlučnější a fouká ve spoji. Opět čekám na vyjádření z Prahy. Nevím proč, myslel jsem že na nahradní díl je opět záruka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě to je tak:

Koupil jsi auto jako sestavu složenou z komponent. Na sestavu je záruka 2 roky. Pokud se se sestavou něco stane, uplatníš reklamaci. Doba záruky na sestavu se ti prodlouží o dobu, kterou byla sestava v opravě. Jestli komponentu opravovali nebo měnili je úplně jedno. Záruku nemáš na komponenty, ale na sestavu.

Něco jiného je, pokud bys dostal místo svojí sestavy novou sestavu. Pak začíná běžet záruka od začátku.

A něco jiného je, pokud je sestava po záruce, ty si necháš vyměnit komponentu, zaplatíš ji, pak na ní máš plnou záruku.

Domnívám se, pokud bys prokázal že Ti opravu provedli špatně nebo úmyslně jen tak halabala, měl bys mít nárok na bezplatnou výměnu, ale dokázat to budeš muset ty.

Ještě jednou uvádím, že se jedná o můj názor, který není podložen paragrafy občanského ani obchodního zákoníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela by mě zajímalo jak je to právní stránce. Budu to muset zjistit. Zatím si počkám na vyjádření. Zapoměl jsem dodat, že když mi vyměnili předchozí turbo, dostal jsem záruční protokol. Ten obsahuje ale jenom seznam vyměněných položek nic konkrétního.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...