Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zhasíná motor


alhanak

Recommended Posts

Potřeboval bych poradit proč mě zhasíná motor. Stalo se mě, že jedu, mám 200m ke křižovatce, tak vyřadím na neutrál (i když to normálně nedělám) a po cca 20m mě zhasne motor. Pak buď nejde natočit a nebo se to podaří, ale musím startovat s plynem. Dneska sem jel po rovince a když přeřazuju z dvojky na trojku, tak v okamžiku, kdy tam skočil neutrál, zas motor zhasl a rozsvítila se kontrolka motoru. Natočit to zas nešlo asi na 5x, tak pak se podařilo zase s plynem. Na neutrál se mě taky nedaří nastartovat když to zkouším (normálně ale startuju na jedničku s vyšláplou spojkou). Vůbec si s tím nevím rady. Nerad bych zůstal trčet na nějaké frekventované křižovatce. Před cca měsícem mě mechanik měnil rozvody. Bylo podfouklý těsnění pod hlavou, brousila se hlava..... říkal, že se mají po pár set kilometrech seřídit znova ventily. Může to být ventilama? prosím poraďte. dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem aky mas rocnik. Mozes mat vadny spinac volnobehu alebo bezec na potenciometry plynu. Skor by som tipoval na ten spinac.

Dalsia moznost je vadny regulator volnobehu. Ak vypnes teply motor a potom budes startovat studeny, pri zapnuti zapalovania by si mal pocut (mozno vidiet, neviem ako je to pri tomto motore) ako sa prestavi regulator volnobehu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: alhanak

rok výroby mám 1999. a taky se mě jednou stalo, že když sem nechal motor na volnoběh a šel sem zavřít vrata od baráku, tak motor valil na nějakých ckoro 2tis otáčkách. po cca 1 minutě teprve klesly otáčky na 800

No to by mělö být zaležitostí krokového motorku,nebo zkusit při takovémto abnormalním stavu napojit konektor krokáče a zjistit jestli nekolísa napětí... :myslim

Byla udělana diagnostika??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NJN ale v březnu není jako v řínu,je možné že od té doby se něco pokazilo...a 206 má snad OBD(on board diagnostic) ne? :myslim

I takovy paltest s analizatorem plynu a osciloskopem by určitě zjednododušil,ne-li vyřešil tvůj problém...;)

[upravil dne 3/10/2007 Pája Rybišár]

[upravil dne 3/10/2007 Pája Rybišár]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...