Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tvrdý brzdový pedál


Driver

Recommended Posts

Řeším problém s brzdami. Brzdový pedál je takový "tvrdý", musí se něj víc šlápnout. A připadá mi, že z první třetiny chodu pedálu to skoro nebrzdí. Ale jinak auto zabrzdí, když potřebuju zastavit a postavím se na pedál, tak kola jdou do smyku. I na technický to prošlo bez problémů. Jenom je ten pedál tvrdší než byl. Na jaře byli vyměněný přední kotouče a desky a teď v létě byly dělaný zadní brzdy (bubnový) s tím, že se Vašendovi nezdál posilovač a tak jsem si sehnal starší (měl by být ok), ale řekl bych že se žádná změna k lepšímu ani horšímu nestala.

Mám podezření na hlavní bzrdový válec, co jsem tak pročítal různě na forech tak ty příznaky by tomu nasvědčovali.

Jinak ten rozdíl je markantní, když si přesednu do firemního VW nebo Fabie, to při prvním přibrždění mlátím hlavou o volant, protože na to šlapu jako u svojí 306ky než si zvyknu :D

Vím, že to nikdy nebude brzdit jako nový auto, ale nemůžu si pomoct dřív to prostě brzdilo víc a brzdy šli krásně plynule.

Tak co mi poradíte? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Řeším problém s brzdami. Brzdový pedál je takový "tvrdý", musí se něj víc šlápnout. A připadá mi, že z první třetiny chodu pedálu to skoro nebrzdí. Ale jinak auto zabrzdí, když potřebuju zastavit a postavím se na pedál, tak kola jdou do smyku. I na technický to prošlo bez problémů. Jenom je ten pedál tvrdší než byl. Na jaře byli vyměněný přední kotouče a desky a teď v létě byly dělaný zadní brzdy (bubnový) s tím, že se Vašendovi nezdál posilovač a tak jsem si sehnal starší (měl by být ok), ale řekl bych že se žádná změna k lepšímu ani horšímu nestala.

Mám podezření na hlavní bzrdový válec, co jsem tak pročítal různě na forech tak ty příznaky by tomu nasvědčovali.

Jinak ten rozdíl je markantní, když si přesednu do firemního VW nebo Fabie, to při prvním přibrždění mlátím hlavou o volant, protože na to šlapu jako u svojí 306ky než si zvyknu :D

Vím, že to nikdy nebude brzdit jako nový auto, ale nemůžu si pomoct dřív to prostě brzdilo víc a brzdy šli krásně plynule.

Tak co mi poradíte? :myslim

No já to vidím že posilovač neposiluje;) Zkus brzdit v jinym autě s vypnutym motorem, mělo by to být podobný, ale až po několikatym sešlapnutí pedálu, než se vyšlape podtlak z posilovače, ale bacha ať někoho před sebou nepostrčíš

[upravil dne 1/10/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No já to vidím že posilovač neposiluje;) Zkus brzdit v jinym autě s vypnutym motorem, mělo by to být podobný, ale až po několikatym sešlapnutí pedálu, než se vyšlape podtlak z posilovače, ale bacha ať někoho před sebou nepostrčíš

[upravil dne 1/10/07 Radek Hurvajz]

Tak at' Driver zkusí brzdit ve svém autě - nejdřív s puštěným motorem a pak s vypnutým motorem, a vyloučí nebo nevyloučí posilovač... :)

Ale at' to nahlásí předem, kde to bude dělat, rád bych byl hodně daleko...

Kdo ví na co Driver šlapal a pak se mu to zdálo tvrdý, poslední dobou ho uháněj furt nějaký ženský. Není hodiny aby mu nějaká nevolala...

[upravil dne 1/10/2007 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No já to vidím že posilovač neposiluje;) Zkus brzdit v jinym autě s vypnutym motorem, mělo by to být podobný, ale až po několikatym sešlapnutí pedálu, než se vyšlape podtlak z posilovače, ale bacha ať někoho před sebou nepostrčíš

[upravil dne 1/10/07 Radek Hurvajz]

Tak at' Driver zkusí brzdit ve svém autě - nejdřív s puštěným motorem a pak s vypnutým motorem, a vyloučí nebo nevyloučí posilovač... :)

Ale at' to nahlásí předem, kde to bude dělat, rád bych byl hodně daleko...

Kdo ví na co Driver šlapal a pak se mu to zdálo tvrdý, poslední dobou ho uháněj furt nějaký ženský. Není hodiny aby mu nějaká nevolala...

[upravil dne 1/10/2007 Marcel505]

No nevim co Driver vyloučí:D:D:D:D:D Ale jinak máš pravdu. Tak jak piše Fusion našlapat brzdu a stát na ní, pak nastartovat, musí se propadnout níž, pokud to neudělá nebo jen málo tak je něco s posilovačem, napadá mě neupadla ta podtlaková hadice:myslim

[upravil dne 1/10/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posilovač úplně kaput není, s vypnutým motorem a bez něj je to rozdíl a rozhodně by to neprošlo na technický, kdyby byl KO. Navíc jsem jezdil se Š105 bez posilovače takže vím jaký to je ;) A jak jsem psal dával se tam jiný a beze změny. A odvzdušněný to je taky, to by byl pedál naopak měkký kdyby tam byl vzduch. Ještě zkusím vyměnit hadici od podtlaku, na pohled vypadá ok, ale pro jistotu jí vyměním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ihned po zastavení motoru vytrhni z hrnce posilovače hadici i se zpětným ventilem. Musí být slyšet zasyčení - do hrnce vniká vzduch, protože tam má být podtlak od sání motoru a zpětný ventil nedovolí úniku podtlaku.

Pokud nic nezasyčí /v hrnci není podtlak/ - to bude tvůj případ, jsou tři možnosti :

1. Je děravá hadice od motoru k posilovači

2. Je děravá membrána v hrnci posilovače

3. Je vadný zpětný ventil na hrnci posilovače /na konci hadice/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Posilovač úplně kaput není, s vypnutým motorem a bez něj je to rozdíl a rozhodně by to neprošlo na technický, kdyby byl KO. Navíc jsem jezdil se Š105 bez posilovače takže vím jaký to je ;) A jak jsem psal dával se tam jiný a beze změny. A odvzdušněný to je taky, to by byl pedál naopak měkký kdyby tam byl vzduch. Ještě zkusím vyměnit hadici od podtlaku, na pohled vypadá ok, ale pro jistotu jí vyměním.

Spíš jde oto zda při odvzdušnování se pedál propadá(klesá),zda není problém třeba někde jinde - hadičky zátěžák válečky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: qity3

ja sem tedka taky menil kotuce a brzdovy platnicky a mam taky ten problem. No uvidim po par 100 km ci je to len v surovich brzdach a ci si to sadne. Bo tedka musim dupaaaaaaat

No to já na tom mám už pár tisíc km. A být tebou tak na to zrovna zbytečně moc nedupu jestli ty nový kotouče a desky nechceš hned oddělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...