Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

100 000km co skontrolovat?


PatoRS

Recommended Posts

Ahojte moja 306ka 1,9D ma o chvilku 100000km (aspon tolko ukazuje tacho) co nanej skontrolovat?....mam ju od 97 000km a chcel by som pred zimou vymenit olej a vzduchovy filter a spoktrolovat stav zhavicov. A este potrebujem vymenit nemrznucu zmes ale predtym este opravit chladic lebo mi odniekial kvapka chladiaca kvapalina.

A otazky: Aky motorovy olej ide original do 1,9D alebo co vy pouzivate a co to stoji? Co stoji vzduchovy filter? Aka nemrznuca zmes tam moze ist?

Diky za rady

post-0-14109596603208_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PatoRS

A otazky: Aky motorovy olej ide original do 1,9D alebo co vy pouzivate a co to stoji? Co stoji vzduchovy filter? Aka nemrznuca zmes tam moze ist?

Ahoj

z knihy "Jak na to - Peugeot 306" jsem Ti oscenoval pár stránek. Dočteš se nejen co a kolik kam patří, ale i jaké jsou servisní intervaly.

Najdeš je na http://www.sbd-st.cz/p306/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No knížku můžeš objednat na www.kopp.cz, nevím zda posílají i na slovensko nebo zda to náhodou nevydali i slovensky. Nebo jí tady nedávno někdo prodával v bazaru tak se koukni jestli je to ještě aktuální. Ke stažení na netu to asi těžko někde najdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V elektronické podobě jsem ji kompletní nikde neviděl - taky by se mi hodila, už protože papírová se rychle špiní a s frekvencí se kterou ji používám bude za chvíli jak salát :D

Koupit ji můžeš snad v každém knihkupectví nebo jde objednat přímo u nakladatele KOPP

Kdybys ji sehnal v elektronice tak mi napiš ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha tak skusim inzerciu alebo nejake antikvariaty unas ci nemaju.....

No a teraz mi poradte. V tom scane je napisane ze pre vznetove motory je pouzitelny olej 15W-40 a vcera som bol v obchode s olejmi a tam ma dotycny presviedcal ze do 1,9D ide polosyntetika 10w-40. Ukazal mi aj nejaky katalog a tam bola napisana 10W-40....Som ztoho jelen.

Tak co tam dat polosyntu alebo 15w?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PatoRS

aha tak skusim inzerciu alebo nejake antikvariaty unas ci nemaju.....

No a teraz mi poradte. V tom scane je napisane ze pre vznetove motory je pouzitelny olej 15W-40 a vcera som bol v obchode s olejmi a tam ma dotycny presviedcal ze do 1,9D ide polosyntetika 10w-40. Ukazal mi aj nejaky katalog a tam bola napisana 10W-40....Som ztoho jelen.

Tak co tam dat polosyntu alebo 15w?

Ahoj

knihu jsem si nechal nedávno objednat v místním knihkupectví - dodací lhůta byla o něco delší - cca 3 týdny, ale už je na stole. Stála nekřesťanskejch 699,- :-(

Já jsem do své 1.9D z roku 2000 nalil polosysntetiku 15W-40 - má vydržet 15kkm. Přesný typ oleje Ti mohu napsat zítra - piksla je na chalupě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RichVa

Původně zaslal: PatoRS

aha tak skusim inzerciu alebo nejake antikvariaty unas ci nemaju.....

No a teraz mi poradte. V tom scane je napisane ze pre vznetove motory je pouzitelny olej 15W-40 a vcera som bol v obchode s olejmi a tam ma dotycny presviedcal ze do 1,9D ide polosyntetika 10w-40. Ukazal mi aj nejaky katalog a tam bola napisana 10W-40....Som ztoho jelen.

Tak co tam dat polosyntu alebo 15w?

Já jsem do své 1.9D z roku 2000 nalil polosysntetiku 15W-40 - má vydržet 15kkm. Přesný typ oleje Ti mohu napsat zítra - piksla je na chalupě.

Sypu si popel na hlavu, je to polosyntetika ale 10W-40, k ní se nalil ještě "medík" - jakýsi přípravek na zlepšení těsnosti a zmenšení kouřivosti (několik deci za necelých 200 kč)

Tento olej mi tam doporučili přímo u dealera - Auto Kalný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...