Sign in to follow this  
Followers 0
PatoRS

100 000km co skontrolovat?

13 posts in this topic

Ahojte moja 306ka 1,9D ma o chvilku 100000km (aspon tolko ukazuje tacho) co nanej skontrolovat?....mam ju od 97 000km a chcel by som pred zimou vymenit olej a vzduchovy filter a spoktrolovat stav zhavicov. A este potrebujem vymenit nemrznucu zmes ale predtym este opravit chladic lebo mi odniekial kvapka chladiaca kvapalina.

A otazky: Aky motorovy olej ide original do 1,9D alebo co vy pouzivate a co to stoji? Co stoji vzduchovy filter? Aka nemrznuca zmes tam moze ist?

Diky za rady

post-0-14109596603208_thumb.jpg

Původně zaslal: PatoRS

A otazky: Aky motorovy olej ide original do 1,9D alebo co vy pouzivate a co to stoji? Co stoji vzduchovy filter? Aka nemrznuca zmes tam moze ist?

Ahoj

z knihy "Jak na to - Peugeot 306" jsem Ti oscenoval pár stránek. Dočteš se nejen co a kolik kam patří, ale i jaké jsou servisní intervaly.

Najdeš je na http://www.sbd-st.cz/p306/

Diky za info

Este by som potreboval vediet kde hladat palivovy filter?

Pripadne kde by sa dala zohnat takato knizka Jak nato 306? stacily bz mi aj scany alebo PDF?

No knížku můžeš objednat na www.kopp.cz, nevím zda posílají i na slovensko nebo zda to náhodou nevydali i slovensky. Nebo jí tady nedávno někdo prodával v bazaru tak se koukni jestli je to ještě aktuální. Ke stažení na netu to asi těžko někde najdeš.

V elektronické podobě jsem ji kompletní nikde neviděl - taky by se mi hodila, už protože papírová se rychle špiní a s frekvencí se kterou ji používám bude za chvíli jak salát :D

Koupit ji můžeš snad v každém knihkupectví nebo jde objednat přímo u nakladatele KOPP

Kdybys ji sehnal v elektronice tak mi napiš ;)

aha tak skusim inzerciu alebo nejake antikvariaty unas ci nemaju.....

No a teraz mi poradte. V tom scane je napisane ze pre vznetove motory je pouzitelny olej 15W-40 a vcera som bol v obchode s olejmi a tam ma dotycny presviedcal ze do 1,9D ide polosyntetika 10w-40. Ukazal mi aj nejaky katalog a tam bola napisana 10W-40....Som ztoho jelen.

Tak co tam dat polosyntu alebo 15w?

No a teraz mi poradte. V tom scane je napisane ze pre vznetove motory je pouzitelny olej 15W-40 a vcera som bol v obchode s olejmi a tam ma dotycny presviedcal ze do 1,9D ide polosyntetika 10w-40. Ukazal mi aj nejaky katalog a tam bola napisana 10W-40....Som ztoho jelen.

Ahoj

knihu jsem si nechal nedávno objednat v místním knihkupectví - dodací lhůta byla o něco delší - cca 3 týdny, ale už je na stole. Stála nekřesťanskejch 699,- :-(

Já jsem do své 1.9D z roku 2000 nalil polosysntetiku 15W-40 - má vydržet 15kkm. Přesný typ oleje Ti mohu napsat zítra - piksla je na chalupě.

ahoj kluci original by tam mal ist esso ultra diesel alebo Total activa 7000...??? Pokial som si to zistil spravne. to su 10w-40 a tu v tom scane z knizky Jak nato od RichVa je napisane 15w-40 tak ja uz neviem.......

Tak kto poradi co tam naliat?..:myslim

Původně zaslal: RichVa

Já jsem do své 1.9D z roku 2000 nalil polosysntetiku 15W-40 - má vydržet 15kkm. Přesný typ oleje Ti mohu napsat zítra - piksla je na chalupě.

Sypu si popel na hlavu, je to polosyntetika ale 10W-40, k ní se nalil ještě "medík" - jakýsi přípravek na zlepšení těsnosti a zmenšení kouřivosti (několik deci za necelých 200 kč)

Tento olej mi tam doporučili přímo u dealera - Auto Kalný.

Olej je podle teplotního rozsahu kde se stim jezdí. Pro naše podnebí je je na naftu 10W40 dle originální příručky k P306.