Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lanovody řazení - cena, výměna - zkušenosti


Georginho_cz406

Recommended Posts

Tak mi přestalo jít řazení...tak nějak mi nejde zařadit dvoječka i troječka, občas jednuška, občas vypadávají rychlosti a tak.

Nevíte kde seženu lanovody? kolik asi stojí?

Moje stávající opravit nepůjdou co?

Na autokelly ani e-cat jsem je nenašel....

Na všech předcházejících Peugeotcích byli táhla za pár kaček a hlavně bezproblémové:bojim

Kdyby jste někdo měl zkušenosti s lanovody, prosím poraďte co a jak:myslim

Předem díky:super

[upravil dne 28.9.2007 Georginho_cz406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se máš na co těšit :myslim

Mě se to také stalo, na tomto odkaze http://peugeot.sm11.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=38 je to trošku popsané i nafocené.

Snad ti to pomůže a nebudeš se s tím trápit, jako já.

Ceny obou lanovodů se liší, jeden stojí přibližně 1500,-Kč a druhý 1800,-Kč.

Jelikož píšež, že ti nejdou kloudně všechny kvaltíky, tak bude lepší vyměnit oba :super

Budu ti fandit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petrásek

Tak to se máš na co těšit :myslim

Mě se to také stalo, na tomto odkaze http://peugeot.sm11.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=38 je to trošku popsané i nafocené.

Snad ti to pomůže a nebudeš se s tím trápit, jako já.

Ceny obou lanovodů se liší, jeden stojí přibližně 1500,-Kč a druhý 1800,-Kč.

Jelikož píšež, že ti nejdou kloudně všechny kvaltíky, tak bude lepší vyměnit oba :super

Budu ti fandit.

Dobrý návod + fotodokumentace:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když jste nepotěšili, velice děkuji za radu...zejména Petráskovi:potlesk

Sakriš...jen ta cena!

Cpu do svého Peugeotka všechno ze své výplaty :-(

Před týdnem cca. Kč 9200,-

...rozvody, převodový olej, klínový řemen resp. řemen pro klimu a altík a nová spona na výfuk ....

Minulý měsíc: benzínové čerpadlo

Předminulý: LPG řídící jednotka, spojka....

no prostě pořád něco...:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 let později...

Tak i mě postihly problémy s lanovody. Vypadl mi z kloubku ten svislý lanovod (viz. obrázek). Nasadit zpět jde velmi lehko a má vůli takže pochybuju, že bude držet.

Poradí mě někdo jaký z těch dvou to je, jaký mám objednat? Nebo má cenu to shánět po vrakovištích, jak poznám, že použité jsou OK? Nemáte někdo schovaný ten návod s fotodokumentací výměny o kterém se tady v tématu píše? Děkuji za případnou pomoc, Jirka

DSC_0364 upr.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měnil lanovod před 3 lety, protože nešla zařadit zpátečka a kupovla jsem novej u peugeotu. Stál 1642,-.

Objednával jsem pod číslem 16 082 846 80. Je to ten kratší.

Měnili mi to v servisu. Sám jsem si na to netroufnul. Je potřeba zvednout auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne se stalo, že mi vypadl kloubek z táhla ale na druhé straně v kulise řazení. Tak jsem to nějak spravil a sehnal jinou kulisu s táhlama. Jinak oprava nic moc, musí se sundat výfuk a tepelné štíty a pod nima je kulisa a ta je přišroubovaná zevnitř z auta pod manžetou řadičky. Tu novou kulisu jsem zkontroloval, namazal a jal jsem se jí vyměnit a narazil jsem na to, že tahle kulisa má táhla na převodovce na malý a větší kloubek a já bohužel oba kloubky menší takže zrovna nešel prohodit ani samotný lanovod a kupoval jsem nový. Dá se už koupit i jinde než v Peugeotu ale i tak stál něco okolo 1300. Kdyby se tahle kulisa někomu hodila tak ji prodám za cenu co jsem za ní dal tj. 500,- . Jinak délky táhel sedí s tou co jsem měl na autě já akorát ty kloubky jsou jiný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Piposi, pokud máš táhla tak je to jinak.Mam lanovody. Matne si pamatuji, že už jsem zespodu mazal kulisu a dostal se tam i bez demontáže výfuku. Myslím,že ani tepelný štít tam nebyl,pouze šrouby na něj. Je to tak u HDI správně nebo tam má štít být vždy? Druhá věc je ze nepoznám který lanovod potřebuji, nemá někdo originál schéma lanovodu? Myslím že bych to poznal jeden je ulozenej u převodovky naplocho,druhej nasvislo. Ten blíže ke kraji auta u řidiče.

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Jirko, napsal jsem to blbě. Mám samo taky lanovody. Ta samotná hlavička vyměnit nejde nebo aspoň jsem nepřišel na to jak. Právě na tom jsem skončil a musel jsem koupit nový lanovod protože mi ta hlavička nepasovala na kloubek. Samotný lanovod jde vyměnit v pohodě. U mne to bylo asi horší vzhledem k FAPu tak jsem musel sundat výfuk a štíty, FAP hodně vyklonit dolů abych se tam dostal. Ale jak koukám tak ten kratší mi právě seděl co právě asi potřebuješ. Změříš průměr kloubku ? Já se na to taky podívám. Posílám foto. Mne je to na nic a budu rád když to někomu poslouží

20141028_151912.jpg

20141028_151834.jpg

20141028_151852.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tak koukám na schéma a fotku lanovodu, tak to vypadá,že ten kloubek by mohl jít vyměnit. Pozeptam se v Pežó.Ale proč by všichni měnili celá lana. No uvidím,samotného by mě překvapilo, kdyby to šlo. Každopádně teď se nedostanu to ani změřit, takže kluci až se v tom budu vrtat tak dám vědět zda bych od Vás vzal ty použité nebo ne.Moc Vám děkuji za pomoc

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...