Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 406 - dymivost


sh4d0w

Recommended Posts

No jo, ti blázniví američani to holt asi zkoušeli dřív. EGR na V8, v té změti rour, mi přišel jak ježek v kleci :)

Poslyš, víš už něco o těch dvoulampových světlech na 405-ku, jaks psal, že se mrkneš? Jde mi o ten novější typ, s E.O., v replice... A nebo si aspoň zapni tlemefón, hlasovou schránku krmím velmi, ale opravdu velmi nerad... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, furt :)

414_tn_3.jpg

To vlevo od té tlusté hadice je ventil mezi sacím a výfukovým potrubím, ovládá se podtlakem přivedeným tenkou černou hadičkou. To vpravo od té tlusté hadice, ten hliníkový nálitek, je ovládání přívěry sání - když se EGR otevře, zároveň se přivře sání, aby to odsávalo ty spaliny z výfuku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejjednodušší je odpojit elektriko od ventilu, co ten podtlak ovládá - u 205-ky je nad brzdovým válcem, nebo odpojit hadičku od zdroje podtlaku - vývěvy brzd. Pokud odpojíte hadičku jen na ventilu, je třeba odpojit OBĚ části - jak ten ventil vlevo na fotce, tak taky to klapku přívěry vpravo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V P605 je vsechno elektricky - ta vyveva je elektricka a za ni je opet elektricky ovladany proporcionalni ventil, ktery reguluje velikost podtlaku, z neho hadicka do EGR ventilu, kterej zaroven otvira vyfukove potrubi a privira sani. Alespon podle meho skromneho mineni. Sice to dvestepetarum nepomuze, ale neni nad to si rozsirit obzor. :):):) A myslim, ze u 406 to bude podobne. U 605 je vyveva a proporcionalni ventil v pravem podbehu. Skrz motorovy prostor vede jenom ta hadicka s podtlakem. Ted o vikendu jsem to studoval...:cool:...a odpojil...:D

Vstupy pro pocitac EGR jsou tyto: atmosfericky tlak, poloha plynoveho pedalu, otacky kol a teplota chladiciho media.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr: určitě? Já bych čekal spíš otáčky motoru, nikoliv kol, a u TD taky tlak v sání (tedy přetlak od turba), ne atmosférický. Ale u TD tenhle ventil nemám, tak nemůžu soudit.

U 205/309/405 1,9D jsou vstupy pro ovládání EGR: teplota chl. kapaliny (při studeném motoru EGR neotevírá), otáčky motoru (čidlo na setrváku, stejně jako čidlo otáčkoměru), a poloha plynu (mechanický ventil na vstřik. čerpadle)

Takže další možnost, u těch 1,9D, je odpojit čidlo teploty (u té 205/309/405 1,9D má EGR to čidlo svoje, takže na termostatu jsou celkem 3)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Oddie: Tlak urcite jen atmosfericky - soucastka se v originale jmenuje Barometric switch - predpokladam, ze po prekroceni urcite nadmorske vysky se to prepne a EGR prestane fungovat. A koukal jsem na ni - krabicka, asi 2cm dlouha trubicka a konektor na dva draty a je to pridelane v motorovem prostoru vedle brzdoveho valce. S temi otackami jsem pochybil - jsou to skutecne otacky motoru. Omlouvam se za mystifikaci. Ale tlaky pred turbem a za turbem - to ne.

Vychazel jsem z http://www.autoelectric.ru/auto/peugeot/605/xud11ate/xud11ate.htm a z vlastniho prolezani auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...