Sign in to follow this  
Followers 0
koldam1

P 806 - řazení

7 posts in this topic

Ahoj všem , dnes se mi stala napříjemnost, při přeřazovaní z 2 na 3 mi najednou šla řadící páka volně a zustal pravděpodobně zařazen neutrál (motor běží -auto nejede), nelze zařadit žádnou rychlost, přímo pod řadící pákou je vše na pohled v pořádku, při pohledu do motoru je u převodovky vidět tyčka asi o průměru tak 5-7 mm která je na konci jasně stříbrná (vypadá jako ulomená). Poradí někdo co stím, vůbec nevím jak to tam vypadá a jak na to . Děkuji za každou radu i pomoc - momentalně jsem dlouhodobě nemocný a na servis není peníz.

[upravil dne 27.9.2007 koldam1]

Tak jsem to rozebral a zjistil jsem že mi praskla takova tyčka - udajně se to jmenuje vzpěra řazení, vidím to poprvé a nemohu ji nikde sehnat, poradí někdo prosím ?

pokusim se vložit foto

Tyhle táhla řazení jsou i na jiných autech, pár jich mám třeba z 205 a 405, liší se délkou. Některé jsou i seřizovací, se závitem.

Původně zaslal: oddie

Tyhle táhla řazení jsou i na jiných autech, pár jich mám třeba z 205 a 405, liší se délkou. Některé jsou i seřizovací, se závitem.

a pokud bych ho změřil, bylo by možné se nějak domluvit pokud by bylo ? Jsem z Prahy