Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotaz pro policisty a znalce bodů - poraďte mi prosím


Hadra

Recommended Posts

Když už jsme u těch rad ... Mladou předevčírem chytli benga v Mratíně a provedli klasickou kontrolu. Pochválili jí, že má všechno v cajku, ale upozornili jí, že má lékárničku jen do konce září. Tak na ně naběhla, jak je to možný, když na ní je záruka 3roky (resp. věci uvnitř jsou až do 9měsíce 08) a teď jsou to dva ... Policista tvrdil, že prý ze zákona jsou jen 2 roky, že kdyby jí chytli v říjnu, tak dostane pokutu ... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJSytic: to mi připadá jako blbost..rozhodující je uvedené datum trvanlivosti, nebo jak to nazvat..jen pozor na to, že každá věc v lékárničce má jiný datum spotřeby, nemůže se brát celá lékárnička jako celek:nevim

Zipík: stále ale platí to, že vůči osobě blízké nemusíš vypovídat;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Ahoj, kolik je sazba za překrročení rychlosti o méně než 20km v obci a méně než 30 km mimo obec?

Včera mi přišel dopis, byl jsem spatřen ve Strahovském tunelu. 11.3 ve 20:33hodin

Co mně štve nejvíc, je to, že musím kvůli tomu jet do Prahy.

No jak píše MirasCC, záleží kdo bude za přepážkou, ale radím jednu věc, většinou (mluvím z vlastní zkušenosti) nebýt drzí, spíš milý, v 99% tam sedí slečny nebo paní a s těma se dá mluvit:D Navíc rada, že vypovídat nemusíš, to bych raději nezkoušel, protože to mě napadlo úplně poprvé a pani mě ukázala fotku až jsem se lek. Nevím, co tam mají za foťáky, ale byla to síla, já, v celé své kráse včetně SPZ a v tu chvíli mě došly slova:myslim Body sice neukecáš, ale co se týče peněz, o těch se tam smlouvá běžně a vím to i od známé co sedí na Korunní u městských za přepážkou:super

To MJSytic: asi bych pana chytráka požádal o přesné znění zákona, kde je psáno, že výrobce lékařských potřeb a pomůcek nedodržuje marže expirace a jak je možné, že se takové věci dostanou do povinných výbav autolékáren a vše je Ok! Myslím, že dělali jen machry, jak mají ve zvyku. Nedávno při silniční kontrole taky po mě chtěl jeden pán doklad o zaplacení povinného ručení a emisní knížku, tak jsem ho decentně poslal do pr*ele, sice chvíli pyskoval, ale pak mě nechal jet. Pro tyhle situace asi jediná rada, vědět, co a jak a nenechat si líbit vše, co se nějakému zakomplexovanému blbovi zlíbí:D:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

... stále ale platí to, že vůči osobě blízké nemusíš vypovídat;)

ono presne zneni , v tomto pripade zakona o Obecni policii c.553/1991 Sb. paragraf 11, odstavec 3 : Vysvětlení může odepřít pouze osoba, která by jím SOBĚ, svému příbuznému v pokolení přímém, svému sourozenci, osvojiteli, osvojenci, manželu nebo druhu anebo jiným osobám v poměru rodinném nebo obdobném, jejichž újmu by právem pociťovala jako vlastní, způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za přestupek.

Cili pokud uz se chci vymluvit, neni dobre tvrdit ani ze nevim kdo auto ridil ( protoze to ze zakona vedet musis, jinak hrozi postih asi 3000Kc ) ale ani neni dobre rikat ze to byla osoba blizka,protoze tim zbytecne zuzujes okruh osob, ktere si policie muze zacit predvolavat misto tebe. Nejlepsi je tedy rict ze se odvolavas na zneni paragrafu 11, odstavce 3 zakona o Obecni policii a odmitas podle sveho prava vypovidat ( mimojine by te pred zacatkem vyslechu meli straznici SLOVNE seznamit s timto tvym pravem nevypovidat ) a nemas co k tomu dale rict a hotovo ( nesmis ale byt poznat na te fotce - cili predtim nez cokoli reknes, nech se seznamit s dukazy, ktere maji proti tobe )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

2 body + pokuta dle nálady projednávajícího. Minimum litr, horní hranici nevím.

Pokud na tý fotce není vyloženě vidět tvůj obličej, vypovídat nemusíš

Do Prahy nemusíš, zavolej tam ať to pošlou do místa bydliště a tam to řeší, musíš to poslat FAXem atd. Tak jsem to udělal já a od té doby klid. V místě bydliště to asi se mnou nechtěli řešit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferry: jasně..nechtěl jsem to právě rozebírat do detailů, protože se to tu na fóru řešilo už mnohokrát..

prostě:

mají fotku s tvým xichtem-->máš smolíka a body

řekneš, že nevíš nebo nepovíš-->máš smolíka a body

jestliže nemají tvojí fotku a šikovně se odkážeš na práva vyplývající z výše uvedeného zákona-->zůstanou ti body na příští přestupek;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Laďa

Hlavně nezapomínejte s kým projednáváte přestupek, protože odvolávat se §11 odst. 3 zákona o obecní policii při projednávání u správního orgánu nebo policii ČR je blbost ( popřípadně obráceně).

jasne, ale prestupky zaznamenane v tunelech Mrazovka, Zlichov a Strahov a vubec vsechny usekovky a pevny radary na uzemi Prahy resi Mestska policie a ta rozesila predvolani, proto jsem odkazoval na zakon o MP. Pokud by to bylo predvolani treba z dalnice, pak to bude od PCR

Jinak MP Praha nerada predava prestupky k reseni nekam jinam ( proc asi, ze, kdyz ty kamery a radary staly tolik prachu a co vymuze MP na prestupcich od ridicu jde do rozpoctu mesta ) ale pokud MMMMM pise ze to zkousel tak za zkousku to stoji taky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Původně zaslal: OK406

Platné je datum uvedené na ,,výrobku"!!!!!!!!!!!! Je třeba uvažovat logicky.

Taky to tak vidím, ale bav se o logice s orgánem :D

Pokud umí číst, tak si to snad přečte, do kdy to platí. Copak kovové nůžky mají záruku jen dva roky?;):D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Laďa

Hlavně nezapomínejte s kým projednáváte přestupek, protože odvolávat se §11 odst. 3 zákona o obecní policii při projednávání u správního orgánu nebo policii ČR je blbost ( popřípadně obráceně).

v případě policie městské, je třeba se odkázat na celý odst. 3 § 11 zákona 553/1991 a dale to nerozvadet ani neupresnovat, policie statni odstavec 3 § 12 zákona č. 283/1991 a magistratu celý odstavec 1 § 60 zákona 200/1990 O přestupcích.

ta cisla si ale pamatovat nemusite, protoze policista (statni i mestky) je dle zakona povinnen a magistrat dle zakona pouci predvolanou osobu pred vyslechem o teto moznosti. Za pouceni se nepovazuje to, ze magistratni urednici vyvesi letacek kdesi na dverich. Ale jestli jste na te fotce poznat dobre, tak tuto cestu moc nelze doporucit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: MJSytic

Původně zaslal: OK406

Platné je datum uvedené na ,,výrobku"!!!!!!!!!!!! Je třeba uvažovat logicky.

Taky to tak vidím, ale bav se o logice s orgánem :D

Pokud umí číst, tak si to snad přečte, do kdy to platí. Copak kovové nůžky mají záruku jen dva roky?;):D

To určitě ne, ale jak sem zmiňoval, u každé části lékárny by měl být datum expirace, jenže máte pravdu v tom, jak orgánovi vysvětlit, že ty "přesýpací hodiny" co jsou tam vytištěné s těmy čísly znamenají trvanlivost (expiraci):D:D Natož se s ním potom dohadovat, co a jak je ještě sterilní:aut

[upravil dne 27.9.07 Supersonic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Původně zaslal: OK406

Platné je datum uvedené na ,,výrobku"!!!!!!!!!!!! Je třeba uvažovat logicky.

Taky to tak vidím, ale bav se o logice s orgánem :D

Souhlasím s logikou u orgánu to je mizerné, kamarád primář ARA v okresní nemocnici dostal pokutu že nemá povinou lekárničku a nepomohl mu ani speciální ARO kufřík srovnatelný s vybavením sanity , (asi jako by jste sebou vozili šroubovák a nebo vybavení žlutého anděla), prostě nebyla předpisová .;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: žažo

Souhlasím s logikou u orgánu to je mizerné, kamarád primář ARA v okresní nemocnici dostal pokutu že nemá povinou lekárničku a nepomohl mu ani speciální ARO kufřík srovnatelný s vybavením sanity , (asi jako by jste sebou vozili šroubovák a nebo vybavení žlutého anděla), prostě nebyla předpisová .;)

tak jestli mel v kufriku vsechny potrebne veci, tak nemusi mit lekarnicku. Vzdyt je jedno, jestli to mam v plastove krabicce nebo v batohu. Dulezite je, aby tam bylo vse potrebne a aby to bylo oznaceno cervenym krizkem na bilem podkladu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...