Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Bliká kontrolka diagnostiky


MichalKozel

Recommended Posts

Zdravím, mám takový problém. teď při cestě domů mi začala z ničeho nic blikat kontrolka diagnostiky. Nic jiného nesvítí, pouze bliká tato kontrolka a pípá to při tom. Na volnověh to má dakový sekaný chod a při jízdě to moc netáhne.

Netušíte někdo, čím by to mohlo být.

Díky moc, teď auto velice nutně potřebuji

[upravil dne 26.9.2007 MichalKozel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MichalKozel

Zdravím, mám takový problém. teď při cestě domů mi začala z ničeho nic blikat kontrolka diagnostiky. Nic jiného nesvítí, pouze bliká tato kontrolka a pípá to při tom.

Netušíte někdo, čím by to mohlo být.

Díky moc, teď auto velice nutně potřebuji

Tak to ti nikdo neporadí, tuším že v 406 r. 2003 je asi osm nebo deset počítačů a může to být závada na kterkoliv místě auta, kterí tyto počítače monitorují. Jediné řešení je zajet na diagnostiku. Mně to svítí taky, trvale a ihned po nastartování. Hlásí to "antipulution fault". V Peugeotu zjistili, že se jedná o náhotnou chybu počítače motoru - spalovací prostor, která údajně nemá vliv na jeho funkci. Oprava počítače se neprovádí, pouze výměna - nový stojí cca 30 tis.Kč. Takže na to seru a jestli to bude ještě chvilku svítit, tak vyhodím z přístrojovky žárovičku nebo co to tam je. :myslim

Edit: sorry, nevšimnul jsem si, že máš 206 - zaměnil jsem za 406, ale princip bude stejný - diagnostika.

[upravil dne 26.9.07 Mila_S]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mila_S

Původně zaslal: MichalKozel

Zdravím, mám takový problém. teď při cestě domů mi začala z ničeho nic blikat kontrolka diagnostiky. Nic jiného nesvítí, pouze bliká tato kontrolka a pípá to při tom.

Netušíte někdo, čím by to mohlo být.

Díky moc, teď auto velice nutně potřebuji

Tak to ti nikdo neporadí, tuším že v 406 r. 2003 je asi osm nebo deset počítačů a může to být závada na kterkoliv místě auta, kterí tyto počítače monitorují. Jediné řešení je zajet na diagnostiku. Mně to svítí taky, trvale a ihned po nastartování. Hlásí to "antipulution fault". V Peugeotu zjistili, že se jedná o náhotnou chybu počítače motoru - spalovací prostor, která údajně nemá vliv na jeho funkci. Oprava počítače se neprovádí, pouze výměna - nový stojí cca 30 tis.Kč. Takže na to seru a jestli to bude ještě chvilku svítit, tak vyhodím z přístrojovky žárovičku nebo co to tam je. :myslim

Edit: sorry, nevšimnul jsem si, že máš 206 - zaměnil jsem za 406, ale princip bude stejný - diagnostika.

[upravil dne 26.9.07 Mila_S]

Mě řekli neco podobneho pred dvěma lety,taky to furt svtilo nebo blikalo a to samy jako tobě,bud vyměnit počitač nebo nechat tak prej to ničemu nevadi.Otravoval jsem mechanika tak dlouho než mi tam dali nějakej stiněnej kabel a je klid.Prej je to jediny levny řešeni.:D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy hned ze začátku, auto sem měl snad druhej nebo třetí den. Zkoušel sem co to umí (samozřejmě až po zahřátí), když najednou začala blikat kontrolka elektroniky motoru. Po zhasnutí a nastartování už svítila trvale. V nižších otáčkách jelo auto naprosto normálně, ve vyšších sebou pocukávalo. Byl sem z toho trochu vyplašenej, tak volám do servisu jestli se můžu otočit ať na to mrknou. Měli plno (sobota), nejbližší volno v pondělí ráno. Dozvěděl sem se zrhuba něco v tomhle smyslu: Při rozsvícení kontrolky by auto melo na středovým displeji vypsat podrobnější popis závady (nevšimnul sem si, při následných startech nepsalo nic). Prý se to "občás stává", že je to jen "žlutá" závada a že s tím klidně můžu jezdit dál. Pokud se to do dvou dnů nespraví, mám přijet na diagnostiku. Zkoušel sem odpojit baterku, závada visela dál. Asi tři nebo čtyři starty, pořád tam strašila. Druhej den ráno byla najednou pryč, následná diagnostika nic neodhalila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musel jsem zajet na nákup. Po vyjetí to pořád blikalo a pípalo, ale jak to chvíli stálo před obchoďákem, tak po nastartování už nic. Netrhá to, jede to jako dřív.

Asi to nebudu řešit, nebo myslíte, že by to chtělo na diagnostiku, aby se zjistilo, co to bylo?

Asi jsem na začátku zapomněl napsat: :mad:

před asi 200 km jsem měnil rozvody, chadící kapalinu, brzdovku a svíčky.

Mohlo by to s tím mít souvislost?

[upravil dne 26.9.2007 MichalKozel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne to asi 150km po štarte svietilo na firemnom Partnerovi 2.0HDi a po dalšom štarte to zhaslo. v mojej 106 chýba tá žiarovka, ale ide jak hodinky-neriešim... firemný Fiat Dobló vysvecuje od novoti, X-krát sme s tým boli v servise, nezistená žiadna závada. tak sme vydedukovali, že to je kontrolka funkčnosti motoru :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Někdy hned ze začátku, auto sem měl snad druhej nebo třetí den. Zkoušel sem co to umí (samozřejmě až po zahřátí), když najednou začala blikat kontrolka elektroniky motoru. Po zhasnutí a nastartování už svítila trvale. V nižších otáčkách jelo auto naprosto normálně, ve vyšších sebou pocukávalo. Byl sem z toho trochu vyplašenej, tak volám do servisu jestli se můžu otočit ať na to mrknou. Měli plno (sobota), nejbližší volno v pondělí ráno. Dozvěděl sem se zrhuba něco v tomhle smyslu: Při rozsvícení kontrolky by auto melo na středovým displeji vypsat podrobnější popis závady (nevšimnul sem si, při následných startech nepsalo nic). Prý se to "občás stává", že je to jen "žlutá" závada a že s tím klidně můžu jezdit dál. Pokud se to do dvou dnů nespraví, mám přijet na diagnostiku. Zkoušel sem odpojit baterku, závada visela dál. Asi tři nebo čtyři starty, pořád tam strašila. Druhej den ráno byla najednou pryč, následná diagnostika nic neodhalila.

Jo mě se stalo něco podobného, jak tobě jenom stím že mi motor po sešlápnutí plynu nějak divně reagoval (nešel po plynu a jako by měl snahu střilet do výfuku) samozřejmě se mi rosvítila kontrolka diagnostiky. Tak jsem vypl motor za nějaký čas jsem znova nastartoval a stále svítila, taky jsem odpojil baterku a znova zapojil otočil kličkem počkal těch 10 sekund jak říkají aby se načetli data a stále svítila. Pak ale auto už jezdilo normálně bez těch divných zvuku do výfuku, tak jsem volal do Pežoťackýho servisu popsal jsem jim situaci a první na co se mě servisák zeptal "Tankoval jste benzín" odpovědˇbyla ano, ale projevilo se to po 20 km, tak mě teda objednal na diagnostiku a že víc nemuže prozatím pro mě udělat. Odpoledne v ten den jsem odjížděl z práce nastartuji a ejhle žádne pípnutí, kontrolka zhasla. Tak jsem jel hned do toho servisu (mám to po cestě) abych jim tam neblokoval termín a odpověď servisáka špatné palivo, které veškere nezhořelo ve válcích, ale až ve vyfukovém potrubí a jelikož moje 206 euro4 má již dve lambda, tak té druhé se to nelíbilo, ale na funkci chodu motoru táto chyba nemá vliv, že je to jen ohledně emisí a že časem se ta chyba sama vymaže, za předpokladu že budu brát kvalitní palivo aspoň jednu nádrž 100 ok benzínu. A od té doby mám naštěstí klid. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me to takhle blblo kdyz jsem mel v pr.... klapku vstrikovani, ale po vymene parada, auto najednou treba prestalo tahnout. Draha oprava, ale co nadelam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Zdravim, nerad by som otvaral nove tema, tak to najprv skusim sem.

Zacala mi v kuse svietit kobtrolka diagnostiky motora, nastastie len oranzova. Motor je strasne lenivy, musim ist do vysokych otacok aby to vobec slo. Pri otackach 1100-1200 je to najhorsie, na volnobehu len ked stlacam plyn, tak ten motor sa cely trasie ale strasne divny zvuk ide aj z vyfuku...taky...bublajuci, nie priamociary...skusil som otvorit nadrz, nepomohlo a netusim co to moze byt...ziaden autoservis nieje v sobotu v BA otvoreny...

Motor peugeot 206 1.1 2006 necelych 51000km 4 valec. Olej meneny 2000km do zadu...

Prosim o pomoc, radu...mam nahrany zvuk z vyfuku, mohol by som to niekomu poslat ak by chcel...ak by to pomohlo...:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...