Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čím mažete svého miláčka?


M.a.R.i

Recommended Posts

Tak jsem dnes měnil olej. Když jsem někomu řekl,že tam leju Shell Helix Plus 10W40,tak mě měl za nesvéprávného,že do takový starý plečky leju něco takového. Ale když jsem se koukal do chytré knížky od peugeotu,tak tam doporučují Shell Helix nebo oleje ESSO. Ale v k nížce je,že tam má být olej API SG,ale Shell helix plus má na kanystru napsáno API SL/CF. Tak mám strach abych mu neuškodil. Tenhle typ oleje se leje do auta minimálně od roku 2000. A jak často měníte olej? Snažím se to vždy dodržet do 10000KM. Ale abych se nechvástal,tak při koupi auta jsem měnil olej v převodovce, měl sem "zatmění mozku" a nalil tam Starline 75W90 :bojim, v chytré knížce je 75W80,tak přemýšlím, jestli tam nemám dát taky Shell. Případně by se mi rovnou hodily rady jak dolít olej do té převodovky. Naposled jsem ho tam lil zezhora od čidla zpátečky

myslím,ale je to dost malý otvor a nadělalo se hodně bordelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

Tak jsem dnes měnil olej. Když jsem někomu řekl,že tam leju Shell Helix Plus 10W40,tak mě měl za nesvéprávného,že do takový starý plečky leju něco takového. Ale když jsem se koukal do chytré knížky od peugeotu,tak tam doporučují Shell Helix nebo oleje ESSO. Ale v k nížce je,že tam má být olej API SG,ale Shell helix plus má na kanystru napsáno API SL/CF. Tak mám strach abych mu neuškodil. Tenhle typ oleje se leje do auta minimálně od roku 2000. A jak často měníte olej? Snažím se to vždy dodržet do 10000KM. Ale abych se nechvástal,tak při koupi auta jsem měnil olej v převodovce, měl sem "zatmění mozku" a nalil tam Starline 75W90 :bojim, v chytré knížce je 75W80,tak přemýšlím, jestli tam nemám dát taky Shell. Případně by se mi rovnou hodily rady jak dolít olej do té převodovky. Naposled jsem ho tam lil zezhora od čidla zpátečky

myslím,ale je to dost malý otvor a nadělalo se hodně bordelu.

No co se týče převodového oleje, tak koukni sem . Jinak co se týče motorového, tak se snažím dodržet specifikaci dle manuálu. Ale jinak STARLINE nebrat, ne, ne:bojim:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, ja tam davam ESSO ULTRA 10W-40 a uplna spokojnost, tiez to beriem sudovo, sice ja mam diesel 1.9 hladky, tak neviem ako benzin. Kupil som ho asi pred troma mesiacmi a predtym tam bol castrol. Ked som tam ale dal esso auto ide ako keby lepsie. Toto by som urcite odporucal, je to aj urcene na starsie motory. Bral som to od mechanika (moj otec :D), ktory to dava standardne do peugeotov (405) a ludia mu to chvalia, ze to auticko ide akoby lahsie a fakt to citit.... Sice je to asi nieco fajnovejsie, ale motor je srdce auto a on by mala byt jedna z najlepsich starostlivosti.

Ja menim olej tak ked najazdim 10 000 potom uz planujem co najskor vymenu (co uz bude zachvilocku :myslim).

Tie peugeoty su aj dost nachylne na zadretie ak je tam oleja pomenej (tesne nad min. ciaru). Ak sa stane ze niekedy do zatacky blikne kontrolka mazania, vtedy treba co najskor doliat, pretoze takto pomalicky motor odchadza...(vlastna skusenost :()

[upravil dne 27/9/07 jozovicaa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozovicaa

Hm, ja tam davam ESSO ULTRA 10W-40 a uplna spokojnost, tiez to beriem sudovo, sice ja mam diesel 1.9 hladky, tak neviem ako benzin. Kupil som ho asi pred troma mesiacmi a predtym tam bol castrol. Ked som tam ale dal esso auto ide ako keby lepsie. Toto by som urcite odporucal, je to aj urcene na starsie motory. Bral som to od mechanika (moj otec :D), ktory to dava standardne do peugeotov (405) a ludia mu to chvalia, ze to auticko ide akoby lahsie a fakt to citit.... Sice je to asi nieco fajnovejsie, ale motor je srdce auto a on by mala byt jedna z najlepsich starostlivosti.

Ja menim olej tak ked najazdim 10 000 potom uz planujem co najskor vymenu (co uz bude zachvilocku :myslim).

Tie peugeoty su aj dost nachylne na zadretie ak je tam oleja pomenej (tesne nad min. ciaru). Ak sa stane ze niekedy do zatacky blikne kontrolka mazania, vtedy treba co najskor doliat, pretoze takto pomalicky motor odchadza...(vlastna skusenost :()

[upravil dne 27/9/07 jozovicaa]

jestli ono to spíš nebude tím že normálně se tam dává 15W40 a tej je o něco hustější než 10W40 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

jestli ono to spíš nebude tím že normálně se tam dává 15W40 a tej je o něco hustější než 10W40 ;)

Jestli ale on se do dieselů nemá dávat dle příručky 15W40...

jozovicaa + M.a.R.i: Beru Shell, protože jsem nějak nepřišel na to, kdo vhodně koupit Esso -

mk405: Zase se mi nechce tahat se s tím sudem... :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mk 405: Ono to urcite nebude tym ze 15w je hustejsi...., ale na nase podmienky kde ja jazdim (Tatry a pod.) v zime aj -25 je 10w trosku vyhovujucejsi, preto je aj start pri nizsich teplotach lahsi (co je pre diesel velka pomoc). Neviem presne co sa pise v prirucke, co sa ma tam davat. Otec do toho dava uz 7 rokov toto a je to okej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na kolik vás přijde ten olej v sudu? Kupuju ten shell za 249.-/l, což je myslím dobrá cena..? :myslim

Kamarád mi taky doporučil,abych tam dal 5w40 nebo 10w40,ale nevím nevím,když se do auta minimálně 7let lilo 15w40.

Jinak olej měním po 10000KM. Nedávno sem se dozvěděl,že třeba do Octavii TDi se leje olej,který se mění po 60 nebo 70000Km :o:o

[upravil dne 28.9.2007 M.a.R.i]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozovicaa

mk 405: Ono to urcite nebude tym ze 15w je hustejsi...., ale na nase podmienky kde ja jazdim (Tatry a pod.) v zime aj -25 je 10w trosku vyhovujucejsi, preto je aj start pri nizsich teplotach lahsi (co je pre diesel velka pomoc). Neviem presne co sa pise v prirucke, co sa ma tam davat. Otec do toho dava uz 7 rokov toto a je to okej....

jj, to je právě ono 10 je tekutější za studena proto ty lehčí starty ;)

v příručce je ta 15W40 ale spousta lidí tam bez problému dává 10W40, tím nikdo neříkal že tam leješ něco co nemáš:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

A na kolik vás přijde ten olej v sudu? Kupuju ten shell za 249.-/l, což je myslím dobrá cena..? :myslim

Kamarád mi taky doporučil,abych tam dal 5w40 nebo 10w40,ale nevím nevím,když se do auta minimálně 7let lilo 15w40.

Jinak olej měním po 10000KM. Nedávno sem se dozvěděl,že třeba do Octavii TDi se leje olej,který se mění po 60 nebo 70000Km :o:o

[upravil dne 28.9.2007 M.a.R.i]

abych ted nekecal, kupoval jsem loni 15W40 a to bylo cca 70-80kč /l tata ted bral 10W40 tuším za 120kč/l ty sudový jsou podstatně levnější

tu 10W40 bych celkem taky skusil...:myslim

5W10 bych už tam ale nedával je to zbytečné vyhazování peněz a otázkou je jestli ti pak nezačne více někde vytékat vlivem netěsností atd...

jj, jsou oleje s prodlouženou výměnou ale taky patří do aut kde je čidlo které kontroluje stav oleje....

ten můj kastrol je taky na nějakech 20.000 ale za ty prachy ho měním prostě dřív :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

Tak jsem dnes měnil olej. Když jsem někomu řekl,že tam leju Shell Helix Plus 10W40,tak mě měl za nesvéprávného,že do takový starý plečky leju něco takového. Ale když jsem se koukal do chytré knížky od peugeotu,tak tam doporučují Shell Helix nebo oleje ESSO. Ale v k nížce je,že tam má být olej API SG,ale Shell helix plus má na kanystru napsáno API SL/CF. Tak mám strach abych mu neuškodil. Tenhle typ oleje se leje do auta minimálně od roku 2000. A jak často měníte olej? Snažím se to vždy dodržet do 10000KM. Ale abych se nechvástal,tak při koupi auta jsem měnil olej v převodovce, měl sem "zatmění mozku" a nalil tam Starline 75W90 :bojim, v chytré knížce je 75W80,tak přemýšlím, jestli tam nemám dát taky Shell. Případně by se mi rovnou hodily rady jak dolít olej do té převodovky. Naposled jsem ho tam lil zezhora od čidla zpátečky

myslím,ale je to dost malý otvor a nadělalo se hodně bordelu.

Hmm ten človíček,co ti tohle řekl byl asi běknej chtrák co?:bojimSamo že benzínovy motory ve 405 mají mít polosyntetiku 10W-40.Zkus si dát minerál co liješ do 6igulů,Š105,120 do 405..Jak to všechno nebude kloudně mazany(hlavně hlavní čepy K.H a ojniční čepy)..:autNo a na značce zase tolik nezáleži...Dneska ty oleje skoro všech značek jsou na špičkové urovni,co se týče nejen mazacích vlastností oleje...jako ale zase to není místo na autě kde bych osobně šetřil...Takže já radši TOTAL,SHELL,TEXACO...:myslim;):papa

[upravil dne 6/10/2007 Pája Rybišár]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...