bobík

Chladící kapalina

10 posts in this topic

Minulý týden jsem chladící kapalinu měnil, nalil jsem tam origoš peugeot kapalinu, nebyla ani drahá cca 150 kč/2litry

Jedná se o 2litrovou láhev Peugeot chladící kapaliny, made in france, je to už zředěné do - 20 tuším, kupováno v Praze 5 na Kotlářce, cena s DPH 168,-

jo tak zředěný to jo.

Ta origoš koncentrát je při ředění 3 litrů 1:1 do -37°C takže kompletní náplň za 450,- a \"údajně\" doživotní, ale hlavně celoroční

Já sem chtěl taky to starý balení koncentrátu, ale to už prý nedělají, měli jen to 2 litrový balení už ředění kapaliny. Nejsem si jistý asi sem se spíš sek a bude to do -30 taky by to mělo být celoroční :o) jinak chladící kapalina by se snad měla měnit jednou za pět let anebo 120.000 km, dle informací návodu k autu a programu údržby peugeot.

Tak třeba měli ještě starý zásoby a nebo ten můj prodejce už neodebíral ten koncentrát jen tu zředěnou.

a co je ta tý pežo?ácký tak vyjímečnýho, že nestačí třeba obyčejnej fridex?

Já ho používal do všech svých aut a ještě jsem neměl problém. A to jsem měl Lancii, VW, Opla a nikdy by mě nenapadlo shánět opláckou nemrznoucí směs, myslím, že jsou všechny stejný, nebo ne? Teda ještě obyč a do hliníkovejch bloků, ale obyč se snad už ani neprodává. Teď mám 205tku a zase jsem tam dal před rokem fridex 1:1 hliníkovej a žádnej problém. Jen jestli ten fridex není dražší, ale to pochybuju.:cool::o:)