Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poradíte s Excelem?


Trundik

Recommended Posts

Specifikuj blíže co chceš aby to dělalo. Na docházku stačí dvojková soustava. Jsem v práci:1. Nejsem v práci:0.

Jinak počítat můžeš v jakékoliv soustavě. Výsledek pak jen převedeš do soustavy kterou potřebuješ. Předpokládám (ale nevím jistě), že Excel umí standardně desítkovou, dvojkovou, osmičkovou a šestnáctkovou. Pro převod do/z jiných soustav si můžeš udělat skript (vzorec by asi nestačil)

Všechno jde, ale šedesátková soustava? Co to je za paskvil? Desítková soustava má cifry od 0 do 9. Šestnáctková od 0 do 9, plus písmena A B C D E F. Šedesátková? Tolik písmen abeceda nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Potřebuji poradit. Kvůli docházce bych potřeboval v excelu vytvořit tabulku, která by počítala v šedesátkové soustavě. Jde to? Jak? prosím poraďte. Děkuji

Rád bych poradil,ale těžko lze předvídat co vlastně chceš počítat a proč a kam to převádět. Stačí snad dát formát buněk na "čas" dle výběru a pak můžeš v pohodě s čísly pracovat - pokud chceš podrobnější info nebo tabulku upravit či zpracovat dej vědět snad to společně zvládnem:super

[upravil dne 25/9/07 marco.cz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže předem sorry za špatný dotaz. Zkusím to upřesnit:

Zaměstnanec přijde do práce v 6:54, odejde z práce v 15.42, polední přestávku má od 11.32 do 12.08. Potřebuji abych zadal do excelu hodnoty (písmena označují sloupce v excelu)

a=6:54, b=11:32, c=12:08 a d=15:42 a sloupec e bude výsledek: d-a-(c-b), tak aby výsledek byl opět v hodinách a minutách, t.j. mělo by to vyjít, že byl v práci 8:14

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Takže předem sorry za špatný dotaz. Zkusím to upřesnit:

Zaměstnanec přijde do práce v 6:54, odejde z práce v 15.42, polední přestávku má od 11.32 do 12.08. Potřebuji abych zadal do excelu hodnoty (písmena označují sloupce v excelu)

a=6:54, b=11:32, c=12:08 a d=15:42 a sloupec e bude výsledek: d-a-(c-b), tak aby výsledek byl opět v hodinách a minutách, t.j. mělo by to vyjít, že byl v práci 8:14

Děkuji

To je hrozně jednoduchý - zadej si do buněk formát času a počítej s tím jako s normálníma hodnotama:

označ si buňky a klikni pravým tlačítkem, zadej formaát buněk, vlastní formát a do okénka zadej hh:mm, případně ještě hh:mm:ss a hotovo. Do polsední buňky zadej vzoreček a už se to počítá. Vzoreček vypadá asi takhle: =(d-c)+(b-a)

Edit: tak jsem si to přepočítal a vyšlo mi, že je v práci 8:12. Trundiku, nešvindluj! :D:D:D

[upravil dne 25.9.07 Mila_S]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, přesně tak, Formát buňky musí být čas, např. typu 13:30.

Tys v tom ale chtěl ještě nějakou fintu, žejo? Protože při hodnotách 6:54, 11:32, 12:08 a 15:42 vyjde 8:12. A ty potřebuješ aby vyšlo 8:14? Tak to budeš muset ještě 2 minuty přičíst :)

Jo a ještě na okraj, b-a+d-c je to samé jako d-a-(c-b).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Diky moc. Tak jsem to vyzkoušel a funguje to, ale teď bych potřeboval poradit, jak změním, aby mi numerická klávesnice namísto čárky či tečky psala dvojtečku

http://www.sharewareconnection.com/titles/change-keyboard-mapping.htm

Nebo zkus slunečnice.cz nebo stahuj.cz. Něco tam najdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

neboj, víc toho nebude. Jen jsem se naučil docela rychle psát jednou rukou na numerické klávesnici a kdybych při zadávání těch časových údajů měl vždy klasicky napsat dvojtečku, tak to by bylo děsný.

Tak TAKHLE by to také šlo je to v nastavení Excelu :super

5803_13.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...