mcdonaldsk

prehrevanie peugeot 306

14 posts in this topic

mám problem menil som nemrznúcu zmes vypustil som starú pretože už v nej plavalo všetko páčkou pod chladičom a potom som nalial novú a nasledne aj destilovanu vodu asi tak 2,5 litra a auto sa mi behom chvílky asi tak 2 km začne zahrievať na 100 stupnov a svieti mi to červene viem že robím chybu ale kde ? dakujem za odpoved problem som začal mať ked som to menil predtým ok,,,,motor 1.4 benzín rok vyroby 96 asi by som to mal ovzdušniť ale neviem ako

[upravil dne 24.9.2007 mcdonaldsk]

No nevím, do mojí 306 se vleze 9 lt chladící kapaliny /měla by se ředit 1:1/, když jsi tam nalil novou a nakonec dolil 2,5 lt destilky - tak mi to nějak nesedí. :myslim

A nakolik jsi to zředil?? V knize jak na to pro P206 píšou, že nad 60% hustoty ztrácí chladící kapalina veškerý chladící účinek.

na vrchu chladiče je podobnej kohoutek jako u vypoštění.musíš ohřát motor tak aby termostat pustil vodu do chladiče pak povoluješ ten kohoutek a uslišíš jak bublá ven vzduch.hlavně u toho musíš hlídat stav hladiny v chladiči a dolejvat,jinak se ti bude pořád zavzdušňovat.odvzdušněný to bude až tim kohoutkem poteče voda ven.a po čase na to mrkni a kdyžtak znova odvzdušni.jo a při tom odvzduš.musíš mít zaplý topení.

[upravil dne 25.9.07 Medion]

Taky se podivej na víčko u nádobky kam se dolejvá,může bejt přilepená gumička (těsnicí)vespod atim pádem zacpaná odvzdušňovací dirka.Nejsem mechanik,jen přemejšlim čim by to mohlo bejt.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

dakujem ovzdušnili mi to už a bolo to len tým dakujem a ako je to s tým nad 60 percent hustotou ? platí to aj pre peuegeot 306 ja by som ich dal dva litre do -80 a dal som ich k pomere 1:2 takže to je tak asi do - 24 alebo tak nejak

Původně zaslal: Medion

já to dávám 50:50 a leju nemrzku do -40°C

Jasná věc,v těhle našich podmínkách je zbytečný dávat silnější,já dávám to samý(antifree -40(

09082007303zq2.jpg27092007dp2.jpg09082007304ed5.jpgdscn9990ae8.jpg

1:1 je do -30 stupňů (podle "chytré knihy") což by /pokud nepojedeš někam k Moskvě/ mělo bohatě stačit.

Jinak můj "Pažout" 306 má obsah (jak jsem již psal) 9 litrů.

Původně zaslal: filas1

Mě se do 1,4 vešlo necelých 6 litrů nemrznoucí směsi.

No já mám nafťák turbo - obsah 1.905 ccm.