Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zapalovací svíčky


Fuggy

Recommended Posts

Já mám v Peugeotu 309 sportovní svíčky Denso Iridium Power a jsem s nimi spokojený,auto jede a táhne líp.Neni to sice žádný extrém,ale znát to trochu je.Jinak jsem k tomu přidal i kvalitní sportovní filtr a myslím si že změna je citelně znát,hlavně na akceleraci.Ohledně těch svíček-doporučuji NGK,jsou sice dražší,ale jsou o trošku lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caute

ja mam 307 1,6 benzin a dal som tam tiez DENSO IRIDIUM POWER. musim povedat ze su super. je tam len jedna elektroda ktora dava extremne vysoku teplotu 2500 C a preto to lepsie spaluje. su teda dost drahe ale v porovnani s obycajnou svieckou ma raz taku zivotnost. takze nakoniec nieje az taka draha. vymenis ich raz a mas pokoj.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se svíčkami Bosch nemám moc dobrých zkušeností.Měl jsem je tam nějaký čas a zrovna dvakrát to nejelo.Ale záleží taky na motoru.Někdo mě kdysi říkal že jsou motory s 16V hlavou náročnější na kvalitu svíček,ale znáš to,jedna bába povídala:roll:D Pokud to s tím autem jede pěkně tak asi problém nebude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, ale pozor na tie sviecky Denso Iridium - musi byt dobra tepelna hodnota pre dany motor! Ja som sa na tom sekol. Konkretne som kupil na 309 1,4i typ IK20, co bolo uvedene na webe v katalogu, ale pre tento motor su tie sviecky studene, takze pri teplotach pod 20 stupnov sa mi zakarbonovavali, potom to nestartovalo, nedrzalo volnobeh, islo na 3 valce atd... Este to skusim vyreklamovat s tym, ze ma vyrobca chybu v katalogu, lebo su mi nanic, resp. pouzitelne iba v lete, ked je teplo. Teraz tam mam iridiove NGK (BCPR5EIX-11), maju trosku sirsiu tu elektrodu - 0,6mm, oproti Denso, co ma 0,4mm, ale s NGK som zatial problem nespozoroval. A fachcia dobre. Uvidime, ked bude zima...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EYQUEM

Tato společnost je tradičním francouzským výrobcem zapalovacích svíček s více než stoletou tradicí. Pan Eyquem tehdy vyrobil svou první zapalovací svíčku na přání pana Renaulta do jeho nového vozu. V roce 2003 se většinovým vlastníkem společnosti EYQUEM stala firma BERU. To umožnilo více investovat do výrobního závodu, který je situován v Chazelles sur Lyon. V současné době jsou výrobní linky závodu kompletně zrenovovány a připraveny používat ty nejmodernější výrobní technologie. EYQUEM je a vždy byl tradičním prvovýrobním dodavatelem do francouzských automobilek Peugeot, Renault, Citroen, ale i do Mercedes, Volvo, Volkswagen. Nově i do BMW, Austin Rover, Dacia a mnoha dalších. Je také držitelem všech důležitých výrobních certifikátů.Zapalovací kabely

Firma EYQUEM po spojení s gigantickým německým výrobcem firmou BERU do své nabídky zařadila zapalovací kabely. V nabídce EYQUEM jsou nejběžnější aplikace pro evropský trh, vyráběných technologií spirálového jádra s důrazem na typ F - teplotně rezistentní do 250°C, při použití silikonového izolátoru.

[upravil dne 30.9.2007 Pegoo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepší hoření- >lepší spálení směsy->tím větší využití energie spálené směsy>větší výkon a plnění motoru v určitém rozsahu otáček-> a teoreticky menší spotřeba paliva(jen když se motoru nebude šlapat na krk) . Ale todlecto je tak otázka opravdu jen malého přírůstu výkonu a spíše jen lepší chod motoru. To je jen můj názor =D A taky možná lepší emise,ale komu na nich záleží,kromě stkáčka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...