Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Divný zvuk od př.kola


JaKoB

Recommended Posts

Původně zaslal: JaKoB

Při pomalé jízdě po dlažebních kostkách nebo nějakých nerovnostech slymrkším od předního pravého kola zvuky podobné rolničkám.Že by už se chystal Santa z dárkama?!?ČÍM BY TO MOHLO BÝT ?:mrk

Tam se muže klepat věcí, koukni se sem třeba je to podobný;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zdravím! Jen by mě zajímalo jak jste tento problém pořešili, dneska jsem to totiž u svého miláčka taky zpozoroval, resp. uslyšel. Dnes proto, protože jsem jel po dlouhé době se staženýma okýnkama, s vytaženýma to slyšet není. Zvuk jde od předních kol, jakoby, těžké určit, připomíná mi to opravdu rolničku, nebo cinkání svazku klíčů a to jen na hrbolech či kostkách, zaboha nevím co by to mohlo být, mám 406 fakt krátce. Když jsem byl v jámě tak nebylo vidět nic uvolněné. Díky za každou radu.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

Tak tento zvuk som počúval dlho, až pri výmene som čapov zistil že to robia tie plechové krytky. Boli voľné.

Teraz som zbadal že aj Ferry má takú skúsenosť.

[upravil dne 11/4/08 pastorek]

Máš na mysli spodní kulový čep zavěšení nápravy? Sorry za blbý otázky ale v autě se nevrtám každý den:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, me to klepalo a cvakalo docela dost ostre a byla to remenice alternatoru (ta s volnobezkou), zvuk vychazel zpod praveho kola a vydavala ho dost silne vibrujici samonapinaci kladka, taxme to v patek s mechanikem vymenili a byl klid !!! ... jenze kdyz jsem prijel domu a pochlubil se kamaradum jak krasne si muj traktor prede, tak po natoceni v nem zacalo neco chrastit a klepat, ovsem tohle chrasteni uz mi nevadi bo se jedna o horni kryt motoru a jeho uchyceni a to at si chrasti jak chce, resp. bude chrastit tak dlouho dokud mi to nezacne lezt na nervy a nekoupim nove ty \"srouby\" co drzi ten kryt :cool::roker ... podstatne je, ze mam novou tu volnobezku cimz jsem odstranil to ostre klepani a cvakani, vibrujici kryt motoru moc neresim bo kdyz tenhle kryt vibruje, motor se tim neznici :papa

[upravil dne 14.4.2008 bure_406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Senad

Muze to byt taky taková blbustka na zajisteni proti povolení kola... dělalo mi to na Berlingu a ted na 406 mi to dela taky tak se na to musim podivat...:papa

asi myslíš tu závlačku:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono to neni cvakani, fakt mi to přijde jako by tam byl svazek klíčů vepředu a cinkal tam, je to divnej pocit, musím na to co nejdřív kouknout, ale lítám teď po stavbě baráku našich (taťka si urobil otevřenou zlomeninu ruky po pádu z prvního patra) páč za měsíc se máme stěhovat, do práce, atd. takže nestíhám, doufám proto že to není nic vážného (že nehrozí upadnutí kola apod.) a chvíli to počká. Musím zajet nad jámu a to zas musím jet na chalupu, no je to fůra lítání.:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: honza406

Původně zaslal: Senad

Muze to byt taky taková blbustka na zajisteni proti povolení kola... dělalo mi to na Berlingu a ted na 406 mi to dela taky tak se na to musim podivat...:papa

asi myslíš tu závlačku:myslim

díky za nákres, už se alespoň trochu orientuju:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: corsair.cz

Původně zaslal: honza406

Původně zaslal: Senad

Muze to byt taky taková blbustka na zajisteni proti povolení kola... dělalo mi to na Berlingu a ted na 406 mi to dela taky tak se na to musim podivat...:papa

asi myslíš tu závlačku:myslim

díky za nákres, už se alespoň trochu orientuju:super

jj to je přesně to co sem myslel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

mne to bylo jasný dnes ,když jsem měnil kola,drobet cinká ale při jízdě neslyším nic

a to chodíme na preventivní prohlídky a slyším dobře;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

jestli je to opravdu jen lehke cinkani a ne nejake bouchani nebo klepani, muze to byt jen plechovy kryt na kulovem cepu od tahla rizeni, kdyz je trochu volnejsi, krasne to na kostkach cinka, staci ho trochu prihnout

S timto maximálně souhlasím, měl jsem podobný problém. Zvonilo to i když jsem na parkovišti prostě kopnul do pneumatiky. Doplním jen obrázek pro názornost. Je to pozice 18. / druh serva tu myslím není podstatný/ Ten plechový kryt má chránit manžetu kloubu před teplotou brzdového kotouče.

[upravil dne 15/4/08 bagr]

post-0-1410959998034_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...