Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přepadovej ventil?


mirek.b

Recommended Posts

Ahoj Peugotaci, stala se mi taková nepříjemná záležitost. Při tankování na benzince se mi nezavřela pistole při tankování benzínu při plné nádrži. Spousta benzínu zůstala vylitá na zemi. Auto jsem si nechal zdvihnout, nádrž není navrtaná. Výpadá to jako by palivo unikalo někde z horní části. V interiéru není ani kapky a citit výpary taky ne.

Není někde na nádrži něco jako přepadovej ventil? Nebo to může být prasklá membrána na únik par benzinu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stalo sa mi niečo podobne ked som tankoval do golfa vrazim to tam a ochunam sa dookola pokial nevypne sama pištol.No raz mi to bolo osudne vrazil som to tam a s vedomim že sa vypne som šiel už platit no ale ta suka nevypla až na zmetok personalu som pochopil že to asi budem ja kto ich trochu rozhíbal pri pokladni.Vytieklo von asi 10l.No zaplatit som to musel ja. Ale pokial som si utieral utečene auto pomimo dalej tak sa to iste stalo aj dalsiemu a to už bolo jasne že je problem niekde inde.No peniaze mi už nevratili hoci som sa hadal ako sa len dalo.

[upravil dne 24.9.2007 feldo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já jsem vyléčený s čerpáním benzínu se zajištěnou pistolí a problém není v autě, ale v pistoli která

nevypíná pokuď dosahne hladina ke kouci pistole. Měla by vypínat i když je pistole nějak zkřiva nasunutá a odraz paliva od stěny plnicího potrubí se dostává zpět na pistol.

Dokonce se mi to stalo i u české B.....y, naštěstí jsem tankoval ručně(bez pojistky) a když bylo na počitadle kolem 40 litru a pistol stále nevypínala, tak už jsem věděl která asi bije a auto bylo jemně slité:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Feldo, měl bych na tebe dotaz mimo toto téma, a to ohledně tvých krásných kol:super.

Jsou to asi origo Peugot, ale prosím tě jakých jsou rozměrů a jaké pneu a komfort jízdy

na českých tankodromech. Díky a snad se někdo nebude zlobit že jsem tématem úplně někde jinde:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

R16 - GOODYEAR EAGLE F1 GS-D2 205/45 R16 83WElektrony súorigo Peugeot rozteč 4*108.V čechach som s tym este nebol a na slovensku su tiež tie dialnice nič moc kvalita ale pohoda sedí to ako kačka na mokro aj na sucho.Super!!!:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem se asi vylecil tankovat pri zajistene pistoli. Kdyz jsem prisel na pokladnu personal na me koukal dost prekvapene co se vubec stalo:D. Prej by je to u skodovek neprekvapilo, ale u Peugota by to nikdo necekal. Nez pribehl chlapek s nejakou nadobou a vapexem, z nadrze vsechem prebytecnej benzin odtekl.

Ale zpet k tematu. V horni casti nadrze je umistenej multifunkcni ventil, kterej slouzi k odvetravani par z nadrze, a taky jako zachrana pokud se nekomu povede precerpat nardrz (treba jako me:myslim) aby mu to nechlejstlo do obliceje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 206. Volal jsem do Peugeotu a technik mi rekl, ze pres ventil by to melo odtect. Na servis jsem jet nemusel, leda jen preventivne. Palivo mi neutika, benzin taky citit neni. Pokud by se mi neco nezdalo, tak tam skocim. Samozrejme, ze bych vysledek zverejnil tady na foru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 13 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...