Guest pejo

P 405 nechce nastartovat

14 posts in this topic

Mam P 405 1,8TD a skapalo mi to zajazdy a od vtedy nechce motor chytit,neviete niekto poradit?

Budem vdacny za kazdu radu

dakujem

rozvody som kontroloval a su ok,starter toci ale motor stale nechyta,ani neodpaluje,uz som aj cerpadlo kontroloval a napumpoval novu naftu a stale nic,aj zhavice som kontroloval a su ok.Nemoze byt chyba v cerpadle alebo nieco pod?

Nebude to tím ventilem který slouží na chcípání?

Mně teď na 405 1,8 TD nezavíral, takže to nechcípalo. Ale kdyby v tvém případě byl pořád zavřený, tak by se to tak projevilo...

Jaké máš čerpadlo? Bosch, nebo Lucas? U Lucasů je ten elektromagnetický ventil docela častá závada. A nebo přívod elektriky do něj.

sundej přívod paliva k čerpadlu a zapumpuj si tou ruční pumpičkou ( u 1.8 TD bys měl mít filtr mimo termostat, v takovém lesklém hliníkovém válci).

Většinou tam odejde gumová membrána.(ten hliníkovej válec stojí na vrakáči cca 500,- Kč)

Mohlo by se to dát/zkusit obejít překlemováním téhle nádobky - např. přes trubku, vykuchanej centropen apod.

UPOZORŇENÍ - palivo v tomto případě není vůbec filtrováno, škody na motoru si nese každý sám !!!

P.S.: já to jeden čas lepil žvejkačkou ;)

no zistil som ze nafta ide az do cerpadla,takze filtrom to asi nebude,len este musim skusit trisky ci to ide az do nich,ale kedze mam teraz pred svadbou tak na to neni vela casu,takze skusam postupne.je mozne ze by sa cerpadlo zavzdusnilo nebo neco pod?

:myslim

no tak to by bolo celkom lacne cerpadlo,tu v sr som pocul ze sa pohybuje okolo 10000sk,no som sam zvedavy co tomu bude,uz som z toho ko a neviem si rady:bojim

a da sa to cerpadlo ak je zle nejako opravyt?alebo vymenit ta cievka?alebo radsej zohnat druhe cerpadlo

moja skusenost mozno nezapadne do temy ,ale tiez ma nazov nechce startovat.manzelka po odchode autom vola ,ze preco som nenatankoval,dojazd ze je 80 a zrovna tolko mala pred sebou a bez penazi.samozrejme mi o dve hod.vola ze jej nejde nastartovat.diagnoza jasna tak som prifrcal s kanistrom dolial benzin ale nic.zeby 5 litrov nestacilo ,tak este 5 litrov,ale stale nic.prisiel na radu peugeot assistent.odtiahli ma ,napojili ale nic nezistili.ani podozrenie na sviecky sa nepotvrdilo.servisak vyhodnotil ze je zablokovany pocitac tak som musel doniest nahradne kluce aj kartu a ze ma prekoduju.ked som doniesol nahradne kluce auto naskocilo a problem sa vyriesil.ano ,manzelka mi potvrdila ,ze kluce jej spadly a zrejme sa cosi po....lo.

Mne nechcela startovat 309 prisavala mi vzduch do paliva z ohrievaca nafty, ten som preklenul a vsetko slape OK, dal som priesvitne hadicky kde to robi.... Mne zdochynala aj ked som zastavil na krizovatke a potom som dost dlho musel tocit aby naskocila. toto je moja skusenost.

no moja 405-ka sice nema pocitac ale top stymi priesvitnymi hadickami je dobry napad,mne sice blikala sem tam rezerva ale este tam malo byt na dojazd,asi sa to nejako bloklo,len sa bojim ze to je cerpadlo