Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotreba 9,5l 406 HDI ???


matos

Recommended Posts

Ahojte! tato tema je tu preberana asi najcastejsie. mam 3 mesiace P406 HDI 2,0 80 kw, 2001 ,102 000km. Na zaciatku mi papal 6-6,5l priemer a postupne mi stupa, tento tyzden sa pohybuje uz okolo 9.5l :bojim na 100km. Pal. pocitac nulujem kazde tankovanie. najprv som si myslel, ze mam tazku nohu ale asi tazko, lebo jazdim ako spomaleny film(motor tocim tak okolo 2000 otacky-lahucka noha) a moja spotrba stale rastie. mam skusit odnies auto do servisu alebo mal niekto nieco podobne a vyriesil to? Za kazdu radu dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čo takto chybná váha vzduchu? Ale tie filtre sú dobrý tip, pozri hlavne ten vzducháč.

To vytáčanie do 2.000ot. je málo, motor má väčšiu spotrebu aj keď je podtočený (aj keď určite nie o toľko), odporúčam viac vytáčať. Ja mám auto tiež relatívne čerstvo, ale boli sme na ňom na dovolenke, tak som testoval spotrebu od plnej po plnú nádrž. Išli sme 900km po diaľnici 140-150km/h dvaja, ale s plným kufrom, jazdili sme po Chorvátsku - krátke trasy, väčšinou po meste a spotreba mi vyšla 6,0l/100km.:super:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám dotaz

prečo nuluješ pal. počítač každé tankovanie? a ako ho vlastne nuluješ?

Ja dokážem vynulovať pal. poč. len tak, že na niekoľko minút odpojím batériu. Nulujem ho len pri výmene pneu zimné na letné a naopak.

Tú spotrebu ti ukazuje počítač, alebo ju máš overenú aj inak ?

Nebude to tým.......častým odpájaným počítačom.

TO TOMAŠIK: presne to isté som urobil aj ja toto leto v chorvátsku a spotreba mi vyšla 6.1 l - 2 dosp. 2 deti a batožina. ale 2000 km po diaľnici a 300 po okreskách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som presne tentento problem. Chyba bolo v chladici turba.

Skus sa na to mrknut.

:papa

Původně zaslal: matos

Ahojte! tato tema je tu preberana asi najcastejsie. mam 3 mesiace P406 HDI 2,0 80 kw, 2001 ,102 000km. Na zaciatku mi papal 6-6,5l priemer a postupne mi stupa, tento tyzden sa pohybuje uz okolo 9.5l :bojim na 100km. Pal. pocitac nulujem kazde tankovanie. najprv som si myslel, ze mam tazku nohu ale asi tazko, lebo jazdim ako spomaleny film(motor tocim tak okolo 2000 otacky-lahucka noha) a moja spotrba stale rastie. mam skusit odnies auto do servisu alebo mal niekto nieco podobne a vyriesil to? Za kazdu radu dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: matony

mám dotaz

prečo nuluješ pal. počítač každé tankovanie? a ako ho vlastne nuluješ?

Ja dokážem vynulovať pal. poč. len tak, že na niekoľko minút odpojím batériu. Nulujem ho len pri výmene pneu zimné na letné a naopak.

Tú spotrebu ti ukazuje počítač, alebo ju máš overenú aj inak ?

Nebude to tým.......častým odpájaným počítačom.

TO TOMAŠIK: presne to isté som urobil aj ja toto leto v chorvátsku a spotreba mi vyšla 6.1 l - 2 dosp. 2 deti a batožina. ale 2000 km po diaľnici a 300 po okreskách.

Palubní PC se nuluje tak,že na cca 5 sekund zmáčkneme a podržíme tlačítko, kterým přepínáme údaje...:roker

Moje letošní Chorvatsko, dva dospělý stejný km, spotřeba dle PP 5,8l/100km :roker

[upravil dne 21.9.07 kajvet]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Georginho_cz406

Tak čím byla ta spotřeba...jen tak pro zajímavost, bo mě to papká 9.5 normálně...

No u Tebe to bude se obávám motorem 2,0 benzín :super

Jinak váha by šla znát na tahu a prdlej intercooler podle mě taky. Auto by nešlo moc dobře za plynem. Co říká diagnostika???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Lidi!

Čtu si tak tadytu debatu a srovnávám se svým pekáčem 406 2,2HDI 2003.Koupil jsem ho nedavno.Detaily jako že je na 90%stočenej a klempíř mi řekl že mu někdo ublížil i když bezarista zarytě mlžil a kilometry maskoval a mě ošáli neřešim.

Baští 7,2/100km průměrnou a jezdim půl město půl dálnice.Je to Okej nebo mám taky hledat nějakýho zakopanýho naftožrouta?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 2,2HDI Tvá spotřeba normální. Níž by jsi se moh dostat jen kdyby jsi na dálnici honil kamiony 90tkou. Já teď najezdil po městě 500km se svou 2,0HDi a mám průměr 6,8litrů, drkocání samej semafor a hned to leze nahoru. Na Slovensko jsem jel za 4,8 litru zas.

Takže u Tebe b\ch žádnýho zakopanýho naftožrouta nehledal. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Volfino

Ahoj Lidi!

Čtu si tak tadytu debatu a srovnávám se svým pekáčem 406 2,2HDI 2003.Koupil jsem ho nedavno.Detaily jako že je na 90%stočenej a klempíř mi řekl že mu někdo ublížil i když bezarista zarytě mlžil a kilometry maskoval a mě ošáli neřešim.

Baští 7,2/100km průměrnou a jezdim půl město půl dálnice.Je to Okej nebo mám taky hledat nějakýho zakopanýho naftožrouta?

Dík

Ani ne...mě po koupi papal /město + krátké vzdálenosti/ 6.9l/100km nyní jsem na 7 - 7.2l/100km...na větší vzdálenosti po dálnicích se dostávám na 5,9l/100km....:papa

[upravil dne 4/10/07 Alek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: matony

mám dotaz

prečo nuluješ pal. počítač každé tankovanie? a ako ho vlastne nuluješ?

Ja dokážem vynulovať pal. poč. len tak, že na niekoľko minút odpojím batériu. Nulujem ho len pri výmene pneu zimné na letné a naopak.

Tú spotrebu ti ukazuje počítač, alebo ju máš overenú aj inak ?

Nebude to tým.......častým odpájaným počítačom.

Tu páčku kterou si přepínáš informace z PC - podrž na delší dobu - PC se Ti vynuluje:papa

TO TOMAŠIK: presne to isté som urobil aj ja toto leto v chorvátsku a spotreba mi vyšla 6.1 l - 2 dosp. 2 deti a batožina. ale 2000 km po diaľnici a 300 po okreskách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně jsem taky chtěl šetřit a zjistil jsem,že pokud nevytáčíš víc jak 2000 auto žere tak o 0,6L víc než když se rychleji rozjedu a pak udržuji rychlost:)Těch 9,5L jsem míval taky spotřebu ale to jsem jezdil ve městě a při -10.Zkusit diagnostiku a uvidíš...Jinak průměr jsem měl 6,2L:papa

[upravil dne 4.10.07 Zipík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zipík

Já osobně jsem taky chtěl šetřit a zjistil jsem,že pokud nevytáčíš víc jak 2000 auto žere tak o 0,6L víc než když se rychleji rozjedu a pak udržuji rychlost:)Těch 9,5L jsem míval taky spotřebu ale to jsem jezdil ve městě a při -10.Zkusit diagnostiku a uvidíš...Jinak průměr jsem měl 6,2L:papa

[upravil dne 4.10.07 Zipík]

Ako som písal, podtáčanie je tiež blbosť. Automaticky vyššia spotreba a motoru tým tiež neprospeješ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...