Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pepa kouří - pomoc !


doga

Recommended Posts

U Peugeota Partner 2.0 Hdi 2004 po nastartování bílo-modrý smradlavý kouř .

:roker Po rozjezdu cca 300 m kouř slábne a po zahřátí při jízdě téměř neznatelný . Při zastavení na křižovatce však opět začíná a při odjezdu za mnou zůstává oblak velikosti autobusu ( téměř ) . Tímto se všem za mnou stojícím omlouvám ! :grr V servisu po připojení počítače žádná závada nenalezena , vstřiky v pořátku , olej ani voda se neztrácí . Filtr nafty a vzduchu vyměněn . Tankuji u běžných stanic . Prosím o další tipy na odstranění závady .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se že se ozývám až teď , má to najeto poctivých 80 tisíc . Dnes jsem byl opět ve značkovém servisu . Minule mi řekli , že bude ucpaný katalizátor a že ho mám vymlátit . Toto jsem učinil a dým je stejný . Dnes mi řekli , že jak byl ten katal. přicpaný tak je veškeré potrubí plné sazí , oleje a nečistot a že prý mám jezdit a jezdit . Od vybrakování kat. jsem najezdil cca 300 Km . Navíc mi doporučili pročistit ( např. benzínem ) sací a výtlakové potrubí od turba . Doma jsem ho vyndal a uvnitř nebyla téměř žádná nečistota . Kouří to stále .:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymlatit katik? Jako ted nechapu, si ho vymlatil jako , ze znicil, nebo jako ze vycistil :D Jestli si ho znicil, pak bych do toho znackovy servisu poslal asi nakou inspekci, jestli sou normalni tohle cloveku poradit, to je jakoby ti rekli, at si rovnou koupis novej kat , ze treba to bude tim :D

Jinak podle me to bude netesnost, muze bejt fakt mala, ale modrej kour, je jasnej olej ve spalovani. A nebo ti to cpecialne kouri do modra pro efekt :D ale to neber vazne :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak už jsem tady zas . Mám pro Vás všechny DOBROU zprávu . Závada je lokalizováná a na její opravě se usilovně pracuje . Jeden z vašich tipů mě nasměroval na gufera u ventilů a tak jsem se domluvil s mechanikem , že mi je vymění . Po sundání hlavy následoval šok . Jeden píst upálenej , druhý načnutý , jedna žhavící svíčka upálená , ventily vakl . . .

Jedním prstem zahýbal tím upáleným pístem a ten měl válci vakl snad 1 mm . Ale olej ani vodu to nežralo - nechápu .

Ten mechanik má sám Partnera 2.0 Hdi ale r.v. 2003 , motor u toho mého je prý úplně jiný a hlavně celkově zeslabený ( ventily . . . ) Jsem laik a tak co ten toho vyjmenova jsem ani nestíhal . Zajímalo by mě kde udělali soudruzi z Francie chybu . Tyto motory toho prý moc nenajezdí . Abych nezdržoval - ještě rovnou vymění rozvody , přezkouší hlavu , vymění písty , zabrousí ventily , udělá snad vodítka ventilů - bratru 25 - 30 tisíc Kč .:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli dostával za uši to fakt nevím . Já jsem na něm najel cca 3 500 Km . Koupil jsem ho 28.8.2007 v bazaru ( pokus o reklamaci - děs a běs ) , byl to dovoz , ale jinak je to auto netknuté a skoro voní novotou . Každý z poradců mi to auto schválil a doporučil .

Při reklamování mi řekli , že to za cca 7 000 Kč dají do hromady - když jsem koukal na ceny dílů tak pochybuju o tom , že bych si to auto nadále nechal . Hned bych ho musel dát :

a) do bazaru ( sině pod cenou )

b) prodat osobně ( po půl roce dostanu od kupce nakládačku )

zvolil jsem třetí možnost a zainvestuju opravu s tím , že budu mít v podstatě nové auto .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fusion: pochopil jsi me presne naopak :D Kdyz kouri po startu, tak bere pres krouzka. Pres gufera - kdyz u vytoceneho motoru brzdis motorem a pak se mu slapnes na krk, tak to udela oblacek...

doga: jestli ho mas z bazaru, tak jak si muzes byt tak jisty kilometrama?? :bojim:bojim:bojim

preju hodne stesti, kdo vi, co ma ten motor vsechno za sebou :myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...