Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spúšťanie klímy


Tomášik

Recommended Posts

Zdravím vospolok. Nerád zakladám nové témy, ale skúšal som hľadať v histórii a neobjavil som nič, čo by zodpovedalo moju otázku.

Takže: 406 HDI r.v.2000 s aut. klímou. Fukcia AUTO slúži len na automatické udržiavanie teploty iba v prípade pustenej klímy, teda že vonku je teplejšie ako vnútri? Z manuálu som totiž vyrozumel, že touto funkciou klíma udržiava automaticky nastavenú teplotu (buď chladí alebo kúri), keď je ale vonku napr. 11st. a chcem, aby mi to vykúril na 22st. a stlačím AUTO, pustí sa mi automaticky aj klíma... Má to tak byť? Aký to má dôvod? Tiež v letem bez ohľadu na to, čo som mal nastavené pred vypnutím motora (funkcia AUTO vypnutá) mi pri nastavených 23st. vnútri a vonk. teplote nad 30st. automaticky po naštartovaní pustil klímu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

funkce auto skutecne funguje jako automaticky regulator ... nastavuje si otacky ventilatoru a spousti klimatizaci/vyhrivani podle toho, jestli je v aute vysoka/nizka teplota (pokud teplota odpovida, tak ji udrzuje), ale pokud ti dela toto, tak bych hadal na chybne cidlo vnitrni teploty

edit: jinak to, ze pokud je opravdu velky vykyv teplot (nastavene a v aute), tak se funkce auto skutecne spusti hned po nastartovani motoru

[upravil dne 20.9.2007 švejk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No výborne, to mám radosť!!!:grr

V lete to inak fungovalo dobre, auto bolo rozpálené na parkovisku, dal som AUTO, ventilátor sa vypeckoval naplno a keď to trochu vychladilo, tak sa ventilátor stiahol a už to iba príjemne chladilo a udržovalo nastavenú teplotu. Problém je, že keď je teraz vonku kosa, nastavím si nejakých 22-23st., stlačím AUTO, tak sa to zapne aj s klímou!!!

Dá sa funkčnosť toho čidla nejako checknúť? Uložené je na strope vedľa spät. zrkadla, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mifa

A taky se mi líbí teď v zimě,že dokud nemá dost teplého vzduchu od motoru,tak na mě nefouká studený vichr z hor.:super

No ja som bol príjemne prekvapený, ako skoro to začína kúriť.... na diesel. Všetkým ostatným, čo som mal doteraz to trvalo podstatne dlhšie.:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dela a delalo me to jak na C5 tak i na 605 ...bohuzel, je to udelane primitivne. Kdyz das auto, pousti se automaticky klimatizace i v pripade kdyz je chladno. Totiz jedine omezeni klimy je, ze ma urcitou teplotu na kterou vychladi vyparnik. O nastaveni teploty se dale stara jiz klapka. Klima se ti nespusti pouze v pripade, ze se teplota blizi nule nebo pod nulou-to je obecne ochrana klimatizace. Je to proste naprd. kdyz venku je treba 15-20 stupnu, tak by stacilo foukat vzduch primo zvenku a je to treba akorat kdyz sviti slunicko trochu, ale ne..ono to musi ohrat vzduch radiatorem, ochladit vzduch klimou a pak ti ho teprve namixovat. Takze takhle to proste je a funguje. Vsak ja na C5 taky mackam porac tlacitko ECO :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

dela a delalo me to jak na C5 tak i na 605 ...bohuzel, je to udelane primitivne. Kdyz das auto, pousti se automaticky klimatizace i v pripade kdyz je chladno. Totiz jedine omezeni klimy je, ze ma urcitou teplotu na kterou vychladi vyparnik. O nastaveni teploty se dale stara jiz klapka. Klima se ti nespusti pouze v pripade, ze se teplota blizi nule nebo pod nulou-to je obecne ochrana klimatizace. Je to proste naprd. kdyz venku je treba 15-20 stupnu, tak by stacilo foukat vzduch primo zvenku a je to treba akorat kdyz sviti slunicko trochu, ale ne..ono to musi ohrat vzduch radiatorem, ochladit vzduch klimou a pak ti ho teprve namixovat. Takze takhle to proste je a funguje. Vsak ja na C5 taky mackam porac tlacitko ECO :(

No dobre, pokiaľ to nie je závada ale proste to tak frantíci vymysleli a skonštruovali, tak to sa nedá svietiť. Len som sa chcel uistiť, že to nie je žiadna závada, resp. či to robí na každej 406 alebo nie.

Ďakujem za vysvetlenie.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi jsi to mel na ty C5 a 605 nejaky rozbity ... protoze me to u 406 kdyz je napr. 10°C, teplotu v kabine mam nastavenu na 22°C a klimatizace je nastavena na AUTO zacne topit hned jak se motor trosku ohreje. A pochybuju, ze by to bylo u novyho modelu 406 jinak.

edit: jinak ten snimac je cca veprostred na palubni desce u okna mezi vydechy ventilace

[upravil dne 26.9.2007 švejk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podľa mňa je ten snímač na strope vedľa vnútorného späťáku, ale možno sa mýlim. A možno to mal starý model inak, ale to je už v podstate jedno. Zjavne to tak francúzski inžinieri skonštruovali schválne (nech už tým chceli povedať čokoľvek!!!:potlesk). A ešte dodatok - keď mám funckiu AUTO zapnutú, odstavím auto a potom znovu naštartujem, tak už sa to spustí bez klímy a zachová to pôvodné nastavenia. Klímu to spustí iba keď je funkcia AUTO vypnutá a zapnem ju. Ale už sa s tým pomaly zmierujem... :cool::papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...