Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bzučení - 306


elgatos

Recommended Posts

Zdravim,

prosim o radu, jestli nemate nekdo podobnou zkusenost. Moje 306 (r. 1998, 1,6) zacala vydavat divny zvuky. Ozyvaji se odnekud od motoru, odnekud z te strany, kde jsou remeny. Pri volnobehu to neni slyset, ale jakmile se zvysujou otacky, zacina tak divne vrcet, bzucet. Prirovnal bych to k jizde elektromobilem :) Nejhorsi je, ze je to dost slyset jak venku, tak v kabine. Koukal jsem, jestli nejsou moc nasponovany remeny, ale to mi neprijde. Nedelala to az do dovoleny. Ujeli jsme dost velkou streku a cestou to zacla delat a je to cim dal tim horsi. Nevite cim by to mohlo byt? Navic mi "zdrhla" napln z klima, tak jestli to nedela kompresor, ve kterem neni napln? Myslel jsem si to, ale prijde mi, ze to od kompr. nejde. Zkousel jsem kovovou tyc prikladat na ruzny mista, nejvic mi to znelo od posilovace, ale ten chodi OK a kapalina neubyla..

Diky za vsechny odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jogin

Ale kompresor klimi, by se mel deaktivovat pokud tam neni napln, tudiz tam neni tlak a kompesor by se nemel kvuli poskozeni sepnout, aspon takhle to dela moje 306, pokud neni napla, nic se nedeje

Ale kompresor je prece hnanej remenem, nebo ne? bezi tedy pokazde, kdyz se nastartuje..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: navpoint

no ja osobne mam asi v haji lozisko na spojce kompresoru. takze to huci jen, kdyz kompresor spina. Jestlize nemas v okruhu dostatecny tlak media, tak by kompresor skutecne nemel spinat. V teto situaci bych hledal chybu jinde. Napr. napinaci kladka?

Napinaci kladka me taky napadla. Premyslel jsem, ze bych sundal remen (na klima+servo), jenze nevim jak na to... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na to aby si mohl sundat remen a dat ho na servo + nakou dalsi vec musis mit ruzne dluhy remeny, nejlepsi je stim zajet nekam do solidniho servisu, a nebo si sehnat ruzny dylky remenu ale to by te asi vysli draz. Jinak ten kompresou se spina jen pokud sepnes klimu ten nebezi furt, na remen je pripojeny servo, alternator (ten to muze delat) !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jogin

No, na to aby si mohl sundat remen a dat ho na servo + nakou dalsi vec musis mit ruzne dluhy remeny, nejlepsi je stim zajet nekam do solidniho servisu, a nebo si sehnat ruzny dylky remenu ale to by te asi vysli draz. Jinak ten kompresou se spina jen pokud sepnes klimu ten nebezi furt, na remen je pripojeny servo, alternator (ten to muze delat) !

Altik je na jinym remenu nez servo+kompresor klima.

[upravil dne 18.9.2007 elgatos]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...