Sign in to follow this  
Followers 0
Martensio

Pískání brzd po výměně kotoučů a destiček

7 posts in this topic

Zdravím všechny, před 14 dny jsem měnil přední kotouče a brzdové destičky a pořád mi ty brzdy trochu pískají, když dobržďuju ke křižovatce a tak. Jak se zbavit toho pískání ? Díky za odpovědi

nevim co je na tom pravdy ale už mistr u nas ve skole nas učil že pokud davam nove destičky tak mam pilnikem nebo na brusce srazyt hrany na tom obloženi aby se lepe destičky zajeli a nepiskali , jen vim že ještě nikdo komu sem to udelal si na piskani nestezoval , mam pocit ze nektere firmy uz desticky delaji rovnou s srazenyma hranama.

Na toto existuje 1 účinnej lék. Nikdy sem to nezkoušel ale příští týden vyzkouším protože budu měnit komplet brzdy vepředu.

Koupí se speciální "vazelína", tuším měděná nebo podle knížky Plastilube, Tunap VC, Chevron SRJ/2, Liqui Moly LM36.

Ta se namaže na stany a zadní plochu opěrné desky. Nesmí se ale vůbec dostat na destičku!

Nevím, jak je to s vazelínou, ale bez-azbestový moderní obložení prostě víc píská a špiní , obzvlášť liťáky....

Až se to usadí , tak to bude lepší. Rovněž dlouhodobé lehké brždění styčné plochy vyhladí - je na to potřeba občas pořádně skočit :)

....mne to obcas robilo tiez po vymene......nikedy mi to urobi aj teraz - jednoduchy liek - treba to vyflekovat.....:super

Původně zaslal: Pe.Tr

nevim co je na tom pravdy ale už mistr u nas ve skole nas učil že pokud davam nove destičky tak mam pilnikem nebo na brusce srazyt hrany na tom obloženi aby se lepe destičky zajeli a nepiskali , jen vim že ještě nikdo komu sem to udelal si na piskani nestezoval , mam pocit ze nektere firmy uz desticky delaji rovnou s srazenyma hranama.

Souhlas. Jak destičky "nechodí" malilinko volně v třmenech, tak to piští. :papa