Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Palivoměr+ukazatel stavu PH


Marcel.Z

Recommended Posts

Teraz by som vyskúšal ešte jednu vec. Zožeň si dva odpory, jeden s hodnotou okolo 350 ohmov a druhý okolo 50 ohmov (prázna a plná nádrž).

Odpoj konektor na plaváku a káble ktoré merajú odpor plaváka (ak máš vstrekovanie Bosch tak to budú tie dva tenšie káble, ak máš Siemens tak tam vedú len dva) spoj odpormi.

Ale v tomto poradí:

Vypni zapaľovanie.

Spoj tieto dva káble najprv odporom 50 ohmov a zapni zapaľovanie. Ručička by Ti mala ukázať plnú nádrž.

Potom vypni zapaľovanie a namiesto 50 ohmového odporu daj 350 ohmový.

Znovu zapni zapaľovanie, ručička by mala ukázať nulu.

Vypni zapaľovanie, vytiahni odpor a pripoj naspäť konektor na plavák a zapni zapaľovanie. Teraz by mala ručička ukázať skutočný stav hladiny paliva...

A skús trošku pojazdiť čo to bude robiť potom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš tím asi zjistit, jestli je ručička v pořádku a na svém přesném místě. Udělám, ale trochu se budu opakovat, protože jsem si plovák vyzkoušel na suchu a tyto hodnoty jsem si tedy vlastně jako odpory z úváděnými hodnotami přednastavil. Samozřejmě né v pořadí s vypínáním, ale taky to vlastně může být přesné "vycejchování" PP. No uvidíme. Zítra jsem připravil manželce cestu, kde ujede 60km a město. Třeba budeme moudřejší již zítra.

Ten stavtachometru při výměně sdr. přístroje tam opravdu nenajdeš, když to bylo v záruce, že by byl majitel z NL tak obezřetný a myslel na prodej za výší peníze. Třeba jen soukromně emailem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to podle Tvého postupu udělal, ale samzřejmě jak na potvoru doma žádný odpor v požadovaných hodnotách nenašel a tak jsem improvizoval ze starým palivoměrem nastavením jako reostat, ale

1) nejprve jsem to udělal se zapojením konektoru napřímo a tudíž se roztočilo i čerpadla a ukázalo

A) 50 ohmů přázdnou nádrž vč. rozsvícené kontrolky

B) 350 O prázdná nádrž

C) zasunutím do používaného palivoměru vyjela ručka o 2 články dolů pod 1/2 než včera (dnes něco ujeto) a dojezd byl po chvilce přepočten na 670km proti 780 ujetým.

Byl jsem z toho trochu překvapen a nedalo mě to, a proto

2) propojil jsem tedy konektory přes dráty, abych vyřadil čerpadlo a nastavil hodnoty

A) 50 oh, ale zase to samé prázdná nádrž

B) palivoměr jsem už nedostal na 350, ale skončil na 273.

a tak jsem opakoval bod 1)

Pokud musí být nastavení opravdu odpory, zajdu je zítra koupit, a nebo je tento stav v pořádku. Ještě chci upozornit, že jsem klíček otočil do polohy 0, ale nevyndal.

Díky za reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to otázka na zakladatele dotazu, nemohu sloužit, protože je máš jiné než v novém modelu, ale je dobrý si najít celý vlákno s palivoměrem. Přes hledání zadej palivoměr, bude tam několik vláken, popř. si zadej "rozebrání palubky". Tam je toho ke starším budíkům mnoho.

Nic moc rada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel.Z

Pokud je to otázka na zakladatele dotazu, nemohu sloužit, protože je máš jiné než v novém modelu, ale je dobrý si najít celý vlákno s palivoměrem. Přes hledání zadej palivoměr, bude tam několik vláken, popř. si zadej "rozebrání palubky". Tam je toho ke starším budíkům mnoho.

Nic moc rada.

no já už jsem to pročet. jde mi spíš o ten palivoměr.. jinak vše funguje..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemáš-li problém, nic bych nedělal. já tady popisuji, že se mi nehne ručka ani po 400km a v druhém vlákně je popisován stav, že se ručka hýbe podle sklonu cesty a směru jízdy. Vyber si co je lepší. Hýbání by mě asi rozčilovalo, ale co je to proti prázdné nádrži někde v Alpách.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem udělal dnes vše, podle Tvého postupu, ale s odpory o velikosti 50 a 350. Objevila se plná a pak prázdná nádrž, zasunut konektor a vykázán stav, který přepočítal dojezd na 670 km.

Co by mohlo být ještě příčinou nehybnosti ručky?

je to metoda cejchování?

Díky za jakoukoliv odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám stejnej problém akorát u mý 306ky dvoulitru. Ručička ukazuje půlku nádrže avšak není tam nic. Dnes se mi na to díval opravář(takovej domácí) díval se pod ten plast pod sedačkou a stejnak to nerozběhal, kdyby ste někdo věděl čim to může být tak písnětě :) budu vám vděčen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro ostatní bych rád popsal stav po ujetí několika km v několika dnech a jak se jeví problém, který jsem popisoval. Po posledním zásahu s odpory a ukázání dojezdové vzdálenosti v hodnotě 670 km, jsme s autem jeli v PA a hned v SO a každý den po 60 km vč. města. Po ujetí prvních km se dojezd změnil na 380 a pak 420 km´. V SO jsem s autem jel osobně a dojezdová vzdálenost se mění podle jízdy a snižuje se při jízdě do kopce a podřazení, při jízdě po rovince a bez rychlé jízdy si PP přidává podle spotřeby v ekonomické jízdě a nebo tempomatu, který si obecně říká o větší spotřebu. Ručička klesla pod 2 čárky pod 1/2 nádrže a vezmu-li v úvahu, že jeden dílek je něco kolem 5,8l (vyděleno dle spotřeby z technického průkazu), vypadá, že klesá dle stavu v nádrži.

Závěrem je tedy možné říci, že se problém podařilo podchytit a děkuji tímto Hnusobovi za reakci.

Pro jistotu a úplné dokončení sledování, natankuji do kanystru 5 litrů nafty, kdyby jsem skončlili v polích bez nafty, ale zaťukal jsem si na zuby a snad to bude ready a tedy:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak po nějaké době chci pro další kolegy, kteří by se potýkaly se stejným problémem jako já, napsat pár řádků. Po vylovení těsnění z nádrže a namontování nazpět, jsem dnes osobně jel razantní jízdou asi 60 km mimo město a 15 km ve městě. Jel jsem tak, aby se jízda odrazila na spotřebě, ale věřte, že ručka stojí na blbým stejným místě a nehne se dolů ani o kousek.

Všechny popisované rady jsem do detailu udělal a jsem v koncích.

Myslím, že v palivoměru v nádrži, v propojovacích kabelech a ani v PP to není, ale je v tahu jen ten ukazatel. U starších modelů se to pájelo a novějších modelů nevím, jestli to něco pomůže.

Pokud se najde někdo, koho ještě něco napadne, budu velice rád za další rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska šel až tak daleko, že jsem si napájel kablíky nad konektor u palivoměru, abych nemusel stále vyndavat dětskou sedačku a mohl si měřícím přístrojem proměřovat stav v nádrži a hle, něco se stalo.

1) Měření odporových hodnot plováku lze jenom při vypnutém motoru.

2) Do plováku a na tišták v nádrži jde malé napětí, a to kolem cca 5 mV.

3) Po vypnutí motoru a vytažení klíčku se asi za 3 minuty ozve cvaknutí v přístrojovce a měřák najede na měření odporu.

4) Při provozu jsem chtěl změřit i proud, který teče palivoměrem a neštastnou náhodou jsem přejel na měřáku přes možnost prozvonění a z měřáku tedy šlo nějaké napětí, které aktivovalo ručku budíku do polohy skoro nula a blikající kontrolku.

5) Po vypnutí motoru a opětovném nastartování se ručka ustálila na jednom dílku, který je dle mých propočtů asi 5,8 l nafty a přepočítal se dojezd ze 300 km na pouhých 140km. Tento stav odpovídá i ujetým km a tankování.

V neposlední řadě jsem si při proletování uvědomil,jestli při demontáži palivoměru jsem nakonec nepřelomil drát a jak jsem to proletoval, došlo k propojení studeňáku.

Jinak sdružený přístroje originál 23tis s DPH, samostatně ani budík, repas se neprovádí a na vrakovišti nedostatkové zboží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Vážení,

po pár dnech odmlčení, které jsem trávil měřením a přemýšlením, kde je chyba, jsem nakonec došel ke stavu, který možná pomůže ostatním v odstraňování problému se špatným ukazatelem stavu paliva.

Udělal jsem si malou úpravu a na vývodu s palivoměru, jsem naletoval vývody kablíků pro měřicí přístroj. Tímto nemusím pořád dávat sedačku na stranu a měřím si odpor v nádrži ihned po jízdě.

K tomu jsem si udělal tabulky spotřeby (docela vysoká spotřeba) a zítra očekávám při další jízdě, že se přiblížím k hladovému oku a konečně ho uvidím v akci, abych mohl palivoměru důvěřovat.

Z tabulky (viz. příloha) se docela dobře počítá průměr spotřeby s velkou přesností. Tabulku se vzorci mám i v xls.

[upravil dne 18/10/07 Marcel.Z]

Palivoměr.doc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...