majd

Rozebrání el. stahování okna

18 posts in this topic

Nevíte někdo jestli se dá nějak rozebrat ten motorek stahování okna viz foto? zkoušel jsem ho na baterku a je asi špatný tak by mě zajímalo co se mu stalo, jenže když jsem to sundal tak s tím už jsem ani nehnul

post-0-14109596460413_thumb.jpg

To, co jsi držel prsty, byl motor? Jestli ano, tak opatrně vypáč ty plechové držáčky. Odehni je šroubováčkem. Pozor na úraz a pamatuj, že to musí přijít zpět .;)

díky za radu:super ,tak zobáčky:roker , to by mě teda nenapadlo:mrk. Tenhle už možná zpátky nepujde, záleží co řekne po rozebrání. Je nějaká šance ho zachránit? co se mu mohlo stát?

spalene vinuti napriklad. upadlej dratek nebo privod k vinuti... atd....

Původně zaslal: majd

díky za radu:super ,tak zobáčky:roker , to by mě teda nenapadlo:mrk. Tenhle už možná zpátky nepujde, záleží co řekne po rozebrání. Je nějaká šance ho zachránit? co se mu mohlo stát?

Vidím to spíš na špínu na sběrači rotoru... Tam kde dosedají uhlíky vyčisti ty drážky.

Jestli je to zanýtované, tak to odvrtej, pak tam dáš šroubky...

Prostě mysli při kuchání na to, aby se to pak dalo dát dohromady...

když bude hezky tak to hned zkusím, nemuselo by to být spálený i když už mám skoro jeden sehnaný, aspoň bych trošku ušetřil. dám pak vědět čím to bylo, teda když na to přijdu;).

Není to složité, drží to skutečně jen za ty plechové zobáčky, stačí je odehnout a jde to vyndat. Do převodovky z toho čumí hřídelka se šnekem. Zpravidla to stačí jen vyčistit, komutátor s uhlíky je hned na kraji.

Jdu na to:papa , ukecali jste mě, nejhorší na tom je pořád sundávat to plato, jednou jsem ho sundal a odradili mě nýty, podruhý jsem byl vybaven šroubkama tak jsem to půl dne vrtal:grr ale ty packy mě nenapadly, všem vám díky! jdu do toho snad už naposled:)

lidi tak jsem to rozebral, ale jsem v koncích, na uhlíky mi elektrika jde a vinutí je nádherný nikde žádný viditelný poškození prostě nic ale netočí se, jak je to možný:grr

Když to složíš, a připojíš napájení, má to snahu cuknout, zajiskří to, prostě má ten motor snahu "žít" ? Nebo ani to ne? Pokud ano, může být v háji převodovka...

nee vůbec se ani nehne ,žádný zvuk a navíc když jsem vzal baterku a měřil proud na komutátoru tak na všech těch plíškách byl, jako by to bylo všechno propojený

Propojené je to mezi sebou pochopitelně tím vinutím, to se takto neměří.

Problém máš mezi přívodními kontakty a uhlíky, když to nic nedělá, nebo uhlíky nedoléhají.

já myslel jako že k jednomu tomu plíšku jsem přiložil baterku a naměřil jsem proud na všech ostatních, to tak má být?

pořádně jsem to pročistil a jdu to namontovat, jestli se to nepohne tak ho vyměním a bude;)

tak všem děkuju za rady! už to funguje, asi byl opravdu špatný kontakt, složil jsem to a ono to fungovalo ale jak jsem to pořádně domáčkl tak zase nic, rozdělal jsem to a nechtělo to pak zpátky tak už bylo málem po mě. do třetice jsem to rozdělal a nasadil a sedlo to! jenže po chvilce ježdění nahoru a dolů to přestalo, no měl jsem toho už dost tak jsem do toho praštil a co se nestalo? No funguje to:mrk