Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor 206 2,0i 16V pomůžete mi prosím


goodman

Recommended Posts

Protože chci udělat pokus :D chci to nacpat do meho autíčka a nevím jak je přidělanej a zda je to realné:myslim

a zda jsem se tím dopustil nějak závažného přestupku tak se omlouvám:mad:

Prý je ten motor nakloněný kvuli mazání ale nevím co je natom pravdy tak se radeji poptám u lidiček co en moturek mají ;)

Já mám totiž 1,6 8V a to je prý jinak uložené ale nevím co je natom pravdy

[upravil dne 13/9/07 goodman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: goodman

Protože chci udělat pokus :D chci to nacpat do meho autíčka a nevím jak je přidělanej a zda je to realné:myslim

a zda jsem se tím dopustil nějak závažného přestupku tak se omlouvám:mad:

Prý je ten motor nakloněný kvuli mazání ale nevím co je natom pravdy tak se radeji poptám u lidiček co en moturek mají ;)

Já mám totiž 1,6 8V a to je prý jinak uložené ale nevím co je natom pravdy

[upravil dne 13/9/07 goodman]

Jenže tady jsou pokusy aby jsi si vyzkošel funkce fora:D Patří to buď do 206 nebo do servisu;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: goodman

JJ beru a omlouvám se tak promiňte už se to nestane

Koukám že už to v servisu je, tak ti to nějakej hodnej admin přesunul;) Teda vlastně tady jsou hodní všichni admini, tak jeden z nich to byl:)

jo poprosil sem o vymazání a on to přesunul děkuji mu ...

[upravil dne 13/9/07 goodman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Mám, ale nejsem si úplně jistej, jestli je to přesně co potřebuješ. Tohle je rok výroby 2001, nedával se pak ještě jinej dvoulitr? Nebo to bylo pořád to samý?

Potřeboval bych vyfotit,nebo zda máte někdo odkaz jak je tam ten motor přidělanej a schéma elekriky??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to cele nesmysl, jak po "pravni" strance (papiry, stk, nehoda) tak po technicke... Aby to bylo schopno spolehlive jizdy v beznem provozu, tj. ne odjeti nejakeho amaterskeho zavodu napr. do vrchu tak bys musel prehodit snad vse kus za kus a nebo mit nad sebou nekoho kdo ma pristup k peugeot servicebox a mohl koukat do schemat apod...pak brzdy, preci jen je motor tezsi a pochybuji ze je realne bezpecne jezdit s 2x buben a 2x mozna i nevetrany kotouc...

prodat a koupit silnejsi a nebo dat hlucnejsi vyfuk a garantuji ti ze "pocitove" to pojede o dost lepe :super akorat pak pozor na seriovky, ktere ti bez patricne zvukove kulisy na hlavu ujedou ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba jako ja (ujedu) :D , o tom, ze si nekdo koupi motor a vymeni ho do stavjiciho vozu, se tady vedlo nespocet diskuzi, je to po technicky strance mozne! Ale nakladne kor u tvyho vozu, a hlavne se to neda zapsat! Neprojde to STK, radsi si kup silnejsi auto , mozna te to vyjde i levneji!

[upravil dne 13.9.07 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jogin

Treba jako ja (ujedu) :D , o tom, ze si nekdo koupi motor a vymeni ho do stavjiciho vozu, se tady vedlo nespocet diskuzi, je to po technicky strance mozne! Ale nakladne kor u tvyho vozu, a hlavne se to neda zapsat! Neprojde to STK, radsi si kup silnejsi auto , mozna te to vyjde i levneji!

[upravil dne 13.9.07 Jogin]

levneji to vyjde na 101%, protoze jen cena tohohle motoru se vsim vsudy (ecu, komplet kabelaz, prevodovka, BSI, sada klicu, spinacka - vyjde v dusledku levneji nez to cele predelavat na jiny kod imobilizeru) bude plus minus stejna jako rozdil ceny mezi temito dvemi motorizacemi ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

projdi si forum, takovych vykriku do tmy uz tu bylo mraky, tak jednou do mesice to nekdo chce delat. pokud vim, tak tech co to opravdu zvladnuli je par.... a vetsinou to jsou lidi, kteri tem autum rozumi a maji pristup k vybaveni. z rozumneho servisu te s takovou veci vyhodi rovnou.... protoze tohle se resi nejlevneji a nejrozumeji tzv. krabicovou metodu - proste vymenis takovej ten nahradni dil co se na nej sroubujou SPZky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

projdi si forum, takovych vykriku do tmy uz tu bylo mraky, tak jednou do mesice to nekdo chce delat. pokud vim, tak tech co to opravdu zvladnuli je par.... a vetsinou to jsou lidi, kteri tem autum rozumi a maji pristup k vybaveni. z rozumneho servisu te s takovou veci vyhodi rovnou.... protoze tohle se resi nejlevneji a nejrozumeji tzv. krabicovou metodu - proste vymenis takovej ten nahradni dil co se na nej sroubujou SPZky...

OT

VVity , jak ses na tom se spolehlivosti u sveho Piskota? zvazuji koupi , ceny uz celkem padly, chtel bych 98 a vyse proste uz ten temer posledni facelift 306tky. Kazi se tam neco vylozene ? Jde mi hlavne o prevodovku , motor,

jinak '99 306tku jsem mel tak pocitam ze plus minus napric celou modelovou radou to bude stejny ...

bude to auto na obcas jezdeni, do 10tkm rocne

je neco na co si dat pozor, specialne u GTi-6?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2ajsik: vetsina veci ktere menim jsou spotrebka - kotouce, desky, cepy, proste veci co se vymlati provozem, nebo nejake drobnosti. jedine, co neni az tak uplne spotrebka byla letos spojka. ale auto uz taky ma nejakych 150tkm...

z dalsich problemu klima, vyfuk rezne (hlavne zadni tlumic) a brzy pujde cely do pryc (supersprint byl davanej 4 roky zpatky tusim, coz se pri soleni v zime neni cemu divit...).

Mam tam najezd tak 15tkm rocne...

na co si dat pozor specialne u GTI je stav prevodovky a motoru, aby nebyl zhuntovanej, protoze to je pak rana, a s temihle auty se jezdi ostreji.... zbytek je +- stejny jako jine.

no a samozrejme klasicke veci jako u kazdeho auta, pripadne 306 - stav zadni napravy, airbagy (zejmena u 3dv jsou prusvihove konektory pod sedackama), atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Schéma elektriky nee, fotky můžu nějaký vyrobit. Ale asi jen zezhora a tam toho asi moc neuvidíš. Na rampu teď nějak nevím kde bych se dostal...

Zkus si stáhnout Peugeot 206 - Jak na to, třeba tam něco zjistíš.

Mě jde pouze jen oty držáky silembloků na převodovce to je shodné,ale na protější straně to je horší to jsem neviděl

děkuji ti.........jo do té knihy jsem se díval ale o 2,0i16V tam moc neni něco jo,ale né to co potřebuji bodla by mi příručka pro servisu co jsem dělal na náklaďáky jsou také velké příručky je tam vše na a nakaždý díl a každý model od vyrobce hodně to usnadní a urychlí práci a i následnou obědnávku dílu,ale to jsem odbočil

[upravil dne 13/9/07 goodman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to rozhodne za nesmysl nepovazuju.Podle me je 1.6 uchycena uplne stejne jako 2.0.Ano dvoulitr bude o neco tezsi, ale ty brzdy to porad utahnou, taky bych se tim nezabival, to uz je jen krok k bezpecnosti, co se tyce podvozku, take si myslim ze by se tam nemuselo nic upravovat z toho duvodu ze tyhle karoserie jsou delane pro vsechny typy motoru, max tvrdsi pruziny, ale ani to by nebylo nutne no a posledni vec je prepis-to je ten nejvetsi zadrhel, nikdo ti to neprepise, tak ze budes jezdit papirove porad 1.6kou.Nemusi se to projevit, ale to riziko tam porad je, hlavne u pojistovny v pripade nehody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...