Sign in to follow this  
Followers 0
wocko

přístup pod auto

7 posts in this topic

Dostanu se k vypouštěcímu šroubu od nadrže oleje i v leže pod auto? Nemám žádnou díru v garáži ani možnost najet někde na rampu. A olejový filtr je jen na závit? Nebo má ještě nějaký jištění?

díky

Olejový filtr je na závit, zpravidla se dá povolit rukou. Jinak u každý pumpy mají spec. klíč (takovej s řetízkem) na povolování filtru. Pokud nemáš možnost najet na díru, dá se to řešit nájezdama (už to tu bylo - myslím dokonce OK406) nebo můžeš najet kolama na nějakej vyšší obrubník - ale vždy lézt pod zajištěné auto.:super

Jsou mezi námi lidé, kteří by se bez přizvednutí pod auto nedostali (např. já, Medvěd, Garfield, Pe.Tr, apod. - doufám, že jsem se nikoho ze jmenovaných nedotkl - aspoň sebe ne :D)

Pokud nejde olejový filtr povolit a není k dispozici spec. klíč, tak stačí šroubovák a nebo silný hřebík, prorazit filtr a povolit. Před našroubováním nového olej.filtru, je dobré těsnění pomáznout olejem.

ja teda neviem, ale pri výmene oleja by auto malo stáť na rovine. teda žiadne zvedáky, rampy ani obrubníky a pod. :myslim

Původně zaslal: OK406

Pokud nejde olejový filtr povolit a není k dispozici spec. klíč, tak stačí šroubovák a nebo silný hřebík, prorazit filtr a povolit. Před našroubováním nového olej.filtru, je dobré těsnění pomáznout olejem.

nekdy je ten filtr tak blbe ze se k nemu moc neda dostat, treba zrovna u 406 ten pristup je hodne blbej, ze jedny strany nejaka hadice, z druhy strany altik, bojoval jsem s tim pomoci sikovek docela dlouho, nez se mi ho podarilo povolit a to vim, ze ho predtim utahovali rukou

jo a z toho filtru vytece behem sroubovani ven docela dost oleje, i kdyz uz bude vana vypustena, tak se na to priprav

[upravil dne 13/9/07 Ferry]

Původně zaslal: tomingo

ja teda neviem, ale pri výmene oleja by auto malo stáť na rovine. teda žiadne zvedáky, rampy ani obrubníky a pod. :myslim

zalezi kde je ten vypousteci otvor, kdyz je v zadni casti vany, tak myslim ze nadzvednuti predku je jen k lepsimu a lip to vytece ven