Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

problemy s 2,8hdi


reditelsveta

Recommended Posts

Je jedno či to je 2.8 HDi alebo 2.2 HDi, u oboch je vstrekovací systém ten istý (Bosch EDC15C7).

A ako som už písal dvakrát v predchádzajúcich príspevkoch, menil som už niekoľko vstrekovačov na týchto motoroch (vstrekovač prepúšťal naftu do prepadu, tlak v rampe sa znížil na minimálnu hodnotu a auto prešlo do núdzového režimu poprípade vo výnimočných prípadoch pri prudkej akcelerácii zdochlo) poprípade bol problém s regulátorom tlaku paliva (ale na vysokotlakom čerpadle v motorovom pristore nie na nízkotlakom v nádrži). Ten sa zvykol zaniesť bordelom z nádrže no keď sa vybral a vyčistil nie vždy to pomohlo nakoľko v palivovom filtri ten bordel stále ostal a mohol sa znova vrátiť do regulátora a zapchať ho.

Mnoho užívateľov tu z fóra má s ním skúsenosti z iných HDi motorov a vie narobiť veľa paseky.

Na regulátori je totižto veľmi jemné sitko ktoré sa zanesie aj veľmi malinkým bordelom ktorý ani nie je poriadne vidieť voľným okom (čo som sa tých regulátorov už navyberal...)

Čiže dal by som ruku do ohňa za to (aj keď som to auto nevidel) že problém bude v palivovom systéme a to buď v niektorom vstrekovači alebo v bordeli, ktorý zanáša regulátor tlaku na vysokotlakom čerpadle. Bola by ozaj škoda zbaviť sa tohto motora len kvôli neschopnosti servisov opraviť jeden takýto problém. Netreba to vzdávať a treba skúsiť niekde inde, určite sa tu na fóre nájde niekto, kto odporučí dobrý servis niekde v tvojom okolí kde si s tým budú vedieť poradiť :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

hnusoba: jenze ja potrebuju delat, ne mit auto v garazi .. neni to hobby, ale pracovni nastroj, a dyz si s tim ve 4 servisech neporadli, na dalsi prdim, a jak mi nekdo poradil, koupime iveco daylinu, a bude klid ...

jinak, dnes rano to neslo ani nastartovat, takze shanime podval :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...