Sign in to follow this  
Followers 0
MHMOTO

Kontrola autodiagnostiky motoru

5 posts in this topic

Kontrola autodiagnostiky motoru

Dobrý den, měl bych dotaz, zda-li jste se při užívání vozu Peugeot 206 – 1.1. - benzín (rok výroby 2004) nesetkali se svítící kontrolkou pro autodiagnostiku motoru.

Tato kontrolka se mi při jízdě rozsvítila, tak jsem navštívil autorizovaný servis Peugeot, kde mi tuto vymazali a bylo mi sděleno, že jde o poruchu na katalyzátoru, který bude při opakovaném rozsvícení kontrolky nutno vyměnit.

Kontrolka se mi opět zhruba tak po 1000 km rozsvítila, ale přesto se mi nechce celý katalyzátor měnit a myslím že, by mohlo jít o jiné drobnější závady, při kterých není nutné celý katalyzátor měnit.

Prosím o info, jestli s tím nemáte někdo podobné zkušenosti, zda-li se jízdou při rozsvícené kontrolce neničí motor apod..

Díky za veškeré Vaše rady a zkušenosti.

Kontrolka diagnostiky motoru se rozsviti pokud je neco spatne, v servise to napichnou a ukaze se jim jaky ze to cidlo ( cislo chyby) ukazuje spatny stav nebo hodnotu, tudiz jestli pod cislem chyby je spatny katalizator, pak asi nezbude nic jineho nez ho vymenit! Samozrejme stim , ze pokud servis ti rekne spatnej katalizator a ono jimto nebude, pak mas urcite narok to reklamovat

Původně zaslal: Jogin

Kontrolka diagnostiky motoru se rozsviti pokud je neco spatne, v servise to napichnou a ukaze se jim jaky ze to cidlo ( cislo chyby) ukazuje spatny stav nebo hodnotu, tudiz jestli pod cislem chyby je spatny katalizator, pak asi nezbude nic jineho nez ho vymenit! Samozrejme stim , ze pokud servis ti rekne spatnej katalizator a ono jimto nebude, pak mas urcite narok to reklamovat[/quot

Souhlasím,záleží na daném servisu jak správně vyhodnotí závadu.Číslo které diagnostika ukáže může psát závadu jednu ale třeba i dvě,pod stejným číslem.

[upravil dne 10.9.2007 Pegoo]

Ahoj, podívej se na potenciometr klapky, špatně nastavený potenciometr tuto závadu způsobuje taky. Posuň (otoč) potenciometr proti směru pohybu hodinových ručiček a kontrolka by měla zhasnout. Zdenek

Pokud si byl na diagnostice, tak bys od nich měl dostat protokol. Pokud ho máš, písni se co je tam přesně napsáno.:super