Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota chladící kapaliny


Dundee

Recommended Posts

Poslední dobou mám problém s teplotou chladící kapaliny.

Teploměr je docela dlouho (tak 5-10 km jízdy) v poli studenýho motoru a pomalinku leze k hodnotě 70°C, pak prudce ručička vyrazí až na hodnotu 100°C (podotýkám, že do týhle doby jde z výdechů topení studenej vzduch, i když mám nastavený maximum, navíc je jedno, jestli s klimou nebo bez) a pak sleze na 80°C. Od týhle chvíle auto topí normálně.

Než se začalo dít tohle, tak teplota lezla krásně nahoru až na hodnotu 90°C a auto topilo ihned, jak ručička opustila pole studenýho motoru (cca 2 km jízdy).

Takže moje otázka zní: Je to "jen" termostat (cca rok starej, otevírá při 89°C) nebo se mám připravit na sundání hlavy a výměnu těsnění? Díky za odpovědi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Escaper

no me tece chladic dole a dolivam (v kostelci budu mit novy chladic vid pe.tr-e) a nemam zadny problem s topenim... topi vzdy tak po dvou kilometrech

jaky chladič?:myslim:D

hele hele nedelej ze nevis ja na tebe spoliham... jestli ten chladic nedovezes tak... no tak asi budu zklamanej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Escaper

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Escaper

no me tece chladic dole a dolivam (v kostelci budu mit novy chladic vid pe.tr-e) a nemam zadny problem s topenim... topi vzdy tak po dvou kilometrech

jaky chladič?:myslim:D

hele hele nedelej ze nevis ja na tebe spoliham... jestli ten chladic nedovezes tak... no tak asi budu zklamanej...

neboj , mam ho tady pro tebe schovany:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dundee: Nechci tě strašit, ale mě něco podobnýho dělala ta 1.6 když mi prdlo těsnění pod palicí. Dlouho trvalo, než auto začalo topit, pak topilo a chvilku bylo vše OK, ale zničehonic, když jsem měl puštěný topení začal jít z "fukarů" nepříjemě studenej vzduch a auto se začalo hodně přehřívat.:myslim

A pak už to šlo ráz na ráz. Z vejfuku bílej dým, cukalo to, dusilo se to a jako by to jelo jen na 3 vále. A teplota lezla přes 100c

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...