Sign in to follow this  
Followers 0
Dundee

Teplota chladící kapaliny

32 posts in this topic

Poslední dobou mám problém s teplotou chladící kapaliny.

Teploměr je docela dlouho (tak 5-10 km jízdy) v poli studenýho motoru a pomalinku leze k hodnotě 70°C, pak prudce ručička vyrazí až na hodnotu 100°C (podotýkám, že do týhle doby jde z výdechů topení studenej vzduch, i když mám nastavený maximum, navíc je jedno, jestli s klimou nebo bez) a pak sleze na 80°C. Od týhle chvíle auto topí normálně.

Než se začalo dít tohle, tak teplota lezla krásně nahoru až na hodnotu 90°C a auto topilo ihned, jak ručička opustila pole studenýho motoru (cca 2 km jízdy).

Takže moje otázka zní: Je to "jen" termostat (cca rok starej, otevírá při 89°C) nebo se mám připravit na sundání hlavy a výměnu těsnění? Díky za odpovědi...

to je dost divny, topeni by melo jit i pri zavrenym termostatu, nedostal se ti tam nekde vzduch?

EDIT > jinak samo prvni bych menil termostat nez sundaval palici, ale to je prece jasny:D

[upravil dne 9/9/07 buml]

S tim vzduchem nevim, ale ještě se mi (doufám) nestalo, že by se mi to stihlo zavzdušnit, stíhám pravidelně dolívat (trochu ukapává chladič v horní části- skoro u rysky Max.):myslim

zkus kladivem pobouchat na misto kde je termostat ,možna utrpěl nějaky teplotni šok a kousl se

Původně zaslal: Pe.Tr

zkus kladivem pobouchat na misto kde je termostat ,možna utrpěl nějaky teplotni šok a kousl se

A nemáš nějaký malý? Já u toho svýho pětikilovýho nemám takovej odhad na sílu;):D

no me tece chladic dole a dolivam (v kostelci budu mit novy chladic vid pe.tr-e) a nemam zadny problem s topenim... topi vzdy tak po dvou kilometrech

Původně zaslal: Escaper

no me tece chladic dole a dolivam (v kostelci budu mit novy chladic vid pe.tr-e) a nemam zadny problem s topenim... topi vzdy tak po dvou kilometrech

jaky chladič?:myslim:D

hele hele nedelej ze nevis ja na tebe spoliham... jestli ten chladic nedovezes tak... no tak asi budu zklamanej...

Původně zaslal: Pegoo

A co vodní pumpa ? Funguje jak má ? Nekape ti zní voda ?:D

Ta vypadá v pohodě, kryt rozvodů je suchej a "loužička" se občas zjeví právě pod chladičem. Zítra zkusím najít chvilku a mrknu na ten termostat;)

hele hele nedelej ze nevis ja na tebe spoliham... jestli ten chladic nedovezes tak... no tak asi budu zklamanej...

neboj , mam ho tady pro tebe schovany:D

Dundee: Nechci tě strašit, ale mě něco podobnýho dělala ta 1.6 když mi prdlo těsnění pod palicí. Dlouho trvalo, než auto začalo topit, pak topilo a chvilku bylo vše OK, ale zničehonic, když jsem měl puštěný topení začal jít z "fukarů" nepříjemě studenej vzduch a auto se začalo hodně přehřívat.:myslim

A pak už to šlo ráz na ráz. Z vejfuku bílej dým, cukalo to, dusilo se to a jako by to jelo jen na 3 vále. A teplota lezla přes 100c

Mef: Uvidim, co termostat, pak to pořádně odvzdušnim a když to bude stejný, tak začnu šetřit prachy......

....na pořádný lano.

Původně zaslal: buml

a to lano chces na kterej ucel? pro sebe nebo pro auto:D

Pro sebe ;)

Dneska jsem se ke kontrole termostatu nedostal, páč jsme na nákupu strávili o dost delší dobu, než jsem myslel, tak snad zítra:myslim

Já zase řeším něco jinýho. Mě normálně ručička nepřeleze 70st. Jen ve městě při pomalé jízdě vyleze na 90st. Je to normální??

Původně zaslal: stalmik

Já zase řeším něco jinýho. Mě normálně ručička nepřeleze 70st. Jen ve městě při pomalé jízdě vyleze na 90st. Je to normální??

To mi dělalo taky. Byl to termostat.