Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otáčky


rodov

Recommended Posts

Ty torxy bych viděl tak jedině odvrtat a dát tam jiný. No a s těma otáčkama bych to neviděl tak černě, při tomhle počasí má můj studenej motor tak 1300 a prohřáteh 500, taky se sotva točí, ale nechcípne.

Hele a nemáš ty jenom rozeštelovaný ty meze mezi klapkou plynu, krokáčem a dorazem plynu?? Na boku klapky plynu je matka a tu když povolíš, tak by mělo jít hejbat s těma trnama na klapce plynu. Nastav si je tak, aby nechcípal a bude. Když se někdo snažil povolit ty torxy tak, že je až strhl, tak se třeba v těch mezích šťoural taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je taky možnost,jen se bojím abych to nerozešteloval víc než je to teď.Teď jsem jel s ním do práce a nechtělo se mu.Opět cukal a chcípal.To jsem ho nechal tak minutu běžet na místě a stejně cukal a měl snahu chcípat.Dnes jsem se dozvěděl,že kousek od nás je kluk co dělá jen Peugeoty,nakonec tam za ním zajedu a dám s ním řeč.Co mi poradí jsem zvědav.Stejně dík za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rodov

Jo to je taky možnost,jen se bojím abych to nerozešteloval víc než je to teď.Teď jsem jel s ním do práce a nechtělo se mu.Opět cukal a chcípal.To jsem ho nechal tak minutu běžet na místě a stejně cukal a měl snahu chcípat.Dnes jsem se dozvěděl,že kousek od nás je kluk co dělá jen Peugeoty,nakonec tam za ním zajedu a dám s ním řeč.Co mi poradí jsem zvědav.Stejně dík za odpovědi.

No néé že bych Nás tady podceňoval, ale asi to bude nejlepší. Vidět auto v reálu jak se chová a co přesně dělá je vždycky lepší, než rady naslepo (nechci se nikoho dotknout;) )

Pak dej vědět jak dopadneš, držím palec:super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to mám taky,když je teplý,krokáč zlehka tlačí.Nahoře na ten doraz jsem se nedostal i když jsem ho prohnal tak 50 km.Zkusil jsem to posunout na lanku o jednu zarážku,po nastartování se otáčky stejně se nezvýšily.Běžel stejně podle jako když to bylo o jednu zpět.Po zahřátí byly otáčky vysoký.Tak jsem to vrátil.Takže na tom dorazovém trnu jsem to ani nepřeštelovával.Chyba bude asi někde jinde.Ono celé to auto dřív jen jezdilo a nebyla skoro žádná údržba,tak to podle toho taky vypadá.Už jsem dával takových věcí do kupy a stejně to ještě není všechno.Možná by bylo lepší koupit auto na přestavbu a tohle nechat na náhradní díly.Už jsem do toho nasypal tak 10 tis.Zítra chci dojet za tím opravářem co dělá ty Peugeoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povedlo se mi rozdělat ten krokáč.Čím ho namazat?Nikde zalepený nebyl,už se do něj někdo dostával,jsou ulomený 2 packy.Jo a ještě jeden dotaz Dole na karburátoru je nějaký vývod,je to dole vpravo,kouká to ve směru jízdy.Má to být zaslepený nebo nevíte na co to je?Zítra to vyfotím aby to bylo jasný kde to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak motorek jsem nakonec namazal červenou vazelínou,chodí krásně.Dnes jsem byl u toho mechanika co dělá Peugeoty.Dali jsme řeč,kouknul do motoru a prý,že někdo měl rozdělaný potenciometr.Prý,že se to nemá rozdělávat,že už se to nevrátí nazpět,tak jak to tam bylo.Řekl jsem mu,že jsem to měl rozdělaný já.Stejně prý,že je to špatný,tam se prý nemá rozdělávat.Jinak diagnostikoval závadu na ten potencimetr,prý čidlo a vodě dává nějaké hodnoty a klapka plynu taky nějaké a jde to proti sobě.Pak to takhle blbne.Doporučil vyměnit celý karburátor,sehnat jiný a nebo si půjčit,rozdělat z příruby a celé to vyměnit,pak by to mělo být v pohodě.No nevím,potenciometr jsem měl označený,tak jsem ho musel vrátit zpět tak jak tam byl.Dnes jsem to měl opět rozdělaný,znovu jsem to vyčistil a pořádně kouknul na kartáčky,jak jsem psal,že se mi nezdály ty vrchní,byly smáčknuté přes sebe.Opatrně jsem je rozdělil a srovnal,asi se chytáte za hlavu,ale po zamontování to jelo jako z praku,ale motor byl ohřátý,uvidím zítra až pojedu ráno do práce.Jinak posílám tu fotku karburátoru a zajímalo by mě co to je?Má to být zaslepené a nebo nějaká hadička do toho má vést?

post-0-14109596460327_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se na potenciometr sice "nemá" šahat, ale hrabe se v tom každej a u takhle "starejch" aut to už takovej vliv nemá. Jinak ten vývod na fotce nevím na co je, ale původně na něm je taková záslepka z plastu, která časem popraská a stejně spadne, já ji tam už taky nemám.

Těch kartáčků jsem si vůbec nevšiml, tu fotku jsi tak zmenšil, že jsem to přehlédl:mad:. Jinak kartáčky musej bejt všechny stejně rovný a předpružený. Pokud ty horní byly nějak pokřivený, tak je možní, že je to ta závada. Řídící jednotka dostávala špatný hodnoty o poloze klapky a proto nastavovala krokáč jinak než měla, dávala jinak palivo a proto to tak blblo, to je možný.

Já když to měl rozdělaný, tak jsem očistil potenciometr, mrkl na kartáče jestli jsou jeden jako druhej a zase to složil. Vůbec jsem se na kartáče neopovážil sahat, abych je nějak neohl nebo nepřihl.

No uvidíš zítra;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zdavím všechny,ráno jsem měl radost,teď už ne.Ráno 4 stupně,po nastartování pohoda,zvýšené otáčky,motor běžel tak jak měl,cesta do práce pohodička,žádné škubání,jelo to jako z praku,myslel jsem,že je po starosti a že budu už jen jezdit.Večer 15 stupňů,po nastartování pomalý běh a chcípačka,skubačka po rozjezdu.Chcípačka u křižovatek.Na tom motoru se pozná po nastartování hned jestli je to v pohodě a nebo ne.Po zahřátí to jelo v pohodě.Tak nevím,co dál,sehnat potenciometr a jezdcem a nebo shánět celou hlavu od karburátoru a vyměnit to celý.Jak se ten jezdec stahuje z osičky od klapky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám tady záhadu. V motorovym prostoru mám pojistky a jedna je na lambdu. ale co mám auto tak tam žádná pojistka nebyla a uto jezdilo naprosto v poho. akorát přibližně jednou za měsíc to po vyblikání hlásilo chybu lambdy.

Teď na jaře když sem přidělával mlhovky a dával sem tam na ně pojistku tak sem si řek že tam dám i tu na lambu.

Všechno fungovalo ok a ani diagnostika nic nehlásila. až asi před 14 dny když se po ránu začala dělat zima tak studený auto sice nechcípalo, ale při řazení na dvojku cukalo. prostě pod 2500 to nejelo. když se ohřálo tak všechno bylo ok.

Tak sem vyndal pojistku lambdy a světe div se vše je ok:super auto krásně a hlavně plynuje jede i za studena.

Může mi to někdo logicky vysvětlit??, :D

jo a náhoda to neni, najel sem teď už bez tý pojistky asi 800km a pohoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já mám ty pojistky v černý krabičce u nádržky ostřikovače je tam na větrák 30A a na lambdu tušim 10A . Jde tam tvrdý plus od baterky tak zkus jít po drátu:papa

mám to hned vedle klaksonu

to zelený to neni:D sem v práci a našel sem jenom tuhle mojí fotku

[upravil dne 16.9.2007 vinorak]

[upravil dne 16.9.2007 vinorak]

post-0-14109596505791_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak černou krabičku jsem našel.Po otevření v ní byly 2 pojistky po 25A a další dvě chyběly.Doplnil jsem je i když jen 10A.Nevím jestli všechny čtyři jsou zapojený a nebo jen dvě a dvě jsou náhradní.Zkusil jsem auto nastartovat a žádná změna,nízké otáčky,cukačka,chcípačka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vinorak

Tak mám tady záhadu. V motorovym prostoru mám pojistky a jedna je na lambdu. ale co mám auto tak tam žádná pojistka nebyla a uto jezdilo naprosto v poho. akorát přibližně jednou za měsíc to po vyblikání hlásilo chybu lambdy.

Teď na jaře když sem přidělával mlhovky a dával sem tam na ně pojistku tak sem si řek že tam dám i tu na lambu.

Všechno fungovalo ok a ani diagnostika nic nehlásila. až asi před 14 dny když se po ránu začala dělat zima tak studený auto sice nechcípalo, ale při řazení na dvojku cukalo. prostě pod 2500 to nejelo. když se ohřálo tak všechno bylo ok.

Tak sem vyndal pojistku lambdy a světe div se vše je ok:super auto krásně a hlavně plynuje jede i za studena.

Může mi to někdo logicky vysvětlit??, :D

jo a náhoda to neni, najel sem teď už bez tý pojistky asi 800km a pohoda

No ono často bejvá velkou záhadou, kolik předchozích majitelů se v autě už šťouralo a něco tam předěláválo. Proměřil bych předehřev lambdy, pořádně a hlavně podrobně prošel elektriku a vidělo by se. Rozhodně je tam něco špatně, když to frčí dobře i bez tý pojistky.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rodov

Tak černou krabičku jsem našel.Po otevření v ní byly 2 pojistky po 25A a další dvě chyběly.Doplnil jsem je i když jen 10A.Nevím jestli všechny čtyři jsou zapojený a nebo jen dvě a dvě jsou náhradní.Zkusil jsem auto nastartovat a žádná změna,nízké otáčky,cukačka,chcípačka.

To je teda ale záhada:myslim:myslim:myslim

No já bejt na tvým místě, tak prolezu všechny hadice, jestli není někde nějaká prasklá a nepřisává vzduch, potom bych prošel všechny čidla, jestli jsou OK a pak bych se zamyslel v čem jsem se už šťoural (to by mělo bejt OK) a v čem ještě ne (a mohlo by to mít na to cukání a chcípání vliv) a na to bych se mrkl.

Ještě mě napadá, že by mohlo bejt v háji čidlo, který informuje řídící jednotku o teplotě v prostoru motoru. Pokud je nějaký pošramocený a ukazuje třeba pořád 30°, tak by auto v teplejch dnech chytalo celkem dobře, ale v zimě by mělo ty nízký otáčky a chcípalo do tý doby, než by se motor trochu zahřál.

[upravil dne 16/9/07 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...